Справа№ 953/1663/25
н/п 3/953/809/25
"11" березня 2025 р. м.Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Демченко С. В., за участю прокурора - Курченко І., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Михайлівка Лебединського району Сумської області, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи 03 листопада 2022 року звільненим з посади головного спеціаліста Сектору матеріально-технічного забезпечення Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, будучи відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, усупереч вимогам п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, а саме - 30 січня 2025 року о 17 годині 23 хвилини без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2022 по 03.11.2022 (при звільненні), чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи 03 листопада 2022 року звільненим з посади головного спеціаліста Сектору матеріально-технічного забезпечення Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, будучи відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, усупереч вимогам п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, а саме - 25 січня 2025 року о 15 годині 30 хвилини без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2022 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою Київського районного суду м. Харкова від 07 березня 2025 року адміністративні матеріали щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 72-6 КУпАП (протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією № 82 та № 83 від 15 лютого 2025 року) об'єднані в одне провадження.
Прокурор у судовому засіданні вважала доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення та просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафу.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, надав до суду заву, в якій вину у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень визнав та просив розглядати справу за його відсутності
Вислухавши думку прокурора, дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією та додані до них документи, приходжу до такого висновку.
Відповідно до положень ст.ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП України при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, підлягають з'ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, рішення приймається на підставі доказів долучених у суді і оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до копії наказу начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області № 980-К від 25 серпня 2021 року ОСОБА_1 з 26 серпня 2021 року призначено на посаду головного спеціаліста Відділу матеріально-технічного забезпечення, з випробуванням, строком на три місяці.
Зі змісту особової картки державного службовця № 546 вбачається, що 26 серпня 2021 року ОСОБА_1 склав присягу державного службовця.
Як вбачається з відомості про призначення (переведення) на посади державної служби у цьому державному органі та присвоєння рангів, 26 серпня 2021 року ОСОБА_1 призначений на посаду головного спеціаліста відділу матеріально-технічного забезпечення за результатами конкурсу на підставі наказу № 980-К від 25 серпня 2021 року, а 12 січня 2022 року йому був присвоєний 7 ранг державної служби.
Зі змісту наказу начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області № 162-К від 10 травня 2022 вбачається, що головного спеціаліста відділу матеріально-технічного забезпечення ОСОБА_1 з 12 травня 2022 року переведено на посаду головного спеціаліста сектору матеріально-технічного забезпечення.
Відповідно до наказу начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області № 481-К від 03 листопада 2022 року ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста Сектору матеріально-технічного забезпечення з 03 листопада 2022 року у зв'язку із скороченням штату державних службовців Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу».
З долученої до протоколу про адміністративне правопорушення розписки про ознайомлення з вимогами статті 45 Закону України “Про запобігання корупції» вбачається що ОСОБА_1 03 листопада 2022 року ознайомився з вимогами ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції “ та зобов'язався подавати в установленому Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а також наступного року після припинення діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, про що свідчить його особистий підпис у розписці від 03 листопада 2022 року
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Положеннями ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
ОСОБА_1 є суб'єктом, зазначеним в підпункті «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язанні з корупцією.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Під час опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік лише 25 січня 2025 року о 15 годині 30 хвилини, а декларацію при звільненні - 30 січня 2025 о 17 годині 23 хвилини.
При встановленні наявності у діях особи складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, такими суб'єктами повинні обов'язково з'ясовуватися обставини щодо віднесення суб'єкта адміністративного правопорушення до осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», щодо несвоєчасності подання ним декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також обставини щодо наявності або відсутності у такої особи поважних причин несвоєчасної подачі декларації.
Положеннями п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» встанволено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
З долученої до протоколу розписки про ознайомлення з вимогами статті 45 Закону України “Про запобігання корупції» вбачається що ОСОБА_1 у день звільнення - 03 листопада 2022 року був ознайомлений із вимогами ст. 45 ЗУ “Про запобігання корупції “ і зобов'язався подати в установленому Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а також наступного року після припинення діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Отже, ОСОБА_1 був обізнаний про наявність у нього обов'язку щодо подання у строки, передбачені Законом України «Про запобігання корупції» щорічної декларації та декларації при звільненні.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень підтверджується такими доказами:
- протоколами № 82 та № 83 про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією від 15 лютого 2025 року;
- копією витягу з Єдиного реєстру декларацій;
- копією відповіді на запит Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 03 лютого 2025 року;
- копією посадової інструкції головного спеціаліста Сектору матеріально- технічного забезпечення, затвердженої 02 лютого 2022 року начальником Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Кундрюковим Ю.;
- копією наказу начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Кундрюкова Ю. «Про призначення ОСОБА_1 » № 980-К від 25 серпня 2021 року;
- копією особової картки державного службовця № 546;
- відомостями про призначення (переведення) на посади державної служби у цьому державному органі та присвоєння рангів;
- копією присяги державного службовця, підписаної 26 серпня 2021 року ОСОБА_1 ;
- копією наказу начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Кундрюкова Ю. «Про переведення ОСОБА_1 » № 162-К від 10 травня 2022 року;
- копією наказу начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Кундрюкова Ю. «Про звільнення ОСОБА_1 » № 481-К від 03 листопада 2022 року;
- копією розписки про ознайомлення з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», підписаної 03 листопада 2022 року ОСОБА_1 .
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,
Згідно зі ст. 34 КУпАП обставини, що пом'якшують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд визнає щире каяття.
Згідно зі ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, не встановлено.
При накладенні стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини.
При таких обставинах, вважаю необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 245, 252, 280, 283, 294 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок (отримувач: ГУК Харків обл/МТГ Харкiв/21081100, код отримувача: 37874947, банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), рахунок отримувача: UA928999980314020542000020649, код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: сплата штрафу за постановою суду по протоколам про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією № 82 та № 83 від 15.02.2025).
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем його проживання, роботи або за місцезнаходженням майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір", Київський районний суд м. Харкова код ЄДРПОУ суду: 02893746, ПІБ, ідентифікаційний номер платника судового збору та номер справи).
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення такої постанови.
Суддя С.В. Демченко