Постанова від 12.03.2025 по справі 184/448/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 184/448/25

Номер провадження 1-в/184/36/25

12 березня 2025 рокум. Покров

Суддя Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Покров подання Відділення поліції № 2 Нікопольського РУП ГУНП України в Дніпропетровській області про продовження адміністративного нагляду у відношенні

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Покров, Дніпропетровської обл., гр-н України, освіта середня, не працює, проживає АДРЕСА_1 , раніше засуджений:

-05.03.2005 року Орджонікідзевським міським судом Дніпропетровської області за ст. 185 ч. 2 КК України до 1 років місяця позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік;

-05.02.2008 року Орджонікідзевським міським судом Дніпропетровської області за ст. 309 ч. 1 КК України до 2 років місяця позбавлення волі з іспитовим строком 2 рік;

-14.12.2009 року Орджонікідзевським міським судом Дніпропетровської області за ст. 289 ч. 2 КК України до 5 років місяця позбавлення волі з іспитовим строком 3 рік;

-10.04.2012 року Орджонікідзевським міським судом Дніпропетровської області за ст. 185 ч. 1 КК України до 5 років 1 місяця позбавлення волі;

-14.01.2016 року Бердянським міським судом Запорізької області за ст. 185 ч. 3 КК України до позбавлення волі на 3 роки;

-22.11.2022 року Орджонікідзевським міським судом Дніпропетровської області за ст. 357 ч. 3 КК України до 850 грн штрафу;

-27.07.2023 року Орджонікідзевським міським судом Дніпропетровської області за ст. 309 ч. 1 КК України до 1 року обмеження волі з іспитовим строком 1 рік, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник Відділення поліції № 2 Нікопольського РУП ГУНП України в Дніпропетровській області вніс до суду подання про можливість продовження адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 в обґрунтування якого зазначив, що ОСОБА_2 , неодноразово раніше засуджений після звільнення з місць позбавлення волі прибув в ВП № 2 Нікопольського РУН ГУНП та поставлений на облік як особа, яка формально підлягає під гласний адміністративний нагляд. Перебуваючи на волі гр. ОСОБА_2 , на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, не одноразово притягувався до адміністративної відповідальності. 14.03.2024 року Орджонікідзевським міським судом Дніпропетровської області ОСОБА_2 , було встановлено адміністративний нагляд строком один рік. Протягом 2024 року ОСОБА_2 , був неодноразово притягнений до адміністративній відповідальності 25.03.2024р., 27.05.2024р., 28.05.2024р., , 23.08.2024р., 24.09.2024р., 25.09.2024р., 14.10.2024р., 11.11.2024р., 13.12.2024р., за ст.187 ч.2 КУпАП. З ОСОБА_2 , неодноразово було проведено профілактичні бесіди щодо недопущення порушень адміністративного нагляду. За місцем мешкання ОСОБА_2 , характеризується негативно, порушує громадський порядок, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП 06.11.2024року. Таким чином ОСОБА_3 , перебуваючи під адміністративним наглядом належних висновків не зробив, продовжує вести антигромадський спосіб життя, зловживає спиртними напоями, систематично притягується до адміністративної відповідальності. На підставі викладеного начальник Відділення поліції № 2 Нікопольського РУП ГУНП України в Дніпропетровській області просить продовжити адміністративний нагляд ОСОБА_2 терміном на 6 місяців та встановити обмеження адміністративного нагляду у вигляді заборони виходу з будинку за місцем мешкання з 22.00г. до 06.00г. наступної доби та зобов'язання явкою на реєстрацію в ВП № 2 Нікопольського РУП 2 рази на місяць з 09.00 до 18,00 год..

Представник Відділення поліції № 2 Нікопольського РУП ГУНП України в Дніпропетровській області в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Засуджений ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, надав заяву про проведення розгляду справи за його відсутності проти продовження адміннагляду відносно нього не заперечує.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали подання, суд вважає що подання підлягає задоволенню за наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 , неодноразово раніше засуджений після звільнення з місць позбавлення волі прибув в ВП № 2 Нікопольського РУН ГУНП та поставлений на облік як особа, яка формально підлягає під гласний адміністративний нагляд.

Перебуваючи на волі гр. ОСОБА_2 , на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, не одноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

14.03.2024 року Орджонікідзевським міським судом Дніпропетровської області ОСОБА_2 , було встановлено адміністративний нагляд строком один рік.

Протягом 2024 року ОСОБА_2 , був неодноразово притягнений до адміністративній відповідальності 25.03.2024р., 27.05.2024р., 28.05.2024р., 23.08.2024р., 24.09.2024р., 25.09.2024р., 14.10.2024р., 11.11.2024р., 13.12.2024р., за ст. 187 ч. 2 КУпАП. З ОСОБА_2 , неодноразово було проведено профілактичні бесіди щодо недопущення порушень адміністративного нагляду.

За місцем мешкання ОСОБА_2 , характеризується негативно, порушує громадський порядок, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП 06.11.2024року.

Таким чином ОСОБА_3 , перебуваючи під адміністративним наглядом належних висновків не зробив, продовжує вести антигромадський спосіб життя, зловживає спиртними напоями, систематично притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст.ст.1, п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);

г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Суд, дослідивши матеріали справи, а саме: подання про продовження встановленого адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ухвалу Орджонікідзевського міського суду від 14.03.2024р. про встановлення відносно ОСОБА_2 адміністративного нагляду, постанову Орджонікідзевського міського суду від 25.12.2024р., 30.08.2024р., 10.06.2024р., 04.04.2024р., 30.09.2024р., 13.11.2024р., письмові пояснення ОСОБА_2 , прийшов до висновку, що з метою запобігання вчинення раніше судимим ОСОБА_2 нових кримінальних правопорушень та здійснення за ним виховного впливу, необхідно продовжити встановлений адміністративний нагляд відносно останнього.

Відповідно до ч.1 та 3ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеномуст.5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Згідно ч.2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Керуючись ст.1, п. «в» ст.3, ст.4, ст.5,6,10Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі», суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання Відділення поліції № 2 Нікопольського РУП ГУНП України в Дніпропетровській області про продовження адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 - задовольнити.

Продовжити адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на 6 (шість) місяців, тобто до 12 вересня 2025 року включно.

Застосувати до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наступні обмеження:

-Заборонити вихід з будинку за місцем мешкання з 22.00г. до 06.00г. наступної доби.

-3обов'язати явкою на реєстрацію в ВП № 2 Нікопольського РУП 2 рази на місяць з 09.00 до 18.00 год..

Постанову направити для виконання до Відділення поліції № 2 Нікопольського РУП ГУНП України в Дніпропетровській області.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її винесення.

Суддя Орджонікідзевського міського суду ОСОБА_1