26 жовтня 2010 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Руденко І.В.,
за участю сторін:
-представника позивача -ОСОБА_1 (довіреність від 01.08.2009 р.)
-представника відповідача -Николин О.Я. (довіреність від 05.01.2010р. №357/10-115),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси про визнання недійсним рішення,-
Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси в якому просить визнати недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21 травня 2009 року №0001062340 у розмірі 12609,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що посадовими особами ДПА в Одеській області 06.05.2009р. була проведена планова перевірка ФОН ОСОБА_3 з порушенням вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні»без відповідного повідомлення платника податків за десять днів до початку здійснення контролюючим органом планової перевірки, без надання на огляд та під підпис копії наказу керівника контролюючого органу всупереч вимог ст.112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні». На думку позивача, у ході здійснення перевірки посадовими особами ДПА в Одеській області була власноруч здійснена фактична інвентаризація товарних запасів ФОП ОСОБА_3 на день проведення перевірки із перевищенням своїх повноважень. При цьому, внаслідок самовільної та самостійно проведеної інвентаризації товарних запасів (алкогольних напоїв) ФОП ОСОБА_3, здійсненої посадовими особами податкової служби ними були допущені значні помилки у визначенні товарних запасів та відповідності між облікованими товарами, що поступили на склад, та товарами, реалізованими на користь споживачів. Позивач зазначає, що встановлена контролюючим органом відсутність первинних документів на товарні запаси не відповідає дійсності з посиланням на те, що перевірка діяльності ФОП ОСОБА_3 була розпочата у 18.15 год., тобто після закінчення робочого часу бухгалтера, який мав усю необхідну документацію. Крім того, позивач зазначав, що незважаючи на надання усіх необхідних документів до ДПІ у Малиновському районі м. Одеси, контролюючий орган не врахував належного з боку позивача ведення обліку товарів за місцем реалізації та зберігання, та незаконно нарахував ФОП ОСОБА_3 штрафні (фінансові) санкції у порядку ст. ст. 20,21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Також, позивач зазначає, що сума 157 грн., на яку перевіряючими встановлена невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків належала ФОП ОСОБА_5, яка також здійснювала господарську діяльність у кафе-барі «Сакраменто», а не ФОП ОСОБА_3
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на обґрунтування, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у запереченні проти адміністративного позову, зазначаючи, що посадовими особами ДПА в Одеській області була проведена планова перевірка за дотриманням ФОП ОСОБА_3 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а не перевірка своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів. Тому норми, встановлені ст. 11? Закону України «Про державну податкову службу в Україні», не поширюються на проведення планових перевірок дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахункових операцій, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Порядок проведення планових перевірок щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі, а також операцій купівлі-продажу іноземної валюти та касових операцій, а також наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, патентів і ліцензій визначено Методичними рекомендації щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, які затверджені наказом ДПА України від 27.05.2008 р. № 355. Згідно п. 3.1 вищевказаних Методичних рекомендацій: «Працівниками органів ДПС здійснюються відповідно до щомісячних планів органу ДПС планові перевірки щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі, а також операцій купівлі-продажу іноземної валюти та касових операцій, а також наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, патентів і ліцензій». З урахуванням вищевикладеного,відповідач вважає, що планова перевірка за дотриманням ФОП ОСОБА_3 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, була проведена посадовими особами ДПА в Одеській області в межах повноважень та на підставі законодавства України. Для проведення посадовими особами органу державної податкової служби планової перевірки дотримання порядку проведення розрахункових операцій, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, їм (посадовим особам) необхідно мати лише: службові посвідчення та направлення на перевірку, яке потрібно надати платнику податків під розписку. Копії наказу керівника податкового органу про проведення перевірки, в якому зазначаються підстави проведення перевірки, дата її початку та дата закінчення, надаються платнику податків під розписку лише у випадку проведення позапланової виїзної перевірки. Також відповідач зазначає, що посадовими особами ДПА в Одеській області під час перевірки господарської одиниці (бар «Сакраменто») ФОП ОСОБА_3, а саме обстеження його приміщень, були визначені фактичні залишки запасів (товарно-матеріальних цінностей), які було відображено у відомості про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів товарно-матеріальних цінностей) станом на 06.05.2009 р. Дані дії посадових осіб ДПА України, а саме обстеження приміщення господарської одиниці (бар «Сакраменто») ФОП ОСОБА_3 з метою перевірки повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей), не були інвентаризацією товарних запасів, порядок проведення якої визначено п. 15 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну податкову службу в Україні». ФОП ОСОБА_3 зобов'язаний був вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів за місцем їх реалізації: відображати у Книзі обліку доходів і витрат рух товарів і готівки, а Книгу зберігати на місці здійснення діяльності та пред'являти її для перевірки представникам податкової служби.
