Ухвала від 11.03.2025 по справі 441/461/25

441/461/25

1-в/441/22/2025

УХВАЛА

про встановлення адміністративного нагляду

11.03.2025 Городоцький районний суд Львівської області у складі:

головуючого-судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Городок подання начальника відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Кліцько Городоцького району Львівської області, українцю, громадянину України, безпартійному, з неповною середньою освітою, непрацюючому, неодруженому, проживаючому на АДРЕСА_1 , раніше судимому, востаннє 13.09.2019 Городоцьким районним судом Львівської області за ч. 2 ст. 186 КК України до чотирьох років позбавлення волі,

ВСТАНОВИВ:

начальник відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області звернувся до суду з поданням, в якому просив встановити адміністративний нагляд ОСОБА_3 із встановленням таких обмежень: заборонити перебування в закладах громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив; виходити з місця проживання з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.; з'являтися на реєстрацію чотири рази на місяць у відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області. Подання мотивує тим, що ОСОБА_3 після звільнення 22.05.2024 з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, систематично порушував порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, не зважає на неодноразові зауваження та письмові попередження, ніде не працює, за місцем проживання характеризується негативно просив встановити йому адміністративний нагляд згідно Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994.

ОСОБА_3 в суд не з'явився, подав письмову заяву, в якій щодо встановлення адміннагляду по суті не заперечив, просив про розгляд подання без його участі.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Оглянувши та перевіривши матеріали подання, заяву ОСОБА_3 , суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Пункт «в» статті 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначає, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції.

Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

ОСОБА_3 раніше судимий Городоцьким районним судом Львівської області, зокрема:

01.08.2019, за ч. 2 ст. 185 КК України на один рік шість місяців позбавлення волі;

02.08.2019, за ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 71 КК України на три роки шість місяців позбавлення волі;

05.09.2019, за ч. 2, 3 ст. 185, ч. 2 ст. 289, ч. 1, 4 ст. 70 КК України на п'ять років один місяць позбавлення волі без конфіскації майна;

13.09.2019, за ч. 2 ст. 186 КК України на чотири роки позбавлення волі.

З повідомлення УІТ ГУМВС України у Львівській області вбачається, що ОСОБА_3 22.05.2024 звільнений з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання, судимість не знята і не погашена.

Як вбачається із змісту подання, із долучених до нього матеріалів, ОСОБА_3 23.10.2024 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 та за ч. 1 ст. 178 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді попередження, за що 28.10.2024 ДОП СП відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 йому виписано письмове попередження № 9, зокрема роз'яснено, що у випадку продовження громадського порядку та прав інших громадян, йому може бути встановлено адміністративний нагляд.

Між тим, із долученої до матеріалів подання адмінпрактики видно, що ОСОБА_3 02.11.2024, 14.11.2024 та 09.12.2024 вчинив адміністративні правопорушення за ч. 1, 2 ст. 175-1 КУпАП, за що, кожен раз, підданий адмінстагненню у виді штрафу в розмірі 170 грн. 00 коп.

14.12.2024, ДОП СП відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 повторно виписано попередження ОСОБА_3 за № 10.

06.01.2025 ОСОБА_3 в черговий раз вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч. 1, 2 ст. 175-1 та ч. 1, 2 ст. 178 КУпАП, за що підданий адмінстягненню в розмірі 51 грн. 00 коп. та 170 грн. 00 коп. відповідно.

Згідно ч. 5 ст. 12 КК України тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

За положеннями п. 8 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.

За наведеного, судимість ОСОБА_3 на даний час не погашена.

З матеріалів подання, характеристики старости Кліцьківського старостинського округу Комарнівської міської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_5 № 3 від 10.02.2025, вбачається, що ОСОБА_6 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, характеризується органом місцевого самоврядування негативно, офіційно не працює, систематично порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, винесені йому письмові попередження ігнорує та до уваги не бере.

Частина 1 статті 9 КУпАП зазначає, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За наведеного, оскільки ОСОБА_3 був засуджений до позбавлення волі за тяжкий злочин, судимість не знята та не погашена, після відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично вчиняє правопорушення, суд приходить до висновку про встановлення відносно нього адміністративного нагляду для створення йому умов, які б сприяли його виправленню і перевихованню, забезпечили правову поведінку і неможливість вчинення нових порушень закону.

Керуючись ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -

ПОСТАНОВИВ:

подання задовольнити.

Встановити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючому на АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на один рік зі встановленням для нього наступних обмежень:

- заборонити перебування в закладах громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив;

- заборонити виходити з місця постійного проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв.

Зобов'язати з'являтися на реєстрацію чотири рази на місяць у відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області.

На ухвалу може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду протягом семи діб з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1