Рішення від 12.03.2025 по справі 120/7294/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

12 березня 2025 р. Справа № 120/7294/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Крапівницької Н.Л.,

розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Вінницької обласної військової адміністрації

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до Вінницької обласної військової адміністрації про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю дій щодо відмови у виготовлені та наданні ОСОБА_1 довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за травень 2024 рік та довідку про складові заробітної плати головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (премії, надбавки, інші виплати) для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за квітень 2024 року.

Ухвалою від 07.06.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) учасників справи. Також даною ухвалою встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позов.

У встановлений судом строк від відповідача надійшов відзив на позов, в якому останній заперечив щодо задоволення даного позову. Зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2023 року № 1109 «Про підготовку до запровадження умов оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році» затверджено Каталог типових посад державної служби і критерії віднесення до таких посад (далі-Каталог) та Алгоритм проведення класифікації посад державної служби в умовах воєнного стану. Відповідно до пункту 1 Каталогу, каталог визначає перелік сімей та рівнів типових посад державної служби, містить їх опис з метою проведення класифікації посад державної служби. Пунктом 3 Каталогу визначено, що критеріями класифікації посад державної служби є сім'я посад, рівні посад, юрисдикція та тип державного органу.

Відповідно до роз'яснення Міністерства соціальної політики України від 17 травня 2024 року № 1897/0/290/290-24/54 посади державної служби, які було прокласифіковано, та посади, які не було класифіковано, не можуть бути порівнюваними за назвою, категорією, підкатегорією, місцем в організаційній структурі державного органу, віднесенням до певного професійного угрупування чи за іншими ознаками, що не передбачають аналізу основних напрямів роботи за посадою.

Відповідно до вищевказаного роз'яснення, особам, які працювали та звільнились до 01 січня 2024 року з державних органів, які провели класифікацію посад державної служби, чи працювали/працюють у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби, визначення заробітної плати для призначення пенсії державних службовців, здійснюється відповідно до умов, встановлених на 2023 рік, у урахуванням пункту 4 Порядку № 622.

Відтак, на думку відповідача, обласна військова адміністрація, видаючи позивачу ОСОБА_2 довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію, не займає посади державної служби на підставі умов оплати праці державних службовців, встановлених на грудень 2023 року діяла в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій останній не погоджується із доводами відповідача і просить задовольнити позов.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Адвокатом позивача 17.05.2024 року було надіслано адвокатський запит до Вінницької обласної військової адміністрації з проханням надіслати довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за травень 2024 рік та довідку про складові заробітної плати головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (премії, надбавки, інші виплати) для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за квітень 2024 року. В даному випадку, суд розцінює таке звернення сторони позивача про видачу довідок як заяву.

30.05.2024 року відповідач відмовив у надані вищевказаних довідок посилаючись на лист Мінсоцполітики України від 17.05.2024 року № 1897/0/290-24/54 де зазначено, що особи які звільнились до 01.01.2024 року з державних органів то визначення заробітної плати для призначення пенсії державного службовця повинна здійснюватися з урахуванням посадових окладів станом на 2023 рік.

Вважаючи таку відмову відповідача протиправною, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Право на пенсійне забезпечення державних службовців визначено Законом України №889-VIII від 10.12.2015 року "Про державну службу" (далі - Закон №889-VIII), який набув чинності 01.05.2016 року.

Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" затверджено Порядок призначення пенсій згідно з Законом №889-УІІІ, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-Х1І (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 4 Порядку (в редакції, яка діяла на момент подачі позивачем заяви про видачу довідок), пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби)

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою КМУ від 14 вересня 2016 р. № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб".

Відповідні зміни внесені постановою КМУ від 12 липня 2024 р. №823, яка набрала законної сили 20 липня 2024 року та застосовується з 1 січня 2024 року.

Пунктом 4 Порядку №622 (в редакції КМУ від 12 липня 2024 р. №823) передбачено, що за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Середньомісячна сума зазначених виплат за місяць визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за місяць на фактичну чисельність державних службовців за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, здійснюється з урахуванням положень пунктів 4-1 і 4-2 цього Порядку.

