23 листопада 2010 року Справа № 2а-8284/10/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Матяш О.В., розглянувши адміністративний позов Бердянського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,
19.10.2010 позивач звернувся до суду із вказаним позовом. Згідно ч.3 ст.107 КАС України, до ВГІРФО ГУМВС України у Запорізькій області було направлено запит щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання відповідачки.
25.10.2010 до суду надійшла відповідь, згідно якої відповідачка зареєстрована за адресою:
АДРЕСА_1.
Як вбачається з позовної заяви, позивачу стало відомо, що ОСОБА_2 з 12.08.1998 по 24.12.2007 була зареєстрована як фізична-особа підприємець. Між тим, на час отримання статусу безробітної - 18.10.2006 - вона зазначила в заяві, що не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності. За час перебування на обліку в Бердянському міському центрі зайнятості з 18.10.2006 по 11.04.2007 відповідачка отримала допомогу по безробіттю в розмірі 1125, 45 гривень, яку позивач просить стягнути з ОСОБА_2
На думку суду, позивач при наданні відповідачці допомоги повинен був провести перевірку достовірності даних, що зазначені в її заяві. Між тим, таку перевірку не було проведено, а тому - оскільки позивач мав змогу знати про недостовірність даних, бо зобов'язаний був провести перевірку під час перебування ОСОБА_2 на обліку, але не вчинив для цього ніяких дій, - суд вважає, що позивачем пропущено строк звернення до суду.
Доказів звернення до ДПІ, державного реєстратора, органів Пенсійного фонду центр зайнятості суду не надав, а тому суд вважає, що для позивача 6-місячний строк звернення до суду повинен обчислюватися з дня, коли він повинен був дізнатися про порушення його прав відповідачем - ( ч.2 ст.99 КАС України).
Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала (ч.1 ст.100 КАС України).
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 106 КАС України, у разі необхідності до адміністративного позову додається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Позивачем до позовної заяви не додано клопотання про поновлення пропущеного строку звернення. Тому суд вважає, що позовну заяву необхідно залишити без розгляду.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 КАС України, суд
позовну заяву Бердянського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю - залишити без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення до суду.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В.Матяш