Постанова від 22.11.2010 по справі 2а-7600/10/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2010 року 15 год. 26 хв. Справа № 2а-7600/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лазаренка М.С.

при секретарі Даниловій С.А.

за участю представників

від позивача: Бутіна Л.В., Черкас Ю.Є.

від відповідача: Аксьонова А.А.

розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Закритого акціонерного товариства «Приазовкурорт»

до: Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області

про: скасування податкових повідомлень-рішень від 14.07.2010 №0000992310/0 та 23.09.2010 року №0000992310/1

ВСТАНОВИВ:

Закрите акціонерне товариство «Приазовкурорт» звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області про визнання нечинним податкове повідомлення-рішення від 23 вересня 2010 року №0000992310/1.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити та надав відповідні пояснення.

15.11.2010 року представником позивача подано заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якої просить визнати нечинними податкове повідомлення-рішення від 14.07.2010 №0000992310/0 та податкове повідомлення-рішення від 23.09.2010 №0000992310/1 в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував у повному обсязі, просив у задоволенні позову відмовити, надавши відповідні письмові заперечення.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши обставини справи, вислухавши думку представників сторін, суд судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, в період з 05.05.2010 року по 17.06.2010 року Бердянською об'єднаною державною податковою інспекцією Запорізької області на підставі направлень від 30.04.2010р. №220315, від 03.06.2010 №220315/1 проведено планову виїзну перевірку Закритого акціонерного товариства «Приазовкурорт» (далі за текстом - ЗАТ «Приазовкурорт», Товариство) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2008р. по 31.03.2010р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008р. по 31.03.2010р.

За результатами перевірки складено акт №203/23-108/02647763 від 02.07.2010 року.

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, Бердянською об'єднаною державної податковою інспекцією Запорізької області прийнято податкове повідомлення-рішення від 14.07.2010 року №0000992310/0, яким визначено зобов'язання за платежем з податку на додану вартість у розмірі 271227 грн., у тому числі основний платіж 180818 грн., штрафні санкції 90409 грн., яке 14.07.2010 року отримане позивачем.

Не погодившись з податковим повідомленням-рішенням від 14.07.2010р. №0000992310/0, позивач звернувся до відповідача зі скаргою від 20.07.2010р. №05/1022.

За результатами розгляду скарги, Бердянською об'єднаною державною податковою інспекцією прийнято рішення від 17.09.2010р. №1424/10/25-017 про результати розгляду первинної скарги, відповідно до якого залишено без змін податкове повідомлення-рішення від 14.07.2010р. №0000992310/0, яким визначено до сплати податкове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 180818 грн. і застосовано 90409 грн. штрафних (фінансових) санкцій, а скаргу - без задоволення.

23.09.2010 року відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000992310/1 яким визначено зобов'язання за платежем з податку на додану вартість у розмірі 271227 грн., у тому числі основний платіж 180818 грн., штрафні санкції 90409 грн., яке 23.09.2010 року отримане позивачем.

Не погодившись з даним рішенням, позивач звернувся до суду про визнання його нечинним.

Як вбачається з п.3.2.3 акту перевірки (стор.36 Акту) перевіркою встановлено, що за період з 01.07.2008 року по 31.03.2010 року ЗАТ «Приазовкурорт» задекларовано податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 11701239 грн.

Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість (визначення суми податку, що підлягає (підлягала) бюджетному відшкодуванню) за період з 01.07.2008р. по 31.03.2010р. встановлено його заниження всього в сумі 180818 грн., у тому числі за липень 2008 року в сумі 14152 грн., за серпень 2008 року в сумі 83333 грн., за вересень 2008 року в сумі 83333 грн., в результаті допущенних порушень податкового законодавства, що відображено в п.3.2.2 розділу 3 Акту перевірки.

Виявлене порушення є наслідком наступного (стор. 34 акту).

