Справа № 392/43/25
Провадження № 3/392/180/25
06 березня 2025 року м. Мала Виска
Суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Кавун Т.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , спеціаліста відділу звітності та бухгалтерського обліку Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області,
за ч. 3 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
23.12.2024 заступником начальника відділу контролю у сфері закупівель Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області при здійсненні моніторингу закупівлі проведеної Мар'янівською сільською радою, під час закупівлі товару «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем» (інформація оприлюднена в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером UA-2024-09-16-010863-a), виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: спеціалістом відділу звітності та бухгалтерського обліку Мар'янівської сільської ради ОСОБА_1 , на яку покладено обов'язки уповноваженої особи, допущено відхилення тендерної пропозиції, не у відповідності до вимог чинного законодавства України. Так, відповідно до протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 26.09.2024 № 282, замовник відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ», з підстави не надання учасником у складі тендерної пропозиції учасника копії чинного дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або копію зареєстрованої, відповідно до вимог чинного законодавства, декларації відповідності матеріально-технічної бази учасника вимогам законодавства з питань охорони праці, якою підтверджується відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці під час виконання робіт з підвищеної небезпеки, а саме: ремонту машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - великовантажних та інших технологічних транспортних засобів, визначених підпунктом 1 пункту 2 Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великовантажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою КМ України від 06.01.2020 № 8, та не надано гарантійний лист стосовно можливості виїзду мобільної бригади для гарантійного ремонту за місцем знаходження замовника протягом терміну гарантійного періоду.
При цьому, замовник не скористався можливістю надання учаснику вимоги про усунення невідповідності в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, оскільки відсутність зазначених документів не призвело б до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки моделі, чим не дотримано вимоги п. 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМ України від 12.10.2022 за № 1178 та ч. 9 ст. 26 Закону України «Про публічні закупівлі».
Тому, пропозиція ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» була безпідставно відхилена замовником з наведених у протоколі № 282 підстав, що є порушенням вимог підпункту 2 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМ України від 12.10.2022 за № 1178.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що у складі тендерної пропозиції учасником ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» не надано копію чинного дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або копії зареєстрованої, відповідно до вимог чинного законодавства, декларації відповідності матеріально-технічної бази учасника вимогам законодавства з питань охорони праці, якою підтверджується відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: ремонту машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - великовантажних та інших технологічних транспортних засобів, визначених підпунктом 1 пункту 2 Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великовантажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженою постановою КМ України від 06.01.2010 за № 8, та не надано гарантійний лист стосовно можливості виїзду мобільної бригади для гарантійного ремонту за місцем знаходження замовника протягом терміну гарантійного періоду, що є порушенням вимог відповідно до Додатку № 4 до тендерної документації. Відповідно до Додатку № 6 до тендерної документації «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції (узагальнений)» п. 11 передбачено, що учасником необхідно надати у складі своєї тендерної пропозиції заповнені таблиці «Технічні вимоги до предмету закупівлі» та «Додаткове навісне обладнання» (Додаток № 4 Документації) із вказанням конкретних технічних параметрів запропонованого товару. Під час детального вивчення наданих ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» документів, було виявлено невідповідність у додатку № 4. А саме в розділі «Щеплення» замовником вимагалось тип подвійної дії - не менше 12 дюймів, однак учасником було вказано тип 12 дюймів, що є порушенням вимог відповідно до додатку № 4 тендерної документації. При цьому, учасником ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АЛЬФАТЕХ» виконано умови тендерної пропозиції, замовником порушень установлено не було, в результаті чого ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АЛЬФАТЕХ», було оголошено переможцем. Стосовно зобов'язання здійснити заходи щодо усунення порушення шляхом припинення зобов'язань за договором є неможливим, адже на момент публікування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі, трактор вже був поставлений замовнику, та замовником були перераховані кошти на рахунок учасника відповідно сторонами всі зобов'язана за договором виконані.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і на яку законом передбачено адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з вимогами ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
До протоколу про адміністративне правопорушення № 04-11/51/2024пр від 23.12.2024 додано:
висновок заступника начальника відділу контролю у сфері закупівель про результати моніторингу процедури закупівлі від 30.10.2024 за № 220, відносно замовника - Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, стосовно предмета закупівлі - «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем», код ДК 021:2015:16710000-5, мотоблоки, очікуваною вартістю 2 036 430,00 гривень, інформація про оприлюднення UA-2024-09-16-010863-a), 16.09.2024.
