10 березня 2025 року ЛуцькСправа № 140/50/25
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
судді Димарчук Т.М.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення, оформленого протоколом №39 від 04.11.2024, про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 на особливий період на підставі п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»; зобов'язання повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 04.11.2024 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
В обгрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначає, що він звернувся до відповідача із заявою про надання відстрочки від призову під час мобілізації відповідно до п. 1 ч. 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», у зв'язку з тим, що є студентом першого курсу (аспірантури), на денній формі навчання у Люблінській академії Вищої школи економіки та інновацій (WSEI) у Польщі.
Комісія ІНФОРМАЦІЯ_3 ухвалила рішення, оформлене протоколом від 04.11.2024 №39 про відмову у наданні ОСОБА_1 відстрочки та повідомила, що позивач підлягає призову на військову службу від час мобілізації, на особливий період на загальних підставах. Як причину такої відмови зазначено відсутність довідки про здобувача освіти, сформованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
Позивач вважає рішення комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 , оформлене протоколом від 04.11.2024 №39 протиправним. Вказує, що оскільки він навчається в іноземному навчальному закладі, тому отримати сформовану довідку з Єдиної державної електронної бази з питань освіти не може. Разом з тим, відсутність механізму формування довідок у системі Єдиної державної електронної бази з питань освіти для іноземних вишів не повинна створювати перешкод для студентів у реалізації їхнього права на відстрочку від призову на військову службу, отже не може бути підставою для відмови в розгляді документів.
З наведених підстав просить позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 08.01.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
У відзиві на позовну заяву ІНФОРМАЦІЯ_2 зазначає, що позов є необґрунтованим і просить суд відмовити в його задоволенні.
Відповідач зазначає, що відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» для надання відстрочки від призову на військову службу позивач мав надати документи, що підтверджують його право на відстрочку. Зокрема, для здобувачів вищої освіти необхідною є довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
Позивач вищевказаної довідки не надав. Інформація з Єдиного державного реєстру призовників свідчить, що позивач не є здобувачем вищої освіти та не має права на відстрочку від призову на військову службу.
Відповідач вважає відмову в наданні відстрочки від призову на військову службу правомірною і просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Дослідивши письмові докази, перевіривши пояснення та аргументи сторін, суд встановив такі обставини.
Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджується копією тимчасового посвідчення військовозобов'язаного НОМЕР_1 від 06.03.2023 (а.с.57-58).
30.09.2024 між позивачем та Люблінською академією Вищої школи економіки та інновацій (WSEI) укладено договір №10/2024/2025 про порядок прийому, розмір та умови оплати за навчання в аспірантурі, що проводиться Люблінською академією WSEI, із змісту якого вбачається, що договір підписано з метою підвищення наукової кваліфікації здобувачів наукового ступеня доктора наук, а також підготовки до відкриття та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Люблінській академії Вищої школи економіки та інновацій (а.с.36-47).
Довідкою Люблінської академії Вищої школи економіки та інновацій від 30.09.2024 засвідчено, що ОСОБА_2 є аспірантом першого року навчання Люблінської академії Вищої школи економіки та інновацій (WSEI), що розпочинається 01.10.2024 у 2024/2025 навчальному році за спеціальністю економіка та фінанси. Дата початку навчання в аспірантурі 01.10.2024. Запланована дата завершення навчання 30.09.2029 (а.с.20).
З довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти (нотаріально завірений переклад з польської мови якої наявний в матеріалах справи) вбачається, що позивач проходить навчання на денній формі (стаціонар) у Люблінській академії Вищої школи економіки та інновацій за спеціальністю “економіка та фінанси». Дата початку навчання - 01.10.2024, дата завершення навчання - 30.09.2029 (а.с.55).
ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про надання відстрочки від призову під час мобілізації на підставі п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», вказавши, що він є студентом першого курсу (аспірантури) на денній формі навчання у Люблінській академії Вищої школи економіки та інновацій (WSEI) в Польщі.
За результатами розгляду документів, протоколом від 04.11.2024 за №39 комісія відповідача ухвалила рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та повідомила, що позивач підлягає призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на загальних підставах. Причини відмови: відсутність довідки про здобувача освіти, сформованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (а.с.74-75).
Листом від 12.12.2024 за вих. №12592 відповідач повідомив позивача, що комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянуто його заяву та прийнято рішення про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Як причину відмови зазначено невідповідність поданих документів, що підтверджують право на отримання відстрочки відповідно до пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме відсутність довідки про здобувача освіти, сформованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти України (а.с.59).
Аналогічна за змістом інформація про прийняття відповідачем рішення про відмову у наданні ОСОБА_1 відстрочки призову на військову службу під час мобілізації та причини такої відмови викладені у повідомленні голови комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 №3402 від 05.11.2024 (а.с.60).
Позивач, вважаючи протиправною відмову ІНФОРМАЦІЯ_3 у надані відстрочки від призову на військову службу звернувся з цим позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зазначена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Згідно із положеннями статті 17 Конституції України визначено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Нормами ст. 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів визнано обов'язком громадянина України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України здійснює Закон України “Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII (далі - Закон України №2232-XII).
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України “Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, дія якого в подальшому була неодноразово продовжена та наразі триває.
Воєнний стан в розумінні положень ст. 1 Закону України “Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 №389-VIII - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Окрім того, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України Указом Президента України від 24.02.2022 року №69/2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлює Закон України від 21.10.93 №3543-XII “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон України №3543-XII).
Згідно з абз. 4 ст. 1 Закону України №3543-XII мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Відповідно до ч. 2, 3, 5 ст. 4 Закону України №3543-XII організація і порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.
Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Вид, обсяги, порядок і строк проведення мобілізації визначаються Президентом України в рішенні про її проведення.
