Рішення від 04.03.2025 по справі 300/793/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" березня 2025 р. справа № 300/793/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остап?юк С.В.,

за участю секретаря Будзан Ю.В.,

представника позивача: Вдовін Р.Т.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправними дії та скасування постанови від 29.01.2025 ВП № 74805540, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі - відповідач, орган державної виконавчої служби) про визнання протиправними дії та скасування постанови від 29.01.2025 ВП № 74805540.

17.02.2025 суд відкрив провадження за вказаним позовом, а справу призначив до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін та з урахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, встановлених статтями 268, 269, 270, 287 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою суду від 27.02.2025 до даної адміністративної справи залучено ОСОБА_1 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Позивач заявлені позовні вимоги щодо предмета спору обґрунтовує тим, що відповідач необґрунтовано та безпідставно, в порушення Закону України «Про виконавче провадження», прийняв постанову про накладення штрафу в розмірі 10 200 гривень за повторне невиконання рішення суду за № 300/5153/23. В обґрунтування протиправності дій винесення оскаржуваної постанови вказує, що судове рішення ним виконано ще до відкриття виконавчого провадження за № 74805540. В силу цих обставин, виконавче провадження ВП № 74805540 підлягало закінченню відповідно до пункту 9 частини 1 статті 39 Закону України «Про виконавче провадження». Однак, державний виконавець, не встановивши фактичних обставин та не перевіривши виконання боржником рішення суду, оскаржуваною постановою від 29.01.2025 ВП № 74805540 застосував штраф в розмірі 10 200 гривень.

Відповідач правом подання відзиву на позовну заяву не скористався.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши докази, суд встановив наступні обставини.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.09.2023 у справі за № 300/5153/23, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21.12.2023, та яке набрало законної сили 21.12.2023, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області перерахувати та виплачувати пенсію ОСОБА_1 , як інваліду війни без обмеження розміру пенсії її максимальним розміром з 01.01.2017 з урахуванням уже виплачених сум.

Івано-Франківським окружним адміністративним судом 12.04.2024 видано виконавчий лист №300/5153/23, на підставі якого 22.04.2024 відповідачем відкрито виконавче провадження №74805540.

Позивач листом за №0900-0904-5/26581 від 02.05.2024 повідомив відповідача про те, що на виконання рішення суду проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 . Виплату пенсії в перерахованому розмірі здійснено з 01.03.2024 в сумі 23 610 гривень. Доплату за період з 01.01.2017 до 29.02.2024 в розмірі 29 168,76 гривень включено в реєстр, виплата за яким буде проведене при наявності фінансування з Державного бюджету.

Головним державним виконавцем Іваночком В.Ю., 25.06.2024 складено та направлено на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області вимогу державного виконавця за №03.1-24/7624 про здійснення нового перерахунку пенсії стягувача - ОСОБА_2 та здійснити всі необхідні заходи для повного фактичного виконання судового рішення.

04.07.2024 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області направило головному державному виконавцю відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іваночко В.Ю., відповідь на вимогу, в якій зазначено, що на виконання рішення суду проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 . Виплату пенсії в перерахованому розмірі здійснено з 01.03.2024 в сумі 23 610 гривень. Доплату за період з 01.01.2017 до 28.02.20243 в розмірі 29 168,6 включено в реєстр, виплата за яким буде проведене при наявності фінансування з Державного бюджету. Крім того зазначено, що подано заяву про роз'яснення судового рішення щодо проведення нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням індексації згідно постанови КМУ від 16.02.2022 №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» та постанови КМУ від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році». Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.05.2024 у задоволенні заяви про роз'яснення рішення суду від 29.04.2024 в адміністративній справі №300/5153/23 - відмовлено. Зазначено, що пенсія позивачу не обмежувалась виплатою у максимальному розмірі, а тільки проводилась виплата пенсії без урахування індексацій. Питання виплати пенсії з урахуванням індексації передбаченої постановами №118, №168 та №185, не було предметом розгляду при винесенні рішення у справі №300/5153/23, є окремим предметом позову, а тому повинно розглядатися як інший вид спору (а.с.8-9).