В ході проведення перевірки ЗАТ «Приазовкурорт» встановлено по філії Клінічний санаторій «Лазурний» станом на 31.03.2010 року наявність дебіторської заборгованості по рахунку №631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» з TOB «Строй - Експрес» (м. Дніпропетровськ, код 32228350) на суму 1084909 грн. 16 коп., яка виникла станом на 01.01.2009 року.

БОДПІ надано запит на підприємство від 03.06.2010р. №2293/10/23-112 щодо письмових пояснень щодо причин виникнення та тривалого не погашення (без руху з 01.01.2009р.) вищезазначеної дебіторської заборгованості TOB «Строй - Експрес» перед філією Клінічний санаторій «Лазурний».

07.06.2010р. ЗАТ «Приазовкурорт» надано інформацію №05/782 стосовно відсутності коштів для фінансування будівництва «Спортивно - оздоровчого комплексу санаторія Лазурний» (виконання робіт з подальшого монтажу обладнання), розташованого за адресою м. Бердянськ, вул. Волкова, 24/12, зокрема відповідно до договору №03-04/08 від 03.04.2008р.

Згідно із зазначеним договором, де ЗАТ «Приазовкурорт» - «Замовник», TOB «Строй - Експрес» - «Підрядник», у п.2 визначено загальний термін виконання всіх підрядних робіт: п.2.1.1 завершення робіт - 30 вересня 2008р.: п.2.1.2 передача закінченого Об'єкту «Підрядником» комісії «Замовника» - 01 жовтня 2008р.

У податковому обліку ЗАТ «Приазовкурот» віднесено до складу податкового кредиту суми ПДВ згідно з перерахованими грошовими коштами та податковими накладними відповідних податкових періодів у розмірі 1300000 грн. в т.ч. ПДВ 216667 грн., в тому числі по періодам:

- у липні 2008р. податкова накладна №49 від 03.07.2008р. в розмірі 300000,00грн., в т.ч. ПДВ 50000,00грн.;

- у серпні 2008р. податкова накладна №56 від 01.08.2008р. в розмірі 300000,00грн., в т.ч. ПДВ 50000,00грн.;

- у серпні 2008р. податкова накладна №68 від 27.08.2008р. в розмірі 200000,00грн., в т.ч. ПДВ 23333,00грн.;

- у вересні 2008р.податкова накладна №76 від 12.09.2008р. в розмірі 500000,00грн., в т.ч. ПДВ 83333,00грн.

Відповідно до даних бухгалтерського обліку по рахунку № 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» станом на 01.07.2008р. рахувалась зокрема дебіторська заборгованість з TOB «Строй - Експрес» на суму 4834581 грн. 96 коп.

У 2008р. TOB «Строй - Експрес» було виконані будівельно-монтажні роботи по будівництву «Спортивно - оздоровчого комплексу санаторія Лазурний» на суму 5049672 грн. 80 коп., ( ПДВ 841612 грн. 13коп..), в тому числі по періодам:

- у серпні 2008 року: акт №2 на суму 651445 грн. 40 коп.; акт №5 на суму 1475038 грн. 80 коп.; акт №6 на суму 11198 грн.; акт №7 на суму 1605792 грн;

- у вересні 2008 року: акт №8 на суму 921096 грн.;

- у листопада 2008 року: акт №9 на суму 111836 грн. 40 коп.; акт №10 на суму 60565 грн. 20 коп.;

- у вересні 2008 року: акт №8 на суму 212700 грн.

Станом на 31,12.2008 року дебіторська заборгованість ЗАТ «Приазовкурорт» по філії Клінічний санаторій «Лазурний» по рахунку №631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» з TOB «Строй - Експрес» (м. Дніпропетровськ, код 32228350) складає суму 1 084 909,16 грн.

Таким чином, позивачем було віднесено до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість на перераховані авансові платежі TOB «Строй - Експрес», та по яким за період з 01.01.2009 року по 31.03.2010р. будівельно - монтажні роботи не виконувались, в розмірі 180818,00 грн., в тому числі по періодам: у липні 2008р. сума ПДВ 14152,00 грн.; у серпні 2008р. сума ПДВ 83333,00 грн.; у вересні 2008р. сума ПДВ 83333,00 грн.