В п.1 даного висновку зазначено, що замовник 26.09.2024 в електронній системі закупівель оприлюднив протокол № 282 на підставі якого відхилив тендерну пропозицію ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» за згідно протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 26.09.2024 № 283 прийняв рішення про визначення переможцем учасника ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АЛЬФАТЕХ». Різниця між ціновою пропозицією ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ», яка становить 1 744 840,00 гривень (яка була безпідставно відхилена) та ціновою пропозицією переможця торгів ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АЛЬФАТЕХ» - 2 028 000,00 гривень, складає 283 160,00 гривень. Тому замовником порушено принцип публічних закупівель, визначених ст. 5 Закону, зокрема щодо максимальної економії, ефективності та пропорційності.
В п. 2 вказано, що за результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» установлено порушення вимог пункту 43, підпункту 2 пункту 44 Особливостей та частини 9 статті 26 Закону, а також принципів публічних закупівель, визначених статтею 5 Закону, зокрема щодо максимальної економії, ефективності та пропорційності. За результатами моніторингу питань визначення предмета закупівлі відображення закупівлі в річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону з урахуванням Особливостей, розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АЛЬФАТЕХ», своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом - порушень не установлено;
роздруківку з сайту https://prozorro.gov.ua/, про відкритті торги «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем», з інформацією про оприлюднення UA-2024-09-16-010863-a від 16.09.2024. Замовник - Мар'янівська сільська рада Новоукраїнського району Кіровоградської області, учасники: ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АЛЬФАТЕХ». Переможцем торгів оголошено ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АЛЬФАТЕХ»;
тендерну документацію Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області про відкриті торги з особливостями на закупівлю товару: ДК 021:2015 : 16710000-5 - Мотоблоки «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем», затвердженої рішенням уповноваженої особи від 16 вересня 2024 року за № 274, з переліком додатків до неї, а саме: Додаток № 1 - тендерна пропозиція; Додаток № 2 - кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям; Додаток № 3 - перелік документів для підтвердження відповідності учасників вимогам, зазначеним у пункті 47 Особливостей; Додаток № 4 - технічні та якісні характеристики предмета закупівлі; Додаток № 5 - лист-згода; Додаток № 6 - перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції (узагальнений); Додаток № 7 - перелік документів та/або інформації, які додаються переможцем процедури закупівлі (узагальнений);
протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 26.09.2024 за № 282, відповідно якого тендерну пропозицію ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» стосовно закупівлі «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем» за ДК 021:2015 : 16710000-5 Мотоблоки, відхилено на підставі підпункту 2 пункту 44 Особливостей, а саме тендерна пропозиція не відповідає умовах технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності у інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей;
лист-запрошення Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області за № 041131-13/2931-2024 від 04.12.2024, про надання інформації та запрошення ОСОБА_2 для складання та підписання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення;
рішення голови Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області від 24.02.2022 за № 450, про уповноважену особу, відповідальну за організацію та проведення процедури закупівлі у Мар'янівській сільській раді, відповідно якого ОСОБА_3 призначено головним спеціалістом відділу звітності та бухгалтерського обліку Мар'янівської сільської ради - уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі у Мар'янівській сільській раді;
положення про уповноважену особу, відповідальну за організацію та проведення процедури закупівель/спрощеної закупівлі у Мар'янівській сільській раді;
розпорядження голови Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області від 31.07.2023 за № 163-к, відповідно якого ОСОБА_1 призначено на посаду спеціаліста відділу звітності та бухгалтерського обліку Мар'янівської сільської ради 01.08.2023 без конкурсного відбору до визначення переможця за результатами конкурсу у зв'язку із веденням в України воєнного стану з оплатою праці згідно штатного розпису;
розпорядження голови Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області від 04.08.2023 за № 33-р, відповідно якого на ОСОБА_1 покладено функції уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі у Мар'янівській сільській раді;
копію паспорта № 005939209 на ім'я ОСОБА_1 ;
витяг з реєстру територіальної громади за № 2024/015141430 від 20.12.2024 на ім'я ОСОБА_1 ..
Крім того, особою, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 до матеріалів справи додано:
договір № 1671 про закупівлю товару від 07.10.2024 укладеного між Мар'янівською сільською радою Новоукраїнського району Кіровоградської області (покупець) та ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АЛЬФАТЕХ» (постачальник), відповідно якого постачальник зобов'язується передати у власність «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем», код 16710000 - 5 за ДК 021:2015 (Мотоблоки), замовник - прийняти та оплатити такий товар, загальна сума договору становить 2 028 000,00 гривень у тому числі ПДВ 338 000,00 гривень.
