Рішення від 10.03.2025 по справі 160/21828/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2025 рокуСправа №160/21828/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кучугурної Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Токарева Ганна Олександрівна, до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

Обставини справи: до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Токарева Ганна Олександрівна, до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління ПФУ в Донецькій області про відмову в призначенні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсії за віком на пільгових умовах від 17.07.2024 року №046050021430;

- зобов'язати Головне управління ПФУ в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від 09.07.2024 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, з урахуванням наявного у позивача пільгового стажу 29 років 2 місяців 16 днів для призначення пільгової пенсії.

Справі за цією позовною заявою присвоєно №160/21828/24 та за результатами автоматизованого розподілу справу передано для розгляду судді Кучугурній Н.В.

Позовна заява не відповідала вимогам, установленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), тому ухвалою суду від 19.08.2024 була залишена без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме, для надання позовної заяви в новій редакції із зазначенням відповідача (ів) та змісту позовних вимог щодо кожного з відповідача (ів), а також уточнити прізвище позивача у позовних вимогах.

22.08.2024 від позивача до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов уточнений адміністративний позов, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області про відмову в призначенні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсії за віком на пільгових умовах від 17.07.2024 №046050021430;

- зобов'язати Головне управління ПФУ в Дніпропетровській повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від 09.07.2024 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, з урахуванням наявного у позивача пільгового стажу 20 років 1 місяць для призначення пільгової пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, вважаючи, що має право на призначення пенсії за віком відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», звернувся до органів пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Рішенням, яке було прийнято Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, позивачу було відмовлено у призначенні пенсії, у зв'язку з відсутністю пільгового стажу. З цим рішенням позивач не погодився, тому і звернувся з цим позовом до суду.

Справі за цією позовною заявою присвоєно №160/21828/24 та за результатами автоматизованого розподілу справу передано для розгляду судді Кучугурній Н.В.

Ухвалою суду прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), за наявними у справі матеріалами; встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву (у разі заперечення проти позовної заяви) протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

Згідно з довідками про доставку електронного листа, позовна заява та ухвала про відкриття провадження у справі були доставлені до електронного кабінету відповідача.

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався і не повідомив поважності причин його неподання, тому з огляду на положення ч.6 ст.162 КАС України, суд розглядає справу за наявними матеріалами.

Ухвалою суду витребувано у відповідача належним чином засвідчену копію пенсійної справи позивача. Витребувані судом документи відповідачем були надані.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Розумність строків є одним із основоположних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п.8 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним уважається строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального і процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач) 09.07.2024 звернувся до органів пенсійного фонду і з заявою про призначення пенсії відповідно ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням від 17.07.2024 №0046050021430, яке було прийнято Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, позивачу було відмовлено у призначенні пенсії.

У рішенні зазначено таке.

Відповідно до ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (№1058) працівники, безпосередньо зайняті повни робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професії, що затверджується Кабінетом Міністрів України від 31.03.1994 № 202 , мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломерати, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів), за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років.

Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими мовами праці, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності відповідного страхового стажу роботи на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи.

За наданими документами та враховуючи дані реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, на теперішній час, загальний стаж склав 41 рік 04 місяці 28 днів.

Пільговий стаж за ч.3 ст. 114 Закону (не менше 25 років) складає - 24 роки 10 місяців 02 дні, провідні професії (не менше 20 років) - 19 років 08 місяців 01 день

До страхового стажу зараховано всі періоди роботи згідно наданих документів.

В призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, згідно наданої заяви від 09.07.2024 відмовлено, за відсутності пільгового стажу на дату звернення.

Позивач не погоджується з таким рішенням органів пенсійного фонду, тому й звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає про таке.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до пункту 6 статті 92 Конституції України, виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003 (далі - Закон №1058-ІV), який розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Цей Закон також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Статтею 8 Закону № 1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону №1058-IV, в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Згідно з частиною першою статті 24 Закону № 1058-ІV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

При цьому, згідно з ч.1 ст.56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

Відповідно до ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

12.08.1993 Кабінет Міністрів України своєю постановою №637 затвердив Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).

Так, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків (розділ «Загальні положення» Порядку №637).

Пунктом 3 Порядку №637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Відповідно до п.20 Порядку №637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці повинно бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, в тому числі виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.

Отже, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Однак, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії, зокрема, на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки.

Так, трудова книжка ОСОБА_1 , серія НОМЕР_1 , містить, з-поміж інших, такі записи про періоди роботи позивача (мовою трудової книжки):

ВАТ «Суха Балка»

7) 07.06.2004 переведен по шахте имени Фрунзе, участок №6 подземным горнорабочим 1 разряда с полным рабочим днем в подземных условиях;

8) 07.09.2004 переведен по шахте имени Фрунзе, участок №6 подземным горнорабочим очистного забоя 3 разряда с полным рабочим днем в подземных условиях;

9) 11.01.2006 переведен по шахте имени Фрунзе, участок №6 подземным горнорабочим очистного забоя 4 разряда с полным рабочим днем в подземных условиях;

12) 09.11.2012 переведено гірником очисного вибою 5 розряду дільниці №6 шахти імені Фрунзе, з повним робочим днем в підземних умовах.

Трудова книжка також містить записи про атестацію робочого місця та зміну найменування товариства, на якому працював позивач.

