Постанова від 09.11.2010 по справі 12510/09/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2010 р. Справа № 2-а-12510/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій,

встановив:

Позивач державна податкова інспекція у Нова Каховка звернулась до суду із адміністративним позовом про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 771,55 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 14.05.2009 при проведенні перевірки відповідача було встановлено ряд порушень, а саме: проведення розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування товарів, не роздрукування на реєстраторах розрахункових операцій фіскальних чеків та не зберігання, не оприбуткування готівкових коштів. За результатами перевірки складено акт від 26.12.2008 №0091/21/02/23/2765011249. На підставі акту перевірки були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 27.05.2009 №0006222301 на суму 396,55 грн., та від 27.05.2009 №0006212301 на суму 425,00 грн. з урахуванням часткової сплати суми боргу в сумі 50,00 грн. заборгованість складає 771,55 грн. Позивач просить стягнути зазначені фінансові санкції на суму 771,55 грн.

Позивач до суду надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, без участі представника позивача.

Відповідач до суду не прибув, заперечень на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

14.05.2009 року було проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, під час якої було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акт від 26.12.2008 №0091/21/02/23/2765011249.

Перевіркою встановлено наступні порушення:

- проведення розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування товарів;

- не роздрукування на реєстраторах розрахункових операцій фіскальних чеків та не зберігання їх протягом встановленого строку;

- не оприбуткування готівкових коштів.

Відповідно до норм п. 9, 11, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон №265/95-ВР), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідно до п. 4, 6 ст. 17 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі:

- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій;

- п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідно до 2.6. ст. 2 Постанови Правління Національного банку України N 637 "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" визначено, що у разі порушення фізичними особами - громадянами України, які є суб'єктами підприємницької діяльності, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі не оприбуткованої суми.

Відповідно до чого на підставі матеріалів перевірки прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 27.05.2009 №0006222301 на суму 396,55 грн., та від 27.05.2009 №0006212301 на суму 425,00 грн., на загальну суму 821,55 грн. отримані відповідачем особисто.

З урахуванням часткової сплати боргу в сумі 50,00 грн. заборгованість складає 771,55 грн.

Згідно до ст. 2 Закону України №265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з суб'єктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкції.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

На час розгляду справи інформації про оскарження винесеного рішення про застосування фінансових суду надано не було.

Тому суд вважає, що до відповідача було правомірно застосовано фінансові санкції в розмірі 821,55 грн. за порушення вимог чинного законодавства, яке ним в установленому порядку (адміністративному чи судовому) оскаржене не було.

Оскільки, згідно наданої інформації позивача, відповідачем частково сплачено суму боргу то до стягнення підлягає залишок несплаченої фінансової санкції в сумі 771,55 грн.

З наведених обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 74900, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 771,55 грн. (сімсот сімдесят одна грн. 55 коп.) до державного бюджету м. Нова Каховка (на р/р 31119104700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.

кат. 6.6.5