Крім того, перевіркою встановлено, що ЗАТ «Приазовкурорт» за перевіряємий період отримував зокрема доходи у вигляді банківських відсотків від депозитних операції та відображав у складі валових доходів Декларації про прибуток підприємства у рядку 01.6 «інші доходи».

Станом на 31.03.2010р. залишок грошових коштів на депозитних рахунках ЗАТ «Приазовкурорт» становить 4 861 621,46 грн.

Тобто, ЗАТ «Приазовкурорт» при здійсненні фінансово - господарської діяльності за перевіряємий період власні грошові кошти надає фінансовій організації під процент, та отримує доходи від депозитних операцій, та поряд цим за період з 01.01.2009р. по 31.03.2010р. не здійснює фінансуванні будівництва «Спортивно - оздоровчого комплексу санаторія Лазурний» В той же час за рахунок використаного податкового кредиту зменшив податкові зобов'язання, які підлягали сплаті до бюджету.

В порушення п.п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997р. № 168/97-ВР «Про ПДВ» зі змінами та доповненнями ЗАТ «Приазовкурорт» у 2008р. необґрунтовано віднесено до складу податкового кредиту суму ПДВ у розмірі 180818 грн. від перерахованих авансових платежів TOB «Строй - Експрес», які на час проведення планової перевірки, підприємством не використовуються в оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності.

Дослідивши надані матеріали, суд приходить до висновку, що порушення, що викладені в п.3.2.3 Акту за результатами перевірки є необґрунтованими виходячи з наступного.

Предметом діяльності позивача є медична практика з застосуванням методів санаторно-курортного лікування, реабілітації й оздоровлення, організація ефективного спеціалізованого, відновлюваного і реабілітаційного лікування і відпочинку громадян України та інших держав.

У відповідності до Положення про Філію Товариства метою діяльності Філії є здійснення підприємницької діяльності для організації і надання громадянам комплексного санаторно-курортного відновлюваного, спеціалізованого, реабілітаційного лікування, відпочинку та інших послуг на основі ефективного використання наявної матеріальної бази, родовищ природних лікувальних ресурсів; будівництва нових, експлуатації та реконструкції діючих будівель та споруд,...».

З метою забезпечення можливості водного оздоровлення відпочиваючих за санаторно-курортними путівками в період березень-травень, вересень-листопад, розширення переліку послуг, які надаються на існуючій медичній базі водогрязелікувальниці Філії, процедурами саунотерапії, солярію, а також з метою надання платних медичних послуг басейну, масажу, механотерапії (тренажерний зал) місцевому населенню та відпочиваючим без путівок на підставі затверджених Міністерством охорони здоров'я України відповідних методик оздоровлення було заплановане будівництво об'єкту «Спортивно-оздоровчий комплекс санаторія «Лазурний» (далі СОК).

Всі визначені послуги є складовою таких видів діяльності Товариства, як санаторно-курортне обслуговування та медична практика, що визначені у Довідці з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (СДРПОУ) АБ №224633 (шифри 85.11.3, 85.12.0).

Частиною 2 «Генеральний план» Пояснювальної записки до Ескізного проекту будівництва СОК функціональна направленість комплексу визначена як спортивно-оздоровча, що також підтверджує вищевикладене.

Технологія СОК в «Ескізному проекті СОК» розроблена та пройшла погодження по всіх інстанціях із застосуванням державних будівельних норм саме для «Закладів охорони здоров'я» (ДБН 3.2.2.-10-20000) та «Спортивних та фізкультурно-оздоровчих закладів» (ДБН В.2.2-13-2003) (стр.19 Пояснювальної записки до Ескізного проекту СОК).

Визначення в експлікації Ескізного проекту приміщень 1-ого та 2-ого поверхів (тренажерні зали, душові, масажні кабінети, солярій, кабінет лікаря, басейн оздоровчого плавання, лікувальний басейн) також підтверджують мету діяльності СОК саме як оздоровчу.

