Категорія 2.6.1
про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі
"17" листопада 2010 р.№ 2а-8687/10/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Широка К.Ю., перевіривши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасспромпоставка» до Відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції в Луганській області про визнання незаконною бездіяльність в частині не надання відповіді на запит, в частині не виконання рішення суду , стягнення грошових коштів,-
16 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасспромпоставка» до Відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції в Луганській області про визнання незаконною бездіяльність в частині не надання відповіді на запит, в частині не виконання рішення суду, стягнення грошових коштів.
Позивач в обґрунтування позову зазначив, що 08.05.2007 року Краснодонським міськрайонним судом Луганської області було прийняте рішення за справою № 2-197/2007, за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасспромпоставка» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої працівником підприємству.
28.11.2007 року Краснодонським міськрайонним судом Луганської області за справою був виданий виконавчий лист № 2-197/07 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасспромпоставка» грошових коштів за завдану працівником підприємству шкоду, у сумі 18787,42 грн., судові витрати в сумі 268,84 грн., витрати пов'язані з викликом до суду 583,58 грн., витрати на правову допомогу у сумі 500 грн., а також моральну шкоду у сумі 1000 грн., а всього стягнути 21139,84 грн.
На підставі вищевказаного виконавчого листа, 06.12.2007 відділом державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції в Луганській області було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
Згідно статті 1 Кодексу адміністративного судочинства, кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з пунктом 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Згідно статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб не встановлено законом.
Рішення, дії або бездіяльність державної виконавчої служби при виконанні судового рішення, за загальним правилом, оскаржуються до суду, який видав виконавчий лист.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, виконавче провадження було відкрито постановою відділу державної виконавчої служби Краснодонського МУЮ на підставі виконавчого документу, виданого Краснодонським міськрайсудом Луганської області по цивільній справі про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасспромпоставка» грошових коштів за завдану шкоду.
Згідно зі статті 383 Цивільно-процесуального кодексу України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Згідно частини 1 статті 384 Цивільно-процесуального кодексу України скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби.
Згідно частини 2 статті 384 Цивільно-процесуального кодексу України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Оскільки позивачем заявлені позовні вимоги щодо оскарження дій державного виконавця відділу державної виконавчої служби Краснодонського міського управління юстиції при здійсненні ним виконавчих дій у виконавчому провадженні, відкритого на підставі виконавчих документів Краснодонського міськрайсуду Луганської області по цивільній справі, суд вважає, що дана позовна заява підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо, заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищевказаного, керуючись статтями 3, 17, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, статей 383, 384 Цивільно-процесуального кодексу України, суддя,-
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасспромпоставка» до Відділу державної виконавчої служби Краснодонського міськрайонного управління юстиції в Луганській області про визнання незаконною бездіяльність в частині не надання відповіді на запит, в частині не виконання рішення суду, стягнення грошових коштів.
Роз'яснити позивачу, що він має право з даним позовом звернутися до Краснодонського міськрайсуду Луганської області.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя К.Ю. Широка