Відповідно до ст. 23 Закону України №3543-XII передбачена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації. Зокрема, згідно з п. 1 ч. 3 цієї статті не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
Постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16.05.2024 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок №560), яким врегульовано процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення.
Відповідно до пунктів 56-57 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
Згідно з п. 58 Порядку №560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.
Відповідно до п. 59 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Пунктом 60 Порядку №560 передбачено, що комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом. Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку. До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України.
Аналізуючи наведені норми законодавства, суд зазначає про те, що військовозобов'язаний має право на особисте подання на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки заяви за встановленою формою з доданими до неї документами, які підтверджують право на відстрочку, а комісії, утворені при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період зобов'язані, зокрема, вивчити отриману заяву та додані до неї документи, оцінити законність підстав для надання відстрочки, й фактично розглянути такі документи протягом семи днів з дати їх надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. Така комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки, що оформляються протоколом. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за встановленою формою.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою у якій просив оформити йому довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Листом від 18.12.2024 за вих. №12811 відповідач повідомив позивача, що комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянуто його заяву та прийнято рішення про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Як причину відмови зазначено невідповідність поданих документів, що підтверджують право на отримання відстрочки відповідно до пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме відсутність довідки про здобувача освіти, сформованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти України (а.с.59).
Надаючи оцінку підставам відмови позивачеві у наданні відстрочки, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 62 Порядку №560 здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, надають до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідку про здобувача освіти, сформовану в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за формою, визначеною у додатку 9, та документи (нотаріально засвідчені копії документів), що підтверджують зарахування на навчання до інтернатури згідно з додатком 5.
Додатком 5 до Порядку №560 також зазначено, що документами, що підтверджують право на відстрочку відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України №3543-XII для здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, а також докторантів є довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
Відтак для військовозобов'язаного, який претендує на оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України №3543-XII, передбачено обов'язок подання до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, зокрема довідки про здобувача освіти, сформованої в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за формою, визначеною в додатку 9 до Порядку №560.
Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 №752 “Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти» визначено забезпечити створення та функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
Єдина державна електронна база з питань освіти є автоматизованою системою збирання, реєстрації, оброблення, зберігання та захисту відомостей та даних з питань освіти. Власником Єдиної державної електронної бази з питань освіти є держава Україна, розпорядником - Міністерство освіти і науки України, а технічним адміністратором - Державне підприємство “Інфоресурс».
Проте, іноземні навчальні заклади не мають доступу до Єдиної державної електронної бази з питань освіти України та відповідно не можуть сформувати довідку за формою, визначеною в додатку 9 до Порядку №560.
Судом встановлено, що 30.09.2024 між позивачем та Люблінською академією Вищої школи економіки та інновацій (WSEI) укладено договір №10/2024/2025 про порядок прийому, розмір та умови оплати за навчання в аспірантурі, що проводиться Люблінською академією WSEI із змісту якого вбачається, що договір підписано з метою підвищення наукової кваліфікації здобувачів наукового ступеня доктора наук, а також підготовки до відкриття та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Люблінській академії Вищої школи економіки та інновацій (а.с.36-47).
Довідкою Люблінської академії Вищої школи економіки та інновацій від 30.09.2024 засвідчено, що ОСОБА_2 є аспірантом першого року навчання Люблінської академії Вищої школи економіки та інновацій (WSEI), що розпочинається 01.10.2024 у 2024/2025 навчальному році за спеціальністю економіка та фінанси. Дата початку навчання в аспірантурі 01.10.2024. Запланована дата завершення навчання 30.09.2029 (а.с.20).
Відповідно до довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти позивач проходить навчання на денній формі навчання (стаціонар) у Люблінській академії Вищої школи економіки та інновацій за спеціальністю “економіка та фінанси». Дата початку навчання - 01.10.2024, дата завершення навчання - 30.09.2029 (а.с.55).
Відтак, у матеріалах справи є належні та допустимі докази, що підтверджують факт здобування позивачем вищої освіти в іноземному вищому навчальному закладі.
Як вбачається з виписки №217714 від 11.10.2024 з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документа про вищу освіту ОСОБА_1 у 2017 році закінчив Національний університет «Львівська політехніка» та отримав кваліфікацію спеціаліст (а.с.54).
Відтак, рівень освіти, що на даний момент здобуває позивач у Люблінській академії Вищої школи економіки та інновацій (WSEI), є вищим за раніше здобутий ним рівень освіти. Таким чином, здобуття освіти відбувається позивачем у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту».
Разом з тим, неможливість навчального закладу сформувати довідку в ЄДЕБО не може позбавляти позивача права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що заяву позивача відповідач належним чином не розглянув, не дослідив усіх доказів та не здійснив перевірку наявності підстав для оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за наданими документами, що свідчить про протиправність рішення відповідача щодо відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу, оформленого протоколом комісії №39 від 04.11.2024.
З наведених вище обставин заява позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, відповідно до пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та долучені до неї документи підлягають повторному розгляду комісією ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Відтак, в контексті спірних правовідносин з метою належного захисту прав позивача необхідно зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
Отже, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позовні вимоги необхідно задовольнити у повному обсязі.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, у зв'язку із задоволенням позову, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_3 1211,20 грн судового збору, сплаченого позивачем згідно із квитанції від 02.01.2025 (а.с.14).
Керуючись статтями 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним і скасувати рішення комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 , оформленого протоколом комісії №39 від 04.11.2024, в частині, що стосується відмови у наданні ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Зобов'язати комісію ІНФОРМАЦІЯ_1 повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та за наслідками її розгляду прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1211,20 грн (одну тисячу двісті одинадцять гривень 20 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Суддя Т.М. Димарчук