Протоколом засідання технічної ради Акціонера з питання розгляду робочого проекту СОК від 25.04.2008 року №03-2008 визначено призначення комплексу «для обслуговування відпочиваючих санаторію». Визначено, що «комплекс включає до себе двоповерхову будівлю, два відкритих басейни з роздягальнями та душовими, відкритий майданчик кафетерію та вхідну групу. Басейни працюють на мінеральній воді».

Тобто, саме з метою вирішення викладених у Статуті Товариства та Положенні про Філію завдань, саме для власних виробничих потреб Товариства мав використовуватися збудований об'єкт СОК.

На різні етапи будівництва СОК між Товариством та Підрядником був укладений ряд договорів.

Підставою для укладання договорів будівельного підряду з Підрядником було рішення Спостережної (Наглядової) ради Товариства від 14.05.2007 року № СР-4/3 «Про підписання договорів підряду на будівельні та ремонтні роботи».

Проектно-вишукувальну документацію виготовлено ПВІ «Укркурортпроект». Будівництво було розпочато на підставі робочого проекту, затвердженого наказом Правління ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» (далі - Акціонер) від 15.05.2008р. № 208, загальною кошторисною вартістю будівництва на суму 18 334 700 грн.

Між Товариством та Підрядником був укладений Договір підряду на будівництво 1-ого етапу СОК № 30-12/06-1 від 12 червня 2007 року (далі Договір 1). Сума Договору 1 складала 1 133 567,00 грн.

У відповідності до додаткової угоди від 02 липня 2007 року №1 до Договору 1 платником за виконання робіт виступала Філія. Пунктом 4.1.2 Договору 1 передбачена передплата від загальної вартості Договору 1 у розмірі 30%.

Між Товариством, Філією та Підрядником був укладений Договір підряду на будівництво 2-ого (закритий басейн) та 3-ого (відкритий басейн) етапів № 11-09/07 від 11 вересня 2007 року (далі Договір 2) об'єкту СОК. Сума Договору 2 по 2-ому етапу складала 1 700 040,00 грн., по 3-ому етапу - 1 751 190,00 грн. Платником за виконання робіт виступала Філія.

Пунктом 4.1.2 Договору 2 передбачена передплата від загальної вартості 2-ого етапу Договору 2 у розмірі 20%.

Пунктом 4.1.4 цього ж договору передбачена передплата від загальної вартості 3-ого етапу Договору 2 у розмірі 620000,00 грн.

Другий авансовий платіж за 3-ий етап Договору 2 мав становити 512192, 00 грн.

Третій авансовий платіж за 3-ий етап Договору 2 мав становити 131900,00 грн.

Між Товариством, Філією та Підрядником був укладений Договір підряду на будівництво 4-ого етапу (закритий басейн) № 21-01/08 від 21 січня 2008 року (далі Договір 3) об'єкту СОК.

Сума Договору 3 по 4-ому етапу складала 1428073, 60 грн. Платником за виконання робіт виступала Філія.

Авансові платежі передбачені п.п. 4.1.2, 4.1.3, 4.1.4, 4.1.5, 4.1.6 Договору 3 мали становити окремо визначені суми за кожним різновидом робіт.

Між Товариством, Філією та Підрядником був укладений Договір підряду на закінчення будівництва № 03-04/08 від 3 квітня 2008 року (далі Договір 4) об'єкту СОК на суму 11487129,40 грн.

Додатковою угодою до Договору 4 від 25 липня 2008 року змінена ціна договору на 11766355,4 грн..

Джерелом фінансування СОК з самого початку були визначені кошти Акціонера. Першочергово планувалося будівництво за рахунок збільшення розміру статутного капіталу Товариства.

Згідно з рішенням Загальних Зборів акціонерів Товариства від 12.02.2007 р. протокол №1, рішення №РЗ-1/10 було здійснене збільшення статутного капіталу Товариства на 10,0 млн. грн., з яких 8,0 млн. грн. було направлено на будівництво СОК.

