Справа № 175/2531/25
Провадження № 1-кс/175/344/25
Ухвала
Іменем України
28 лютого 2025 року смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП №2 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Слобожанської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42024042150000108 від 26.12.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів,-
У лютому 2025 до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області надійшло клопотання слідчого СВ ВП №2 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Слобожанської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42024042150000108 від 26.12.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання обґрунтоване тим, що у провадженні СВ ВП №2 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження № №42024042150000108 від 26.12.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що за результатами перевірки ІНФОРМАЦІЯ_1 закупівель, проведених ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме закупівлі «Капітальний ремонт (тепломодернізація) будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 АДРЕСА_1 » встановлено завищення вартості, в особливо великих розмірах людино-годин при визначенні договірної ціни, включеної до актів форми КБ-2В виконаних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на суму 2136,30 тис.грн.
Відповідно до підпункту 1 пункту 4 Порядку проведення перевірок закупівель ІНФОРМАЦІЯ_5 , її міжрегіональними територіальними органами від 01.08.2013 №631 із змінами, пункту 9 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_1 , затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 02.06.2016 року №23 із змінами, наказу ІНФОРМАЦІЯ_6 «Про призначення перевірки закупівель» від 05.11.2024 №153, на підставі направлення від 05.11.2024 №584 головним аудитором ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_5 у ІНФОРМАЦІЯ_2 проведена перевірка закупівлі «Капітальний ремонт (тепломодернізація) будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_1 » (ID: ІНФОРМАЦІЯ_8 ), укладання договору та його виконання.
В ході перевірки було встановлено порушення чинного законодавства, щодо включення заробітної плати до локальних кошторисів договірної ціни та до актів приймання виконаних будівельних робіт встановлено, що відповідно до довідки щодо розрахунку середньомісячної кошторисної заробітної плати від 11.06.2024 №142, наданою ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » до процедури закупівлі, пояснювальної записки зведеного кошторисного розрахунку вартості об?єкта будівництва (складеного станом на 10.06.2024), договірної ціни п. 3.2 договору від 10.07.2024 №10/07-05 кошторисна заробітна плата, розмір якої учасник планує отримувати на об?єкті капітального ремонту складає 18 350,00 грн., для середнього розряду складності робіт у будівництві 3,8.1
Однак, відповідно до інформації по застрахованим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за 2024 рік, наданої ІНФОРМАЦІЯ_9 , посадові оклади та заробітна плата робітникам за червень місяць нараховувалася в розмірі 7394,44 грн., що менша, ніж розмір кошторисної заробітної плати, прийнятої в договорі на 40,3%.
Також, згідно інформаційних баз даних ІНФОРМАЦІЯ_10 за 2024 рік ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не залучало до виконання робіт робітників за договорами цивільно-правового характеру. Крім того, згідно довідки щодо залучення субпідрядників від 11.06.2024 №124, учасник процедури закупівлі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » інформує, що не має наміру залучати до виконання робіт по об?єкту: «Капітальний ремонт (тепломодернізація) будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_1 », інших об?єктів господарювання, як субпідрядників в обсязі не менш чим 20 відсотків вартості договору про закупівлю субпідрядників не надається.
Пунктом 5.4 договору від 10.07.2024 №10/07-05 визначено порядок залучення - до виконання робіт субпідрядників, а у тому числі: погодження із замовником залучення субпідрядників до виконання робіт.
З даного питання начальник відділу ОСОБА_6 повідомила наступне: «Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не зверталося до Відділу з інформацією щодо залучення до виконання робіт субпідрядниками. Звернень та листів не надходило.»
Запит від 25.11.2024 №4 та пояснення, довідка ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », щодо залучення субпідрядників від 11.06.2024 №124 в Додатку 6 до акта.
На підставі локальних кошторисів до актів ф. №КБ-2в включено середньомісячну заробітну плату робітників із розрахунку 18 350,00 грн., середньомісячна тривалість робочого часу 172,33 люд. год.