Головним державним виконавцем Іваночком В.Ю. 20.08.2024 у виконавчому провадженні №74805540 прийнято постанову про накладення на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області штрафу в розмірі 5 100 гривень, за невиконання рішення суду, ігнорування рішення суду та вимог державного виконавця.

03.09.2024 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області оскаржило постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іваночка В.Ю. від 20.08.2024 ВП №74805540 про накладення штрафу в розмірі 5 100 гривень в судовому порядку.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.10.2024 у справі з № 300/6752/24, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05.12.2024, та яке набрало законної сили 05.12.2024, у задоволенні позову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправними дії головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іваночка В.Ю. щодо винесення постанови від 20.08.2024 ВП №74805540 про накладення штрафу; скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іваночка В.Ю. від 20.08.2024 ВП №74805540 про накладення на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в Івано-Франківській області штрафу в розмірі 5 100 гривень, відмовлено.

Висновками суду у справі за № 300/6752/24 встановлено відсутність підстав вважати, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області виконало рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.09.2023 у справі №300/5153/23 в повному обсязі, та встановлено правомірність прийнятої головним державним виконавцем постанови про накладення штрафу в розмірі 5 100 гривень.

29.01.2025 головним державним виконавцем у виконавчому провадженні №74805540 встановлено невиконання боржником рішення суду у справі за № 300/5153/23 та прийнято постанову про накладення на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області штрафу у подвійному розмірі в сумі 10 200 гривень, з подальшим зверненням до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про вчинення боржником кримінального правопорушення.

Вважаючи постанову про накладення штрафу від 29.01.2025 у виконавчому провадженні ВП №74805540 протиправною, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Суд, відповідно до статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішуючи питання про те, яку правову норму слід застосувати до цих правовідносин, виходить з положень нормативних актів в редакціях, що діяли на момент виникнення цих правовідносин та зазначає зміст норм права відповідно до них.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтями 129 та 129-1 Конституції України, однією із основних засад судочинства є обов'язковість судових рішень. Суд ухвалює рішення іменем України, яке є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 за №1404-VIII (далі - Закон №1404-VІІІ) встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" (частина 1 статті 5 Закону №1404-VІІІ).

Відповідно до частини 1 статті 18 Закону №1404-VІІІ, виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Згідно з частиною 3 статті 18 Закону №1404-VІІІ, виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.

Частина 2 статті 63 Закону №1404-VIII передбачає, що у разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 75 Закону №1404-VIII у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Таким чином, що правовою підставою для накладення державним виконавцем на боржника штрафу у межах виконавчого провадження є невиконання ним судового рішення у встановлений строк без поважних причин.

Поважними, в розумінні наведених норм Закону №1404-VІІІ, можуть вважатися об'єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.

Аналізуючи наведені положення норм Закону №1404-VІІІ суд зазначає, що накладення штрафу за невиконання рішення, що зобов'язує боржника до вчинення певних дій, є видом юридичної відповідальності боржника за невиконання покладеного на нього зобов'язання.

Застосування такого заходу реагування є обов'язком державного виконавця і націлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження.

Як встановив суд, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.09.2023 у справі №300/5153/23, яке набрало законної сили 21.12.2023, серед іншого, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області перерахувати та виплачувати пенсію ОСОБА_1 , як інваліду війни без обмеження розміру пенсії її максимальним розміром з 01.01.2017 року з урахуванням уже виплачених сум.

В справі №300/5153/23 зазначено дату, з якої здійснюється перерахунок та виплата пенсії без обмеження максимальним розміром (з 01.01.2017), однак в ній не встановлена будь-яка кінцева або гранична дата. Це означає, що відповідач зобов'язаний виплачувати позивачу пенсію без обмеження максимальним розміром, незалежно від підстав здійснення перерахунку, до зміни правового регулювання таких правовідносин (внесення змін в Закон №2262-ХІІ в частині застосування обмеження розміру пенсій, які призначені відповідно до вказаного Закону).

