Постанова від 01.12.2010 по справі 2а-3300/10/2470

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

01 грудня 2010 року м. Чернівці Справа № 2а-3300/10/2470

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Скакун О.П., розглянувши у порядку скороченого провадження матеріали за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Глибоцькому районі Чернівецької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

встановив:

Державна податкова інспекція у у Глибоцькому районі Чернівецької області звернулась з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про примусове стягнення податкового боргу за рахунок активів боржника у сумі 2062,10 грн.

ОСОБА_1 зареєстрований як суб"єкт підприємницької діяльності Глибоцькою районною державною адміністрацією.

Працівниками Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області 21.07.2010 року було проведено перевірку торгового павільйону приватного підприємця ОСОБА_1, який розташований по вул. Руський 250А м. Чернівці. За наслідками перевірки було складено акт перевірки від 21.07.2010р. При проведенні перевірки було встановлено порушення вимог ЗУ „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме :

п.п. 1,2 ст. 3 Закону - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій при продажу 1-єї пляшки горілки «Неміров»0,5 л. за ціною 22,5 грн., без роздрукування розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції;

п. 9 ст. 3 Закону - незабезпечення роздрукування щоденного фіскального звітного чеку реєстратора розрахункових операцій та незбереження щоденного фіскального звітного чеку реєстраторів розрахункових операцій;

п. 13 ст. 3 Закону - невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (X - звіті) в сумі 170,42 грн.

За розглядом акта перевірки, рішенням ДПІ у Глибоцькому районі від 03 серпня 2010 року до приватного підприємця ОСОБА_1 застосовані штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 1532,10 грн. грн., в тому числі 112,5 грн. (22,5 грн. х 5-кратному розмірі) за не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій; 680 грн. (340 грн. за 2 чека) за незбереження фіскального чеку протягом встановленого строку та 739,6 грн. ( 147,92 х 5) за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків.

Вищевказане рішення було вручено відповідачу 09.08.2010р.

Штрафні санкції по рішенню за № 0001612303-11994 від 03.08.2010 р. частково сплачені, залишок складає 522,10 коп.

17.09.2010 року працівниками Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області було проведено перевірку торгового павільйону приватного підприємця ОСОБА_1, який розташований по вул. Руський 250А м. Чернівці. За наслідками перевірки було складено акт перевірки від 27.09.2010р.. При проведенні перевірки було встановлено порушення вимог ЗУ „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме :

п. 6 ст. 3 Закону - незбереження протягом встановленого законодавством терміну- 3 роки після ії закінчення використаної книги обліку розрахункових операцій;

п. 13 ст. 3 Закону - невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (X - звіті) в сумі 240,00 грн.

За розглядом акта перевірки, рішенням ДПІ у Глибоцькому районі від 27.09.2010 року до приватного підприємця ОСОБА_1 застосовані штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 1540.00 грн.

Вищевказане рішення було вручено відповідачу.

На день звернення до суду з адміністративним позовом сума боргу складає 2 062,10 грн.

Згідно ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

05.11.2010 року на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

У відповідності до ст.1 цього Закону, реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Статтею 1 зазначеного Закону наведено визначення місця проведення розрахунків - це місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Пунктами1,2,6,9,13, статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», порушення якого встановлено в акті перевірки, передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;

9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, застосовується санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі не зберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну застосовується санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян .

Згідно п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій, застосовується санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином позивач правомірно застосував до відповідача штрафні (фінансові) санкції.

Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Однак, відповідач, який отримав вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, у встановлений законом строк суму штрафних (фінансових) санкцій сплатив частково, у зв'язку з чим у нього є заборгованість у сумі 2062,10 грн., яка підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.

До функцій Державних податкових інспекцій згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»відноситься подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Державною податковою інспекцією у Глибоцькому районі Чернівецької області доведено ті обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Державної податкової інспекції у Глибоцькому районі Чернівецької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій на суму 2062,10 грн. підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,94,160-163,167,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ід. код НОМЕР_1) до Державного бюджету України заборгованість по сплаті штрафних(фінансових) санкцій у сумі 2062,10 грн.

3.Постанова підлягає негайному виконанню.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя О.П. Скакун