Загальна сума заробітної плати, включеної до актів ф.№KБ-2в за серпень-жовтень 2024 року визначена в розмірі 2,437451,75 грн., трудовитрати робітників будівельників (монтажників) 22 797,25 люд.год.
Копія довідки щодо розрахунку середньомісячної кошторисної заробітної плати від 11.06.2024 №142, копія пояснювальної записки до договірної ціни договору від 10.07.2024 №10/07-05, акти приймання виконаних будівельних робіт за серпень-жовтень 2024 року в Додатку 7 до акту.
Відповідно до формули під час перевірки закупівлі, перераховано вартість людино-години виходячи з середньомісячної заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості, яку підрядник планує отримувати на об?єкті замовлення з розрахунку середньої заробітної плати в розмірі 7 394,44 грн. за червень 2024 року, яка складає 42,9 грн. на годину (7 394,44/172,33-42,91 грн.).
Відповідно до п. 6.1.1 ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 заробітна плата в складі прямих витрат розраховується підрядником на підставі нормативних трудовитрат на певний обсяг робіт і вартості людино-години середнього нормативного розряду цих робіт для ланки робітників-будівельників і монтажників та середнього нормативного розряду ланки робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів.
Заробітна плата розрахована у відповідності з п. 6.1.1 ДСТУ-Н Б Д. 1.1-2:2013 складає 978 230,0 грн. (22 797,25*42,91=978 230,0 грн.), різниця складає 1 459 221,75 грн. (2 437 451,75-978 230,0=1 459 221,75 грн.), що з урахуванням єдиного внеску у розмірі 22% та ПДВ 20%, загальна сума складає 2 136 300,64 грн. з ПДВ (1 459 211,75*1,22*1,2=2 136 300,64 грн.).
Внаслідок включення до актів ф. №К-2в за серпень-жовтень 2024 року середньомісячної заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості завищеному розмірі за договором від 10.07.2024 №10/07-05, встановлено завищення вартості виконаних будівельних робіт з капітального ремонту за серпень-жовтень 2024 року на загальну суму 2 136 300,64 грн. з ПДВ, що є порушенням ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, п. 6.1.1 ДСТУ-Н Б Д. 1.1-2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва» затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_11 від 27.08.2013 №405, п.6.2.3, п.6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_11 від 05.07.2013 №293, п.3.2 договору від 10.07.2024 №10/07-05.
Порушення виявлено під час проведення перевірки закупівлі шляхом співставлення локальних кошторисів договірної ціни, актів приймання виконаних будівельних робіт, довідки щодо розрахунку середньомісячної кошторисної заробітної плати від 11.06.2024 №142 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », пояснювальної записки зведеного кошторисного розрахунку вартості об?єкта будівництва (складеного станом на 10.06.2024), умов договору від 10.07.2024 №10/07-05 з інформацією згідно інформаційних баз даних ІНФОРМАЦІЯ_9 (лист від 19.11.2024 №53280/5/04-36-04-03-08).
Встановлені порушення призвели до втрат фінансових ресурсів Відділу на суму 2 136 300,64 гривень.
Згідно ст. 19 Конституції України посадова особа органу місцевого самоврядування повинна діяти виключно у межах та у спосіб, що передбачений законами України.
Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 4 ст. 162 КПК України встановлено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п?ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слід зазначити, що документи, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, є основними доказами сторони обвинувачення, мають суттєве значення для розгляду кримінального провадження, для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, прийняття об?єктивного та неупередженого рішення.
У зв?язку з вищевикладеним, а також тим, що на теперішній час не можливо отримати об?єктивної істини в розслідуванні зазначеного кримінального провадження, у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів пов?язаних із закупівлею робіт на підставі договору №10/07-5 на закупівлю робіт від 10.07.2024, які знаходяться у володінні юридичної особи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме:
-Договори з невід?ємними їх частинами, а саме договірна ціна, дефектний акт, локальний кошторис, підсумкова відомість ресурсів та документами складеними за результатами їх виконання.
-Акти приймання виконаних будівельних робіт за формою №КБ-2в. Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою №КБ-3.