Заслухавши пояснення представників сторін, свідчення свідка та з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
06 травня 2009 року посадовими особами Державної податкової адміністрації у Одеській області на підставі направлення №3724/23-7023 від 30.04.2009 р. була проведена планова перевірка господарської одиниці - бара ««Сакраменто»суб'єкта господарської діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 з питань дотримання вимог Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про державне регулювання виробництва і обігу етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-ХП від 04.12.1990р. ограни державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку. Статтями 15 та 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№265/95-ВР від 06.07.1995р. визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок. Контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Статтею 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»визначено підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових та позапланових виїзних перевірок стосовно своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а в даному випадку податковим органом -ДПА в Одеській області, було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. При цьому, дійсно у зазначеній статті передбачено, що позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", однак це не спростовує можливість проведення планових перевірок (за планом-графіком) у межах Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", який є спеціальним у цих правовідносинах.
Суд вважає помилковими посилання позивача на те, що перевіряючими всупереч ст.11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»не було надано копію наказу про проведення перевірки оскільки, згідно п.2 ч.1 зазначеної статті посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та тривалість. Тому, наказ керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки не потрібен для планової перевірки (згідно плану-графіку), щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами господарювання.
Зважаючи на той факт, що перевірка була проведена на підставі направлення №3724/23-7023 від 30.04.2009 р., виданого старшому державному податковому ревізору-інспектору ДПА в Одеській області Зеленюк В.В. та старшому державному податковому інспектору ДПА в Одеській області Прохорової І.В. суд не вбачає порушень з боку податкового органу щодо проведення планової перевірки та вважає, що її було проведено відповідно до вимог чинного законодавства.
За результатами перевірки складений акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 06.05.2009р. №2452/15/32/23/1428201452 (а.с.54-55), відповідно до якого встановлені порушення вимог:
- п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" згідно якого суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. За дане порушення п.4 ст.17 вказаного Закону визначено фінансові санкції в розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
-п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" згідно якого суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг). За дане порушення ст.20 вказаного Закону визначено фінансові санкції в розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
-п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" згідно якого суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. За дане порушення ст.22 вказаного Закону визначено фінансові санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
-п.2.9 Порядку ведення та реєстрації книг обліку розрахункових операцій та розрахункових квитанцій, затвердженого наказом ДПА України №614 від 01.12.2000р. За дане порушення ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено застосування фінансових санкцій у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При перевірці було встановлено не роздрукування та відповідно не зберігання »звіту за 14.04.2009р., що не спростовано позивачем у судовому засіданні. У зв'язку з чим суд доходить висновку про правомірність прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001062340 у розмірі 12609,00 грн. в частині застосування штрафних санкцій за вказане порушення у сумі 340 грн.
Не спростовано позивачем у судовому засіданні також і встановлене при перевірці порушення п.2.9 Порядку ведення та реєстрації книг обліку розрахункових операцій та розрахункових квитанцій, за яке до позивача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 340грн.
Відповідно до опису готівкових коштів, який підписаний барменом ОСОБА_7, на місці проведення розрахунків встановлена наявність грошових коштів у сумі 248,00 грн., які згідно опису належать позивачу. В денному Х-звіті станом на 06.05.2009 р. о 18:15 год. сума готівкових коштів становила 91,00 грн. Тобто, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, зазначеній в денному звіті РРО складає 157 грн. (а.с.56). За вказане порушення визначено фінансову санкцію 785,00грн. (157х5,00=785,00грн.).
В судовому засіданні 13.10.2010р. в якості свідка була опитана ОСОБА_5, яка пояснила що під час проведення перевірка працювала як окремий суб'єкт господарювання за діяльністю реалізація кухонної продукції у приміщенні господарської одиниці (бар «Сакраменто») на підставі договору суборенди, але надати цей договір не може оскільки минуло багато часу і він не зберігся та пояснила що перевіряючими була здійснена купівля товару кухні у ФОП ОСОБА_5 на суму 157,00 грн., тобто ці кошти належали їй, а не ФОП ОСОБА_3 який перевірявся. При цьому, свідок пояснила, що грошові кошти ФОП ОСОБА_3 знаходилися у касі ФОП ОСОБА_3, а вона вела свої розрахунки та її кошти зберігались окремо.
Суд не приймає до уваги твердження позивача відносно того, що сума невідповідності коштів у розмірі 157,00 грн. -є коштами ФОП ОСОБА_5 а не ФОП ОСОБА_3, оскільки опис готівкових коштів, підписаний барменом бару «Сокраменто»- господарської одиниці ФОП ОСОБА_3, де зазначено, що вказані кошти належать саме ФОП ОСОБА_3 та згідно пояснень свідка ФОП ОСОБА_5 їх грошові кошти зберігались окремо, докази іншого надані до суду не були
При проведенні перевірки встановлено порушення ФОП ОСОБА_3 обліку товару, який знаходиться за місцем реалізації, а саме на реалізації знаходився не облікований товар (тютюнові та алкогольні вироби) на загальну суму 5572 грн., про що складено відповідна відомість. (а.с.57-58) За вказане порушення позивачу визначено фінансову санкцію 11144грн. (5572,00 х 2 =11144,00 грн.)