До зазначеного договору додано: специфікацію товару «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем» на загальну вартість - 2 028 000,00 гривень; характеристики товару «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем»; видаткову накладну № 12128 від 29.10.2024 на постачання товару «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем»;
платіжну інструкцію № 973 (внутрішній номер 378402668) від 30.10.2024 на суму 2 028 000,00 гривень, з призначенням платежу - оплата видатків з благоустрою (Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем) накладна № 12128 від 29.10.2024, договір № 1671 від 07.10.2024, в т.ч. ПДВ - 338 000,00 гривень;
обгрунтування технічних та якісних характеристик предмету закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області, відносно ДК 021:2015 : 16710000-5 Мотоблоки (Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем);
технічні та якісні характеристики предмета закупівлі за вих. № 427-09/2024 від 19.09.2024;
лист за № 21.6-6 від 2022 року про включення до реєстру;
статут ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» затвердженого рішенням учасника за № 1 від 02.09.2021;
лист ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» за № 22092024-5 від 23.09.2024 до оголошення за ідентифікатором UA-2024-09-16-010863-a;
гарантійний лист ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» за № 22092024-6 від 23.09.2024;
витяг № 2126554501369 з реєстру платників податку на додану вартість;
гарантійний лист ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» за № 22092024-10 від 23.09.2024;
довідку ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» за № 22092024-2 від 23.09.2024 про виконання аналогічного договору щодо предмету закупівлі;
реєстраційне повідомлення ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» від 13.05.2022 за № 216-10/5109;
рішення № 1 учасника (засновника) ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» від 02.09.2021;
технічні та якісні характеристики предмета закупівлі за № 22092024-9 від 23.09.2024;
договір № 63 купівлі-продажу від 06.12.2023;
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ»;
лист ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» за № 2209202024-13 від 23.09.2024;
дистрибуційну угоду продукції YTO;
акт № 1 прийому-передачі від 15.12.2023;
видаткову накладну № ВН-70 від 22.03.2023;
атестат про акредитацію органу з сертифікації ТОВ «ЦЕНТР ОЦІНКИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ «ФАКТУМ»;
договір № ТМ/28022023-1 від 06.03.2023;
акт № 1 прийому-передачі від 22.03.2023;
гарантійний лист за № 22092024-12 від 23.09.2024;
гарантійний лист за № 22092024-4 від 23.09.2024;
гарантійний лист за № 22092024-7 від 23.09.2024;
опис документів, що подаються заявником для проведення державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань «Державна реєстрація створення юридичної особи»;
довідку № 22092024-11 від 23.09.2024 щодо країни походження товару запропонованого учасником;
гарантійний лист № 22092024-3 від 23.09.2024;
тендерну пропозицію № 22092024-1 від 23.09.2024;
гарантійний лист № 22092024-8 від 23.09.2024;
рішення № 23/09-1 засновника ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» від 23.09.2024;
лист-згода від 23.09.2024;
видаткову накладну № ВН-471 від 15.12.2023;
лист № 22092024-14 від 23.09.2024;
наказ № К-1 ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ»;
сертифікат на систему управління якістю ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ»;
обгрунтування технічних та якісних характеристик предмету закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області.
Відповідно до ч. 3 ст. 164-14 КУпАП адміністративна відповідальність настає за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад врегульовано Законом України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року за № 922-VIII.
Відповідно до ст. 31 вказаного Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо: 1) учасник процедури закупівлі: не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону та/або наявні підстави, встановлені частиною першою статті 17цього Закону; не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства; зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з частиною п'ятнадцятою статті 29 цього Закону; ненадав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або забезпечення тендерної пропозиції не відповідає умовам, що визначені замовником у тендерній документації до такого забезпечення тендерної пропозиції; не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій не відповідностів інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей; не надав обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції протягом строку, визначеного в частині чотирнадцятій статті 29 цього Закону; визначив конфіденційною інформацію, що не може бути визначена як конфіденційна відповідно до вимог частини другої статті 28 цього Закону; 2) тендерна пропозиція учасника: не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації; викладена іншою мовою(мовами), аніж мова(мови),що вимагається тендерною документацією; є такою, строк дії якої закінчився.
ОСОБА_1 інкриміновано порушення п. 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 12.10.2022 № 1178, а саме не розміщення повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації поданій учасником процедури закупівлі, що є порушенням підпункту 2 пункту 44 Особливостей.