Крім цього, як до матеріалів пенсійної справи, так і до цієї адміністративної справи, була надана довідка від 03.07.2024 №253 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Довідка видана ОСОБА_1 про те, що зазначена особа працює повний робочий в ПрАТ «Суха Балка» і за періоди за професією, посадою: з 07.06.2004 по 06.09.2004 - гірник підземний шахти імені Фрунзе, що передбачено ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», розділ ІІ Постанови КМУ від 31.03.1994 №202, статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», за період з 07.06.2004 по 06.09.2004 - 00 роки 03 місяці 00 днів; з 07.09.2004 по теперішній час гірник очисного вибою підземний шахти імені Фрунзе, що передбачено ч. 3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», за період з 07.09.2004 по 06.07.2024 - 19 років 10 місяців 00 днів. У довідці також указано, що у вищевказані періоди роботи безпосередньо зайнятий повний робочий день на підземних роботах із видобутку руди та інших корисних копалин з вмістом, у тому числі у вміщуючих породах/ двоокису кремнію 10 відсотків і більше.

Отже, наведеними вище трудовою книжкою та довідкою підтверджується те, що позивач у період з 07.06.2004 по 06.09.2004 працював гірником підземним, а з 07.09.2004 по 06.07.2024 - гірником очисного вибою підземним.

Позивач у позові вказує, що робота за вказаними професіями (як провідними професіями) дає йому право на пенсію на пільгових умовах відповідно до п.3 ст.114 Закону України. Також позивач зазначає, що період роботи з 07.06.2004 по 06.09.2004 органами пенсійного фонду не був зарахований до стажу позивача, як робота за провідною професією відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Суд зазначає, що згідно з абзацом першим частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.

Таким чином, згідно з абзацом першим частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», право на пенсію мають такі категорії осіб:

- працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років; а працівники

- провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 року №202 був затверджений Список робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років.

Право на пенсію незалежно від віку, відповідно до вказаної постанови, мають: усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю). Також, згідно з цією постановою, право на пенсію незалежно від віку мають гірники підземні на підземних гірничих роботах в рудниках для видобутку руд та інших корисних копалин з вмістом (в тому числі і у вміщуючих породах) двоокису кремнію 10 відсотків і більше або за наявності газодинамічних явищ, гірничих ударів. Термін такої роботи має складати не менше 25 років.

Враховуючи наведені вище норми, суд зазначає, що період роботи позивача з 07.06.2004 по 06.09.2004 гірником підземним з повним робочим днем під землею зараховується до стажу, який дає право на пенсію незалежно від віку за умови зайнятості на таких роботах не менше 25 років.

Водночас, період роботи позивача з 07.09.2004 по 06.07.2024 гірником очисного вибою підземним є однією з провідних професій, яка дає право на пенсію незалежно від віку за умови зайнятості на таких роботах не менше 20 років.

Згідно з розрахунком стажу позивача (Форма РС-право), період роботи позивача з 07.06.2004 по 06.09.2004 зарахований до стажу позивача з особливістю трудової діяльності (ст.14, пост.202, підземні), період роботи позивача з 07.09.2004 по 06.07.2024 зарахований до стажу позивача з особливістю трудової діяльності (ст.14, П/П, підземні).

Отже, до пільгового стажу позивача відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (як такого, що дає право на пенсію незалежно від віку за умови зайнятості на таких роботах не менше 25 років, так і такого, що дає право на пенсію незалежно від віку за умови зайнятості на таких роботах не менше 20 років) органами пенсійного фонду були зараховані всі періоди роботи позивача.

Як указано у довідці від 03.07.2024 №253, стаж роботи за період з 07.06.2004 по 06.09.2004 складає 00 років 03 місяці 00 днів, за період з 07.09.2004 по 06.07.2024 - 19 років 10 місяців 00 днів.

З наведеного вище суд робить висновок про те, що станом на час звернення за призначенням пенсії, у позивача був відсутній стаж роботи (20 років) за провідною професією, яка дає право на пенсію незалежно від віку.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Встановлення невідповідності діяльності суб'єкта владних повноважень хоча б одному із зазначених критеріїв для оцінювання його рішень, дій та бездіяльності може бути підставою для задоволення адміністративного позову.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, довести правомірність своїх дій чи бездіяльності відповідно до принципу офіційності в адміністративному судочинстві зобов'язаний суб'єкт владних повноважень. Водночас, згідно з принципом змагальності позивач має спростувати доводи суб'єкта владних повноважень, якщо заперечує їх обґрунтованість.

Натомість у цьому випадку позивачем не доведено та не підтверджено належними доказами доводи про підтвердження наявності необхідного пільгового стажу за провідними професіями (20 років), що дає право на призначення пенсії відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для скасування оскаржуваного у цій справі рішення органів пенсійного фонду, мотивованого відсутністю у позивача станом на час звернення за призначенням пенсії необхідного пільгового стажу.

Як наслідок, відсутні і підстави для зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).

З огляду на встановлені обставини справи, наведені положення чинного законодавства, суд зазначає, що позовна заява у цій справі є такою, що задоволенню не підлягає.

Підстави для розподілу судових витрат, відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні, оскільки у задоволенні позову відмовлено.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427).

Суддя Н.В. Кучугурна