-Рахунки до договорів.
-Сертифікати відповідності (якості) на матеріали, що були використані під час надання послуги з поточного ремонту (тощо) згідно договорів.
-Підсумкові відомості ресурсів до договорів.
-Загальні витрати до локальних кошторисів до договорів.
-Акти оглядів прихованих робіт до договорів.
-Загально виробничі витрати до договорів.
-Акти приймання виконаних підрядних робіт з розрахунком одиничної вартості, укладені за результатами виконання договорів.
-Підсумкові відомості ресурсів до Актів приймання виконаних підрядних робіт, укладені за результатами виконання договорів.
-Акти приймання виконаних підрядних робіт в електронній версії IMP, IMS, IMD, укладені за результатами виконання договорів.
-Загальний журнал виконаних робіт, які слід вести на будівництві під час виконання робіт відповідно до вимог ДБН, укладені за результатами виконання договорів.
-Технологічні карти, укладені за результатами виконання договорів.
-Акти огляду прихованих робіт на всі приховані роботи, які виконувалися на об?єкті, укладені за результатами виконання договорів.
-Акти контрольних обмірів робіт, які підлягають дослідженню, укладені за результатами виконання договорів. закупівель.
-Технічний паспорт приміщень де проводилися роботи згідно вище вказаних закупівель.
-Тендерна документація до вище вказаних закупівель.
-Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі/розміру бюджетного призначення.
-Документи для участі в тендері, учасників вище вказаних закупівель.
-Платіжні доручення за фактом виконання вище вказаних закупівель.
Встановлено, що вище вказана документація перебуває у розпорядженні юридичної особи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Окрім того вилучення вище вказаної документації в оригіналі необхідне з метою забезпечення проведення в подальшому експертиз, серед яких економічні, почеркознавчі, технічні експертизи документів та будівельно-технічна експертиза.
Згідно вимог чинного кримінального процесуального законодавства України збирання доказів сторонами кримінального провадження здійснюється в порядку, передбаченому КПК України. Положеннями ч. 2 ст. 93 КПК України передбачено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій.
Отримання вказаних документів та долучення їх до матеріалів кримінального провадження має важливе значення для забезпечення повного та об?єктивного розслідування кримінального провадження, адже в них містяться всі необхідні відомості про хід виконання робіт згідно умов договорів та спрямування бюджетних грошових коштів на оплату виконання таких робіт та послуг. Розміщені в таких документах відомості є необхідними в тому числі для їх врахування під час проведення експертних досліджень, спрямованих на встановлення збитків та розмірів таких збитків, спричинених державі. Крім того, розміщені у документах відомості можуть підтверджувати факти вчинення кримінального правопорушення, дозволять в повному об?ємі дослідити діяльність суб?єктів для подальшого аналізу та оцінки мотивів та підстав вчинення кримінального правопорушення, нададуть можливість встановити осіб, які вчинили злочин та дії яких створили умови для його вчинення.
На даному етапі досудового розслідування кримінального провадження зазначену документацію можливо отримати лише шляхом застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу речей та документів, оскільки існують ризики знищення таких документів або зміни їх первинного змісту, тощо. Застосування інших заходів, спрямованих на отримання документів (наприклад, через направлення запиту в порядку ст. 93 КПК України), не здатне запобігти зазначеним ризикам.
Відповідно до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей до документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі чи документи, можливості ознайомитися з ними, робити з них копії, а у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, здійснити їх вилучення (виїмку) в оригіналах.
Наявні у кримінальному провадженні матеріали дають достатні підстави вважати, що документи, до яких просить отримати доступ слідчий, мають значення для кримінального провадження, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Разом з тим, згідно ст. 160 КПК України, в клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів крім іншого, зазначаються, речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Зважаючи на те, що застосування заходів процесуального примусу мають винятковий характер, такі можуть застосовуватися лише у разі відмови особи, залученої до сфери кримінального провадження, добровільно виконати свій процесуальний обов'язок. З цього випливає висновок про те, що застосуванню процесуального примусу, в тому числі і надання тимчасового доступу до речей та документів, має передувати пропозиція виконати вимогу закону.