В подальшому, згідно з рішенням Наглядової ради Акціонера від 2.10.2007 року № Р4-1 «Про збільшення статутного капіталу (фонду) ЗАТ «Приазовкурорт» шляхом емісії» було отримано згоду від Акціонера на проведення третьої емісії шляхом збільшення статутного фонду Товариства ще на суму 5,0 млн.грн., але у зв'язку з відсутністю обігових коштів в Акціонера в обсязі 5,0 млн. грн. збільшення статутного фонду не відбулося.

Одночасно, з метою продовження розпочатого будівництва СОК, на підставі рішення Правління Акціонера від 05.06.08р. № П4-54р був укладений договір від 06.06.08р. № 345 між Акціонером та Товариством (з додатковими угодами), згідно з якими Товариству від Акціонера було надано поворотну фінансову допомогу на загальну суму 1467680,00 грн. терміном до 31.12.2010р.

За перевіряємий період у 2008р. Підрядником були виконані будівельно - монтажні роботи по будівництву СОК на суму 5049672,8грн., (ПДВ 841612,13грн.), в тому числі по періодах:

- у серпні 2008 року: акт №1 на суму 651446,4грн.; акт №5 на суму 1475038,8грн.; акт №6 на суму 11198,0грн.; акт №7 на суму 1605792,0грн.;

- у вересні 2008 року: акт №8 на суму 921096,0грн.;

- у листопаді 2008 року: акт №9 на суму 111836,4грн.; акт №10 на суму 60565,2грн.;

- у грудні 2008 року: акт №11 на суму 212700,0грн.

За перевіряємий період Філія згідно з договорами будівельного підряду проводила перерахування грошових коштів Підряднику згідно з платіжними дорученнями:

- платіжне доручення від 03.07.2008 року №17 на суму 300 000,0 грн.;

- платіжне доручення від 01.08.2008 року №19 на суму 300 000,0 грн.;

- платіжне доручення від 11.09.2008 року №20 на суму 500 000,0 грн.

Всі витрати на будівництво Філія акумулювала на бухгалтерському рахунку 15 «Капітальні інвестиції», а суму податку на додану вартість, сплачену у складі цих витрат віднесло до податкового кредиту.

На теперішній час незавершене будівництво СОК на суму 9228800 грн.

Тривала (близько двох років) зупинка будівельних робіт має наслідком існування довгострокової дебіторської заборгованості Підрядника на суму 1 084 909 грн. 16 коп. (з них ПДВ 180818 грн.), яка надана як передплата на закупівлю обладнання. Заборгованість Підрядника за придбання обладнання без ПДВ становить 904 091 грн. 16 коп. На закінчення будівельних робіт по об'єкту СОК дефіцит грошових коштів складає 8 201 808 грн. 84 коп. (з ПДВ).

В теперішній час будівля закритого басейну СОК повністю зведена. Роботи по улаштуванню покрівлі виконані на 95%. Закінчено монтаж металевих конструкцій, завершені роботи з обробки конструкцій вогнезахисними матеріалами. Встановлені віконні, дверні блоки та вітражі. Завершені роботи з облицювання фасаду. Усередині будівлі виконано штукатурні роботи на 90%, не завершені роботи по улаштуванню підлоги й облицювання стін керамічною плиткою, по прокладенню внутрішніх мереж водопостачання, водовідведення, електропостачання, теплопостачання та вентиляції. На 80% змонтовано обладнання для підготовки відкритого та закритого басейнів.

З другого півріччя 2008 року по теперішній час будівництво СОК не здійснювалось у зв'язку з відсутністю фінансування (відсутність збільшення статутного фонду, збільшення розміру поворотної фінансової допомоги Акціонером).

Щодо наявності незавершеного будівництва та одночасного вкладання Товариством коштів на депозитні вклади, як визначено в акті, суд зазначає наступне.

