Справа № 316/2223/19
Номер провадження № 1-в/334/30/25
про продовження адміністративного нагляду
12 березня 2025 року
Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , представника Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , розглянувши у судовому засіданні подання начальника Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковника поліції ОСОБА_5 про продовження та встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду відносно засудженого
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою АДРЕСА_1 , раніше судимого:
30.11.2021 року Кам'янсько-Дніпровським районним судом Запорізької області за ч.2,3 ст.185 КК України на підставі ч.1,4 ст.70 КК України призначено остаточне покарання у виді 3 роки 2 місяці позбавлення волі, -
13.02.2025 року до суду звернувся начальник Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковник поліції ОСОБА_6 з поданням про продовження та встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 .
Подання обґрунтовано тим, що ОСОБА_4 звільнений 16.09.2022 року з ДУ «Первомайська виправна колонія №117» та поставлений на профілактичний облік в Запорізькому РУП ГУНП в Запорізькій області як особа, яка формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
28.06.2023 року Ленінським районним судом м. Запоріжжя ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців. 12.12.2024 року ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 продовжено на 6-ть місяців.
Під час знаходження під адміністративним наглядом ОСОБА_4 скоював правопорушення: 03.02.2025 року складено адміністративний протокол за ч.3 ст.178 КУпАП та за ч.1 ст.175-2 КУпАП.
Вказані систематичні порушення законодавства України свідчать про те, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, порушує громадський порядок. Крім того, порушення скоєні ним у вечірній та нічний час, а саме під час комендантської години, що вказує на доцільність встановлення додаткових часових обмежень. Таким чином можливо вважати, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі, не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ про можливість продовження адміністративного нагляду, на шлях виправлення не став і потребує подальшого профілактичного контролю з боку органів внутрішніх справ.
Судимість ОСОБА_4 не погашена та не знята у встановлений законом термін.
Прохали на підставі п.«в» ст.3, п.1 ст.5, п.1 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» вирішити питання про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 строком на 6 місяців, з встановленням наступних обмежень:
1) Заборонити вихід з будинку (квартири) за місцем проживання з 21:00 до 05:00 години наступної доби без дозволу НПУ.
2) Заборонити перебувати в розважальних закладах та закладах торгівлі, де продаються спиртні напої на розлив;
3) Заборонити виїзди за межі району (міста) в особистих справах без дозволу посадових осіб ОВС, які здійснюють адміністративний нагляд;
4) Зобов'язати явкою на реєстрацію до Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області (за місцем проживання) у призначений день тижня чотири рази на місяць з 09.00 до 17.00 години протягом строку адміністративного нагляду.
12.03.2025 року в судовому засіданні представник Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 подання підтримала та прохала задовольнити.
12.03.2025 року в судовому засіданні засуджений ОСОБА_7 не заперечував проти продовження адміністративного нагляду, однак прохав зменшити часові обмеження.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали подання, суд дійшов висновку про його задоволення з наступних підстав.
Відповідно п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно п. «в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.
Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного у місті суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Судом встановлено, що згідно довідки про звільнення серії ХАР № 01272 ОСОБА_4 відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 17.07.2019 року по 16.09.2022 року, звідки звільнений з Державної установи «Первомайська виправна колонія (№117) на підставі закінчення строку відбування покарання.
Судимість ОСОБА_4 не погашена та не знята у встановлений законом термін.
28.06.2023 року ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя у справі № 334/4717/23 ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік.
18.06.2024 року ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя у справі № 316/2223/19 ОСОБА_4 продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців.
12.12.2024 року ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя у справі № 316/2223/19 ОСОБА_4 продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців.
За період знаходження під адміністративним наглядом ОСОБА_4 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду та скоєння інших адміністративних правопорушень.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що за час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_4 систематично вчиняв адміністративні правопорушення.
На думку суду, така поведінка свідчить про те, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, встановлені судом обмеження адміністративного нагляду не виконує і потребує подальшого профілактичного контролю з боку органів внутрішніх справ.
Аналізуючи встановлені обставини справи, з урахуванням систематичності протиправної поведінки ОСОБА_4 , суд приходить висновку, що останньому необхідно продовжити адміністративний нагляд терміном на шість місяців та вважає за необхідне відповідно ст.ст.9,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» продовжити ряд обмежень та покласти на нього обов'язки: 1) заборонити вихід з будинку (квартири) за місцем проживання з 21:00 до 05:00 години наступної доби без дозволу НПУ; 2) заборонити перебувати в розважальних закладах та закладах торгівлі, де продаються спиртні напої на розлив; 3) заборонити виїзди за межі району (міста) в особистих справах без дозволу посадових осіб ОВС, які здійснюють адміністративний нагляд; 4) зобов'язати явкою на реєстрацію до Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області (за місцем проживання) у призначений день тижня чотири рази на місяць з 09.00 до 17.00 години протягом строку адміністративного нагляду.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369, 370, 372 КПК України, ст.158 КВК України, суд, -
Подання начальника Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковника поліції ОСОБА_5 про продовження та встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 - задовольнити.
Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 6 місяців, починаючи з 12 березня 2025 року, та встановити наступні обмеження адміністративного нагляду:
1) Заборонити вихід з будинку (квартири) за місцем проживання з 21:00 до 05:00 години наступної доби без дозволу НПУ.
2) Заборонити перебувати в розважальних закладах та закладах торгівлі, де продаються спиртні напої на розлив;
3) Заборонити виїзди за межі району (міста) в особистих справах без дозволу посадових осіб ОВС, які здійснюють адміністративний нагляд;
4) Зобов'язати явкою на реєстрацію до Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області (за місцем проживання) у призначений день тижня чотири рази на місяць з 09.00 до 17.00 години протягом строку адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 7 днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1