Згідно з ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. У цьому контексті слідчий суддя зазначає, що вказані речі можуть бути отримані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 223 КПК саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Слід зазначити, що держава гарантує і забезпечує рівні умови доступу громадянам до зайняття діяльністю державних установ та рівні можливості таким установ в організації та здійсненні ними своєї діяльності і будь-яке втручання в діяльність закладу, зокрема з метою перешкоджання виконанню ним своїх обов'язків або спонукання до вчинення ним неправомірних дій, у тому числі вимагання від них, відомостей, що становлять таємницю, забороняється і тягне за собою відповідальність відповідно до законодавства.
А відтак, слідчий суддя приходить до висновку, що в клопотанні в повній мірі виконані вищезазначені вимоги кримінально-процесуального законодавства та достатньо наведено обґрунтування щодо необхідності надання тимчасового доступу до зазначених в клопотанні документів, тому суд приходить до висновку про задоволення клопотання у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 132, 159-166 КПК України, суд, -
ухвалив:
Клопотання слідчого СВ ВП №2 ДРУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Слобожанської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42024042150000108 від 26.12.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, тобто здійснити виїмку оригіналів документів пов?язаних із закупівлею робіт на підставі договору №10/07-5 на закупівлю робіт від 10.07.2024 (з обов'язковим залишенням копії документів), які знаходяться у володінні юридичної особи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме:
-Договори з невід?ємними їх частинами, а саме договірна ціна, дефектний акт, локальний кошторис, підсумкова відомість ресурсів та документами складеними за результатами їх виконання.
-Акти приймання виконаних будівельних робіт за формою №КБ-2в. Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою №КБ-3.
-Рахунки до договорів.
-Сертифікати відповідності (якості) на матеріали, що були використані під час надання послуги з поточного ремонту (тощо) згідно договорів.
-Підсумкові відомості ресурсів до договорів.
-Загальні витрати до локальних кошторисів до договорів.
-Акти оглядів прихованих робіт до договорів.
-Загально виробничі витрати до договорів.
-Акти приймання виконаних підрядних робіт з розрахунком одиничної вартості, укладені за результатами виконання договорів.
-Підсумкові відомості ресурсів до Актів приймання виконаних підрядних робіт, укладені за результатами виконання договорів.
-Акти приймання виконаних підрядних робіт в електронній версії IMP, IMS, IMD, укладені за результатами виконання договорів.
-Загальний журнал виконаних робіт, які слід вести на будівництві під час виконання робіт відповідно до вимог ДБН, укладені за результатами виконання договорів.
-Технологічні карти, укладені за результатами виконання договорів.
-Акти огляду прихованих робіт на всі приховані роботи, які виконувалися на об?єкті, укладені за результатами виконання договорів.
-Акти контрольних обмірів робіт, які підлягають дослідженню, укладені за результатами виконання договорів. закупівель.
-Технічний паспорт приміщень де проводилися роботи згідно вище вказаних закупівель.
-Тендерна документація до вище вказаних закупівель.
-Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі/розміру бюджетного призначення.
-Документи для участі в тендері, учасників вище вказаних закупівель.
-Платіжні доручення за фактом виконання вище вказаних закупівель.
Право на тимчасовий доступ надати групі слідчих у складі слідчого СВ ВП №2 Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_7 , старшого слідчого СВ ВП №2 Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області капітана поліції ОСОБА_8 , слідчого СВ ВП №2 Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , старшого слідчого СВ ВП №2 Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_9 слідчого СВ ВП №2 Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_10 , слідчого СВ ВП №2 Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_11 , слідчого СВ ВП №2 Дніпровського РУП №2 ГУНП в Дніпропетровській області капітана поліції ОСОБА_12 .
Ухвала діє протягом 2 (двох) місяців з дня її постановлення.
Відповідно до ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення цих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК України, ухвала слідчого судді про задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1