Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
12.11.2010 р. Справа № 2а-6608/10/1470
м. Миколаїв
12:10
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., за участю секретаря судового засідання Клець Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до відповідачаКазанківського районного відділу управління міністерства внутрішніх справ України у Миколаївській області
за участю представників:
від позивача: ОСОБА_2
від відповідача: надав клопотання про розгляд за його відсутністю
про визнання протиправної бездіяльності
Позивач звернувся до адміністративного суду з позовом про визнання неправомірними дій Казанківського РВ УМВС у Миколаївській області щодо неправомірної відмови протягом 17-ти років документування позивачки паспортом громадянина України та зобов'язання відповідача видати позивачці паспорт громадянина України.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтувала тим, що вона з 1996 року перебуває на постійному місці проживання на території України, понад два роки перебуває у шлюбі із громадянином України та народила двох дітей, у зв'язку із чим має підстави на отримання громадянства України відповідно до ст. 9 Закону України «Про громадянство України», а бездіяльність Казанківського РВ УМВС у Миколаївській області, яка проявляється у тому, що відповідач не здійснює підготовки документів до прийняття позивачки до громадянства України та її паспортизації є протиправною.
Відповідач свої заперечення обґрунтував тим, що ОСОБА_1 запропоновано особисто звернутись до СГІРФО Казанківського РВ УМВС України для заповнення заяви та для отримання необхідного переліку документів, які в подальшому будуть направлятись до ВГІРФО УМВС України в Миколаївській області, але позивачка жодного разу не з'явилася, зави не надала.
Розглянувши надані докази та вислухавши промову представника позивача, суд дійшов до таких висновків.
Громадянка Російської Федерації ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 01 вересня 1996 року постійно проживає на території України, факт якого встановлено судовим рішенням Казанківського районного суду Миколаївської області від 22.12.2009 р. (арк.спр.4) та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (арк.спр.19).
При дослідженні матеріалів, наданих позивачем, судом встановлено факт перебування ОСОБА_1 з 05.06.1998 року у шлюбі з ОСОБА_4, шлюб зареєстровано Володимирівською сільською радою народних депутатів Казанківського району Миколаївської області (арк.спр.8 на звороті).
Відповідно до статті 9 Закону України «Про громадянство України»іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України. Умовами прийняття до громадянства України, зокрема, згідно до вимог пунктів 3, 4 частини другої статті 9 зазначеного Закону, є безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п'яти років або перебування у шлюбі з громадянином України понад два роки.
Матеріалами справи встановлено і не спростовується представниками відповідача той факт, що у позивачки є всі підстави для отрмання нею громадянства України (арк.спр.36-37).
Таким чином, у позивачки виникло право клопотати про оформлення набуття громадянства України.
Процедура розгляду клопотання про набуття громадянства України врегульована Порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України №215 від 27.03.01 р (далі -Порядок).
Згідно вказаного Порядку для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, виходу з громадянства України особа подає заяву, а також інші документи, передбачені розділом II цього Порядку. У випадках, передбачених законодавством України, за подання заяви та інших документів з питань громадянства сплачується державне мито або консульський збір, документ про сплату якого подається разом із заявами та іншими документами з питань громадянства.
Згідно розділу І зазначено Порядку заяви та інші документи з питань громадянства подаються: особою, яка проживає в Україні, - до районного, районного у місті, міського управління або відділу Міністерства внутрішніх справ України за місцем проживання особи. Заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто. За наявності поважних причин (хвороба заявника, стихійне лихо тощо) заява та інші документи з питань громадянства на прохання заявника можуть подаватися іншою особою або надсилатися поштою.
Позивачем не надано суду доказів того, що вона зверталася до відповідача із відповідною заявою та належними документами згідно до вимого чинного законодавства з питань громадянства України.
Наявна в матеріалах справи заява ОСОБА_5 на підставі доручення в інтересах ОСОБА_1 на ім'я начальника Казанківського РВ УМВС про отримання ОСОБА_1 громадянства України не містить обґрунтування поважності причин подання такої заяви іншою особою, а надані позивачкою заяви (скарги), адресовані на ім'я начальника Казанківського РВ УМВС України в Миколаївській області, начальника УВС УМВС України в Миколаївській області, прокурора Миколаївської області щодо прийняття заходів щодо прискорення її документування паспортом громадянина України не є доказом належного особистого звернення відповідачки із заявою та документами для оформлення набуття громадянства України.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Факт порушення відповідачем законодавства України, суд вважає недоведеним.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність відмовити в задоволенні позову повністю.
Судові витрати покласти на позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, -
1. В задоволенні позову відмовити.
2. Судові витрати: сплату збору покласти на позивача.
5. Роз'яснити сторонам строк і порядок набрання цією постановою законної сили та її оскарження.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя В.В. Біоносенко
Відповідно до ч.3 ст.160 КАС України постанова складена у повному обсязі 16.11.10
Суддя В.В. Біоносенко