Справа № 209/1056/25
Провадження № 2/209/809/25
про прийняття справи до розгляду та відкриття провадження по справі
12 березня 2025 року м. Кам'янське
Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Багбая Є.Д., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ОСОБА_1 звернувсь до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів. Просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини його доходів, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до закінчення навчання, щомісячно з 25.01.2025 року.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі згідно ст.ст. 185-186 ЦПК України, відсутні.
За інформацією, наданою з відділу реєстрації(зняття з реєстрації) місця проживання фізичних осіб КМР справа підсудна даному суду.
Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Вказана справа може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 6 ст. 19 та ст.274 ЦПК України.
Під час розгляду матеріалів справи судом було встановлено, що позовні вимоги позивача стосуються інтересів повнолітньої доньки - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , судове рішення може вплинути на її права і обов'язки, а тому її слід залучити до участі в справі як третя особа по справі.
Відповідно ч. 1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Керуючись ст. 187-192, 260, 261, 353 ЦПК України, -
Прийняти до розгляду тавідкрити провадження у цивільній справі за цивільним позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації - АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (місце реєстрації - АДРЕСА_1 ) про стягнення аліментів .
Призначити проведення судового засідання для розгляду справи по суті в порядку спрощеного провадження з повідомленням сторін про слухання справи без їх обов'язкової участі в судовому засіданні, яке призначено на 11 квітня 2025 року на 11.30 годин у приміщенні Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська.
Залучити по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів до участі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
У разі незгоди сторін на розгляд справи в порядку спрощеного провадження сторони можуть протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження подати заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Справу у судовому засіданні розглянути одноособово.
Запропонувати відповідачу у справі протягом десяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, надати відзив на позов.
Строк для подання відповіді на відзив та заперечень проти неї встановити до 01 квітня 2025 року.
В разі ненадання відзиву, відповіді на відзив та заперечень у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі невідкладно направити особам, які беруть участь у справі.
Відповідачу також надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/sud0409/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Дніпровського районного суду
м. Дніпродзержинська Є.Д. Багбая