Зважаючи на це, у відповідача відсутнє право повторного застосування обмеження пенсії максимальним розміром, тобто знову вчиняти ті ж самі дії, які вже були визнані судом протиправними, ігноруючи рішення суду, яке набрало законної сили.

Відповідно до рішення про перерахунок пенсії №926080202050 від 20.02.2024 на виконання рішення суду від 12.09.2023 у справі №300/5153/23 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснено ОСОБА_1 перерахунок пенсії по інвалідності призначеної згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби» в наслідок чого розмір пенсії з надбавками: з 01.01.2017- 13 120, 73 грн., максимальний розмір - 13 170, 73 грн; з 01.05.2017 - 13 194, 13 грн, максимальний розмір - 13 170, 73 грн; з 01.10.2017 - 15 188, 22 грн, максимальний розмір - 13 170, 73 грн; з 01.12.2017 - 15 188, 22 грн, максимальний розмір - 13 170, 73 грн; з 01.01.2018 - 13 730 ; з 01.07.2018 - 20 230, 96 грн, максимальний розмір - 14 350 грн; з 01.12.2018 - 20 252, 56 грн, максимальний розмір - 14 970 грн; з 01.01.2019 - 20 252, 56 грн, максимальний розмір - 14 970 грн; з 01.03.2019 - 23 563, 14 грн, максимальний розмір - 14 970 грн; з 01.07.2019 - 23 595, 30 грн, максимальний розмір - 15 640 грн; з 01.12.2019 - 23 630, 82 грн, максимальний розмір - 16 380 грн; з 01.01.2020 - 23 630, 82 грн, максимальний розмір - 16 380; з 01.05.2020 - 26 137, 14 грн, максимальний розмір - 16 380 грн; з 01.07.2020 - 26 172, 66 грн, максимальний розмір - 17 120 грн; з 01.12.2020 - 26 200, 02 грн, максимальний розмір - 17 690 грн; з 01.03.2021 - 28 982, 56 грн, максимальний розмір - 17 690 грн; з 01.07.2021 - 29 022, 80 грн, максимальний розмір - 18 540 грн; з 01.12.2021 - 29 061, 20 грн, максимальний розмір - 19 340 грн; з 01.03.2022 - 32 991, 40 грн, максимальний розмір - 19 340 грн; з 01.07.2022 - 33 036, 04 грн, максимальний розмір - 20 270 грн; з 01.12.2022 - 33 067, 72 грн, максимальний розмір - 20 930 грн; з 01.03.2023 - 34 567,72 грн, максимальний розмір - 20 930 грн; з 01.03.2024 - 36 196,36 грн, максимальний розмір - 23 610 грн.

Також нараховано борг за період з 01.01.2017 по 31.12.2017 в сумі 29 168, 76 грн, який внесено до Реєстру судових рішень, виплата за яким буде проведена після фінансування з Державного бюджету.

Аналогічна інформація міститься в повідомленні Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 04.03.2024 про виконання судового рішення у добровільному порядку а також у листі від 05.04.2024 адресованих ОСОБА_1 .

