12.03.2025 Справа №607/1243/25 Провадження №3/607/1032/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №1 (м. Тернопіль) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м Чортків Тернопільської області, одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, працюючого керівником відділу ТОВ «Нуртімед», жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як встановлено в судовому засіданні, 07 січня 2025 року о 08 год. 52 хв. в с. Петриків Тернопільського району на вул. М.Шептицького, 103, громадянин ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки «Suzuki Vitara», державний номерний знак НОМЕР_2 , не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою і відповідно не зреагував на її зміну, та не впоравшись з керуванням на слизькій ділянці дороги допустив наїзд на перешкоду, чим порушив вимогу 12.1 Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та вказав, що в результаті дорожньо-транспортної пригоди механічні пошкодження отримав лише його транспортний засіб, яким він керував, у зв'язку з чим просить провадження в справі закрити.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.
Згідно ст. 124 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ЕПР1 № 214629 від 07.01.2025 та інших матеріалів справи, зокрема, схеми місця ДТП, яка сталася 07 січня 2025 року о 08 год. 54 хв. в с. Петриків Тернопільського району на вул. М.Шептицького, 103, внаслідок порушення ОСОБА_1 правил дорожнього руху та наїзду на перешкоду, було завдано механічних пошкоджень лише транспортному засобу марки «Suzuki Vitara», державний номерний знак НОМЕР_2 , яким керував ОСОБА_1 .
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, беручи до уваги те, що ОСОБА_1 жодних пошкоджень з перелічених в ст. 124 КУпАП не допустив, а в результаті дорожньо-транспортної пригоди пошкоджень було завдано лише транспортному засобу марки «Suzuki Vitara», державний номерний знак НОМЕР_2 , яким керував останній, тому вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, у зв'язку із чим його слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження в даній адміністративній справі закрити в зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 124, 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП - закрити, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий суддяС. В. Кунцьо