У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів від 28.03.1997 року № 278 «Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей», виходячи з факту замовлень на послуги санаторіїв Товариства санаторно- курортна галузь функціонує сезонно. Однак, повна зупинка санаторіїв Товариства в період міжсезоння (чи сезонне зменшення обігу ліжок) не позбавляє Товариство відповідальності своєчасної сплати податків, розрахунків по заробітній платі з працівниками, проведення термінових позапланових ремонтів на випадок аварій та інше. Тому, система планування економічної діяльності сезонного підприємства передбачає консолідування та накопичення грошової маси на рахунках Товариства задля здійснення першочергових платежів в період міжсезоння. До того ж, як вбачається з наданих документів про збільшення статутного фонду, надання поворотної позики, з самого початку Товариством та Акціонером не планувалося будівництво об'єкту СОК за рахунок коштів Товариства.

Відповідно до п.п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону про ПДВ у редакції, яка діяла на момент здійснення операцій, податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податків у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких уходить до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації.

Отже, зі змісту наведеної норми закону вбачаються дві самостійні підстави для формування податкового кредиту: перша - із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податків у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких уходить до складу валових витрат виробництва (обігу); друга - із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податків у звітному періоді у зв'язку з придбанням основних фондів чи нематеріальних активів, котрі підлягають амортизації.

Стосовно другої складової податкового кредиту звітного періоду слід зазначити, що абз. 2 п.п. 7.4.1 Закону про ПДВ встановлено, що суми ПДВ, сплачені (нараховані) платником податків у звітному періоді у зв'язку з придбанням (спорудженням) основних фондів, котрі підлягають амортизації, включаються до складу податкового кредиту такого звітного періоду незалежно від строків введення в експлуатацію основних фондів, а також від того, чи мав платник податків оподатковувані обороти протягом такого звітного періоду.

Податковою встановлено, що спірна сума податку складається із сум ПДВ, сплачених (нарахованих) платником податків у звітному періоді у зв'язку зі спорудженням основних фондів, що підлягають амортизації.

Оскільки Закон про ПДВ не пов'язує право на включення до складу податкового кредиту такого звітного періоду сум податку з тим, чи введені основні фонди в експлуатацію, Філія мала правові підстави на включення сплачених нею сум податку до податкового кредиту звітного періоду, оскільки споруджувані Філією основні фонди підлягали амортизації.

Посилання Податкової на норми Закону про ПДВ не спростовують, а тільки підтверджують правильність дій Філії.

Тобто, Філія, як платник ПДВ у складі Товариства, мала право включати до податкового кредиту суми ПДВ за витратами на будівництво СОК, так як передбачає використовувати це майно у господарській діяльності в оподатковуваних операціях. Причому, нараховувати податковий кредит Філія могла незважаючи на те, що фактично використовуватися основні фонди не почали, а ще будуються (частина друга п.п. 7.4.1 Закону про ПДВ).

Відповідно до ч.3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини другої ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що висновки, викладені в п.3.2.3 акта перевірки №203/23-108/02647763 від 02.07.2010 року є необґрунтованими та такими, що не відповідають чинному законодавству, таким чином податкові повідомлення рішення від 14 липня 2010р. №0000992310/0 та від 23.09.2009 року №0000992310/1 є неправомірними та є таким, що підлягають скасуванню, а позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 19, 52, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Закритого акціонерного товариства «Приазовкурорт» задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 14.07.2010 №0000992310/0 та 23.09.2010 року №0000992310/1, винесені Бердянською об'єднаною державною податковою інспекцією Запорізької області.

Стягнути з державного бюджету на користь Закритого акціонерного товариства «Приазовкурорт» судовий збір у розмірі 3 грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанову в повному обсязі буде виготовлено відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України.

Копію постанови у повному обсязі сторони можуть отримати 03.12.2010 року

Суддя М.С. Лазаренко

Постанову виготолвено у повному обсязі 26 листопада 2010 року.