З зазначеного рішення про перерахунок пенсії №926080202050 від 20.02.2024 на виконання рішення суду від 12.09.2023 у справі №300/5153/23, повідомлення про виконання судового рішення у добровільному порядку від 04.03.2024 та листа від 05.04.2024 суд у справі за № 300/6752/24 встановив, що позивачем (Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області) у повному обсязі не забезпечено виконання рішення суду від 12.09.2023 у справі №300/5153/23, а саме не здійснено виконання в частині перерахунку та виплати «без обмеження пенсії максимальним розміром» за 2018, 2019, 2020, 021, 2022, 2023 роки, оскільки виплата пенсії по інвалідності ОСОБА_1 за вказані періоди і надалі проведена і проводиться не у повному нарахованому розмірі, а з урахуванням максимального розміру, зокрема: з 01.07.2018 нараховано з надбавками - 20 230, 96 грн, з урахуванням максимального розміру - 14 350 грн; з 01.12.2018 нараховано з надбавками - 20 252, 56 грн, з урахуванням максимального розміру - 14 970 грн; з 01.01.2019 нараховано з надбавками - 20 252, 56 грн, з урахуванням максимального розміру - 14 970 грн; з 01.03.2019 нараховано з надбавками - 23 563, 14 грн, з урахуванням максимального розміру - 14 970 грн; з 01.07.2019 нараховано з надбавками - 23 595, 30 грн, з урахуванням максимального розміру - 15 640 грн; з 01.12.2019 нараховано з надбавками - 23 630, 82 грн, з урахуванням максимального розміру - 16 380 грн; з 01.01.2020 нараховано з надбавками - 23 630, 82 грн, з урахуванням максимального розміру - 16 380 грн; з 01.05.2020 нараховано з надбавками - 26 137, 14 грн, з урахуванням максимального розміру - 16 380 грн; з 01.07.2020 нараховано з надбавками - 26 172, 66 грн, з урахуванням максимального розміру - 17 120 грн; з 01.12.2020 нараховано з надбавками - 26 200, 02 грн, з урахуванням максимального розміру - 17 690 грн; з 01.03.2021 нараховано з надбавками - 28 982, 56 грн, з урахуванням максимального розміру - 17 690 грн; з 01.07.2021 нараховано з надбавками - 29 022, 80 грн, з урахуванням максимального розміру - 18 540 грн; з 01.12.2021 нараховано з надбавками - 29 061, 20 грн, з урахуванням максимального розміру - 19 340 грн; з 01.03.2022 нараховано з надбавками - 32 991, 40 грн, з урахуванням максимального розміру - 19 340 грн; з 01.07.2022 нараховано з надбавками - 33 036, 04 грн, з урахуванням максимального розміру - 20 270 грн; з 01.12.2022 нараховано з надбавками - 33 067, 72 грн, з урахуванням максимального розміру - 20 930 грн; з 01.03.2023 нараховано з надбавками - 34 567, 72 грн, з урахуванням максимального розміру - 20 930 грн; з 01.03.2024 нараховано з надбавками - 36 196, 36 грн, з урахуванням максимального розміру - 23 610 грн.

Таким чином, суд у справі за № 300/6752/24 встановив відсутні підстави вважати, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в Івано-Франківській області виконало рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.09.2023 у справі №300/5153/23 в повному обсязі. Вищенаведене свідчить про правомірність прийнятої головним державним виконавцем постанови про накладення штрафу в розмірі 5 100 грн.

Частиною 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до статті 63 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження (частина 1).

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність (частина 2).

Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.

У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.

У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження (частина 3).

Оскільки, 29.01.2025 головний державний виконавець у виконавчому провадженні №74805540 встановив повторне невиконання боржником рішення суду у справі за № 300/5153/23 без поважних причин, то у нього були правомірні підстави для накладення на позивача штрафу в подвійному розмірі в сумі 10 200 гривень.

Враховуючи обґрунтування заявленого позивачем позову та доданих до позовної заяви документів, суд не встановив, а позивач не довів підстав для висновків про виконання ним рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.09.2023 у справі №300/5153/23 в повному обсязі, а тому суд вважає, що відповідач правомірно, за повторне невиконання позивачем судового рішення без поважних причини прийняв оскаржувану постанову про накладення штрафу в подвійному розмірі.

Як наслідок, суд вважає постанову від 29.01.2025 ВП № 74805540 про накладення штрафу правомірною, а тому в задоволенні позову потрібно відмовити.

Судових витрат, які підлягають розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у справі не має.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 271, 272, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (індекс 76018, вулиця Січових Стрільців, будинок 15, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 20551088) до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (індекс 76019, вулиця Галицька, будинок 45, місто Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 43316386), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), про визнання протиправною та скасування постанови від 29.01.2025 ВП № 74805540, відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 272, 287, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя Остап'юк С.В.

Рішення складене в повному обсязі 10 березня 2025 р.