Згідно пункту 4-2 Порядку, для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28 січня 2002 р. № 57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27 листопада 2023 р. № 661), або які звільнилися до 1 січня 2024 р. з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на 31 грудня 2023 р., а розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, але не пізніше 31 грудня 2023 року.

Для призначення пенсії державного службовця таким особам та особам, які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, подаються довідки про: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 4; розміри виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 5; розміри виплат, зазначених в абзаці шостому пункту 4 цього Порядку, за формою згідно з додатком 6.

Довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII Про державну службу пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII Про державну службу та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця (пункт 5 Порядку).

У відзиві на позов та в додаткових поясненнях, з посиланням на пункт 4-2 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою КМУ від 14 вересня 2016 року №622 Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб, представник відповідача зазначив, що пенсійним органом правомірно видано позивачу довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби з зазначенням посадового окладу станом на грудень 2023 року.

Зважаючи, що постанова КМУ від 12 липня 2024 року №823 була опублікована в офіційному виданні та набрала законної сили 20 липня 2024 року, відповідачем протиправно у довідках про складові заробітної плати для призначення особі, яка має не як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби вказано складові заробітної плати у розмірах за грудень 2023 року, оскільки за видачею відповідних довідок позивач звернувся 17 травня 2024 року, і у травні 2024 року йому їх було видано, тобто до набрання постановою КМУ від 12 липня 2024 року №823 законної сили 20 липня 2024 року.

Отже, при видачі таких довідок та визначення в них розмірів складових заробітної плати відповідач повинен був керуватися постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" в редакції, яка діяла на момент звернення позивача за видачею довідок.

Водночас, суд повторює, що питання видачі довідок виникло до внесення змін до Порядку № 622, а тому реалізація права особи мала здійснюватися за нормами, чинними на момент вираження нею волевиявлення у формі конкретних дій (звернення до суб'єкта владних повноважень), а розпочатий процес реалізації права, за загальним правилом, повинен бути завершений за чинним на момент початку такого процесу законом.

Так, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. (стаття 58 Конституції України).

Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності.

У Рішенні Конституційного Суду України №1-зп від 13.05.1997 року "Про офіційне тлумачення статей 58, 78, 79, 81 Конституції України та статей 243-21, 243-22, 243-25 Цивільного процесуального кодексу України (у справі щодо несумісності депутатського мандата) вказано, що закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Відповідно до частини третьої статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Крім того, як видно з матеріалів справи, позивач просив виготовити та надати:

-довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за травень 2024

-довідку про складові заробітної плати головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (премії, надбавки, інші виплати) для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за квітень 2024 року.

Разом з тим, матеріали справи містять 2 довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за грудень 2023 із зазначенням відомостей про надбавку за інтенсивність та премії, в той же час довідка про складові заробітної плати із зазначенням посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років, як просив у своїй заяві позивач, в матеріалах справи відсутня. Відповідачем не надано доказів видачі такої довідки за зверненням позивача із заявою.

За таких підстав, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дій Вінницької обласної військової адміністрації щодо відмови у виготовлені та наданні ОСОБА_1 довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за травень 2024 рік та довідку про складові заробітної плати головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (премії, надбавки, інші виплати) для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за квітень 2024 року та зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 17.05.2024 року про видачу довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за травень 2024 рік та довідку про складові заробітної плати головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (премії, надбавки, інші виплати) для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за квітень 2024 року.

Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 72 КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 73 вказаного Кодексу).

За змістом статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на встановлені обставини справи, які підтверджені відповідними доказами, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дій Вінницької обласної військової адміністрації щодо відмови у виготовлені та наданні ОСОБА_1 довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за травень 2024 рік та довідки про складові заробітної плати головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (премії, надбавки, інші виплати) для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за квітень 2024 року

Зобов'язати Вінницьку обласну військову адміністрацію повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 17.05.2024 року про видачу довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за травень 2024 рік та довідки про складові заробітної плати головного спеціаліста організаційного відділу апарату обласної державної адміністрації (премії, надбавки, інші виплати) для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за квітень 2024 року.

В решті позовних вимог, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач: Вінницька обласна військова адміністрація (вул. Соборна, буд. 70, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 20089290)

Суддя підпис Крапівницька Н. Л.

Згідно з оригіналом Суддя:

Секретар: