вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
про залишення апеляційної скарги без руху
"03" березня 2025 р. Справа№ 911/1158/22
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Коробенка Г.П.
суддів: Тищенко А.І.
Сибіги О.М.
розглядаючи матеріали апеляційної скарги Приватного підприємства "Бориспільавтогаз"
на рішення Господарського суду Київської області
від 02.12.2024, повний текст якого складений 27.12.2024,
у справі № 911/1158/22 (суддя Конюх О.В.)
за позовом Приватного підприємства "Бориспільавтогаз"
до Бориспільської міської ради Київської області
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Приватного підприємства "Автосервіс"
про визнання недійсним та скасування рішення,-
Рішенням Господарського суду Київської області від 02.12.2024 у справі №911/1158/22 у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із вказаним рішенням Приватне підприємство "Бориспільавтогаз" звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Київської області від 02.12.2024 у справі №911/1158/22 повністю та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України у чинній редакції, до апеляційної скарги додаються:
1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень;
2) докази сплати судового збору;
3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі;
4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
Відповідно до ст. 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів зазначає, що до скарги не додано доказів направлення апеляційної скарги іншим сторонам у даній справі, а саме: Бориспільській міській раді.
Частиною 2 статті 260 ГПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
До позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України).
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, апеляційна скарга Приватного підприємства "Бориспільавтогаз" на рішення Господарського суду Київської області від 02.12.2024 у справі № 911/1158/22 підлягає залишенню без руху з підстав неподання доказів сплати судового збору та доказів надсилання копії скарги іншим сторонам у справі, а саме: Бориспільській міській раді.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись статтями 164, 174, 234, 258, 259, 260, Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,
1. Апеляційну скаргу Приватного підприємства "Бориспільавтогаз" на рішення Господарського суду Київської області від 02.12.2024 у справі № 911/1158/22 залишити без руху, надавши скаржнику строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у її мотивувальній частині.
2. Попередити Приватне підприємство "Бориспільавтогаз", що у випадку не усунення у встановлений термін недоліків, дану апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику.
3. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Г.П. Коробенко
Судді А.І. Тищенко
О.М. Сибіга