Справа № 674/321/25
Провадження № 3/674/138/25
10 березня 2025 року м.Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Шафікова Ю.Е., розглянувши матеріали справи, які надійшли від батальйону патрульної поліції з обслуговування Кам'янець-Подільського району УПП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , -
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Дунаєвецького районного суду Хмельницької області надійшов протокол серії ЕПР1 №253187 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, згідно якого 21.02.2025 о 14 год. 40 хв. в с.Лошківці по вул. Центральна,12, водій автомобіля ВАЗ н.з. НОМЕР_1 ОСОБА_1 не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мав змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, недотримався безпечної дистанції, у разі чого здійснив наїзд на електроопору номер11. Внаслідок чого, автомобіль і електроопора отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальної шкоди. Травмованих не має, чим порушив п.12.1 Правил дорожнього руху та вчинив праворушення передбачене ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність направлення адміністративних матеріалів відносно ОСОБА_1 на дооформлення з огляду на наступне.
Згідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до виписаних у ст.ст. 252, 254-256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення визначені ст. 256 КУпАП, серед яких у протоколі обов'язково зазначаються відомості про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси потерпілих, свідків, якщо вони є, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен проводитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, серед іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністравтине правопорушення, 21.02.2025 о 14 год. 40 хв. в с.Лошківці по вул. Центральна,12, водій автомобіля ВАЗ н.з. НОМЕР_1 ОСОБА_1 не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мав змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, недотримався безпечної дистанції, у разі чого здійснив наїзд на електроопору номер11. Вказаний автомобіль та електроопора отримали механічні ушкодження (тобто має місце матеріальна шкода), проте за змістом протоколу потерпілих у вказаному ДТП не вказано.
За таких обставин, адміністративні матеріалі складено без дотримання вимог чинного законодавства, та згідно п.2 ст.278 КУпАП, матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 слід повернути органу, який порушив адміністративне переслідування, для доопрацювання.
Керуючись ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, -
Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до батальйону патрульної поліції з обслуговування Кам'янець-Подільського району УПП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю. Е. Шафікова