Так, ФОП ОСОБА_3 на момент проведення перевірки знаходився на загальній системі оподаткування та здійснював торгівлю алкогольними і тютюновими виробами, що покладає на нього обов'язок щодо ведення обліку зазначеного товару.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Крім того, суб'єкти господарської діяльності у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями повинні вести свою діяльність у відповідності із Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими Постановою КМУ від 30 липня 1996 року №864.
Ці правила визначають основні вимоги до роздрібної торгівлі горілкою і лікеро-горілчаними виробами, вином виноградним та плодово-ягідним, коньяком, шампанським, вином ігристим і спрямовані на забезпечення прав споживачів щодо належної якості товару і рівня торгівельного обслуговування. Зазначені правила поширюються на всіх суб'єктів господарської діяльності на території України незалежно від форм власності, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. При цьому, згідно зазначених правил у документах, згідно з якими до торговельної мережі надійшли алкогольні напої, повинні зазначатися реєстраційні номери сертифіката відповідності або свідоцтва про відповідність, суб'єкту господарської діяльності, який здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями забороняється приймати для продажу та зберігання алкогольні напої від юридичних і фізичних осіб, які не мають ліцензії на виробництво або на право імпорту чи оптової торгівлі алкогольними напоями.
Інструкцією про застосування форм товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв, форм товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв, затвердженою Наказом Міністерства транспорту України від 28 квітня 2005 №154 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 28 липня 2005 року №817/11097, затверджено форми товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв.
У разі переміщення алкогольних напоїв з місць зберігання до місць торгівлі між підприємствами або в межах одного підприємства суб'єкт підприємницької діяльності повинен виписувати товарно-транспортні накладні за встановленою формою згідно п.1.3 Інструкції про застосування форм товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв.
Суб'єкти господарської діяльності у сфері роздрібної торгівлі тютюновими виробами повинні вести свою діяльність у відповідності з Правилами роздрібної торгівлі тютюновими виробами, які затверджені Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 218 від 24.07.2002. Зазначені Правила поширюються на всіх суб'єктів підприємницької діяльності на території України незалежно від форм власності, які пройшли реєстрацію в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, одержану в порядку, визначеному законодавством України.
Так, тютюнові вироби, що надходять до продажу, повинні бути з відповідними документами, наявність яких передбачена законодавством. Роздрібна торгівля тютюновими виробами здійснюється за наявності в документах, згідно з якими вони надійшли, реєстраційних номерів сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності. Суб'єктам підприємницької діяльності забороняється приймати для продажу тютюнові вироби від юридичних і фізичних осіб, які не мають ліцензії на виробництво або на право імпорту, чи оптової торгівлі тютюновими виробами.
Серед обов'язкових документів, які підтверджують облікування товару, що знаходиться у реалізації, Постановою Кабінету Міністрів України №1296 від 26.09.2001р. «Про затвердження Порядку ведення книги обліку доходів і витрат»передбачено ведення суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами Книги обліку доходів та витрат.
Зазначена книга не була надана позивачем а ні при проведенні перевірки, а ні під час розгляду справи. При цьому Книга обліку доходів та витрат повинна знаходитись на місці здійснення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг протягом всього робочого дня та пред'являтись для перевірки представникам податкової служби на першу їх вимогу.
Суд вважає помилковими посилання представника позивача на протиправність проведення перевіряючими фактичної інвентаризація товарних запасів ФОП ОСОБА_3
Так, Наказом ДПА України від 12.08.2008р. №534 затверджено Методичні рекомендації щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, згідно п'ятого розділу яких визначено, що фактичні залишки запасів (товарно-матеріальних цінностей), визначені при обстеженні приміщень суб'єкта господарювання, під час перевірки відображаються у відомості про результати контролю за повнотою оприбуткування, реалізації та фактичні залишки запасів (товарно-матеріальних цінностей).
Визначення фактичних залишків запасів при проведені перевірки ФОП ОСОБА_3 за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій не були інвентаризацією товарних запасів, порядок проведення якої визначено п. 15 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно з частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку що перевірка ФОП ОСОБА_3 була проведена працівниками ДПА в Одеській області на підставі, в межах повноважень та у спосіб встановлений Законом України "Про державну податкову службу", Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а рішення Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001062340 у розмірі 12609,00 грн. прийнято відповідно до діючого законодавства, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163,167 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21 травня 2009 року №0001062340 у розмірі 12609,00 грн.- відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Уразі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 29.10.2010р.
Суддя К.О.Танцюра
29 жовтня 2010 року