Згідно підпункту 2 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: тендерна пропозиція: не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей; є такою, строк дії якої закінчився; є такою, ціна якої перевищує очікувану вартість предмета закупівлі, визначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, якщо замовнику тендерній документації не зазначив про прийняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, та/або не зазначив прийнятний відсоток перевищення або відсоток перевищення є більшим, ніж зазначений замовником в тендерній документації; не відповідає вимогам, установленим у тендерній документації відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону.
Відповідно до оголошення про проведення відкритих торгів UA-2024-09-16-010863-a від 16.09.2024, розміщеного у відкритому доступі в електронній системі закупівель «Prozzoro» за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-09-16-010863-a, вбачається, що замовником Мар'янівська сільська рада Новоукраїнського району Кіровоградської області, оголошено відкриті торги з особливостями на закупівлю: ДК 021:2015:16710000-5: Мотоблоки, «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем».
У вказаному оголошені міститься посилання на тендерну документацію про відкриті торги з особливостями на закупівлю товару: ДК 021:2015 : 16710000-5 - Мотоблоки «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем», затвердженої рішенням уповноваженої особи від 16 вересня 2024 року за № 274, з переліком додатків до неї, а саме: Додаток № 1 - тендерна пропозиція; Додаток № 2 - кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям; Додаток № 3 - перелік документів для підтвердження відповідності учасників вимогам, зазначеним у пункті 47 Особливостей; Додаток № 4 - технічні та якісні характеристики предмета закупівлі; Додаток № 5 - лист-згода; Додаток № 6 - перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції (узагальнений); Додаток № 7 - перелік документів та/або інформації, які додаються переможцем процедури закупівлі (узагальнений).
Як вбачається зі звіту про результати проведення процедури закупівлі UA-2024-09-16-010863-a від 16.09.2024, учасниками закупівлі є ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» та ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «АЛЬФАТЕХ».
З протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 26.09.2024 за № 282, встановлено, що тендерну пропозицію ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» стосовно закупівлі «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем» за ДК 021:2015 : 16710000-5 Мотоблоки, відхилено на підставі підпункту 2 пункту 44 Особливостей, а саме тендерна пропозиція не відповідає умовах технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності у інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей.
Зі змісту даного протоколу вбачається, що у складі тендерної пропозиції учасником не надано копію чинного дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або копію зареєстрованої відповідно до вимог чинного законодавства, декларації відповідності матеріально-технічної бази учасника вимогам законодавства з питань охорони праці, якою підтверджується відповідність матеріально-технічної бази учасника вимогам законодавства з питань охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: ремонту машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, визначених підпунктом 1 пункту 2 Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 р. № 8, та не надано гарантійний лист, в якому підтверджує наявність в нього сервісного центру для здійснення гарантійного та післягарантійного обслуговування запропонованого товару та можливість протягом терміну гарантійного періоду забезпечувати виїзд мобільної сервісної бригади для гарантійного ремонту за місцем знаходження замовника протягом терміну гарантійного періоду, що є порушенням вимог відповідно до Додатку № 4 до тендерної документації. Отже, пропозиція ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» стосовно закупівлі «Трактор YTO NLX 1054 (або еквівалент) з додатковим навісним фронтальним навантажувачем» за ДК 021:2015 : 16710000-5 Мотоблоки підлягає відхиленню на підставі пп. 2 п. 44 Особливостей, а саме: тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності у інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до п. 43 Особливостей.
А тому, уповноважена особа відхилила тендерну пропозицію ТОВ "ТРАНС АГРО МАРКЕТ" стосовно закупівлі Трактор YTO NLX1054 з додатковим навісним фронтальним навантажувачем за ДК021:2015:16710000-5 Мотоблоки на підставі підпункту 2 пункту 44 Особливостей, а саме: тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та інших вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності у інформації та /або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей.
Відповідно до п. 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Згідно ч. 9 ст. 26 Закону України «Про публічні закупівлі», учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Замовник розглядає подані тендерні пропозиції з урахуванням виправлення або невиправлення учасниками виявлених невідповідностей.
Відповідно до оголошення про проведення відкритих торгів UA-2024-09-16-010863-a від 16.09.2024, що міститься в електронній системі закупівель «Prozzoro», вбачається, що 23.09.2024 ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» надано пакет документів до вказаної тендерної пропозиції.
Відповідно до оголошення про проведення відкритих торгів UA-2024-09-16-010863-a від 16.09.2024, що міститься в електронній системі закупівель «Prozzoro», вбачається, що розкриття тендерних пропозицій відбулось о 12:17, 24 вересня 2024 року.
Оголошення переможця тендерних торгів опубліковано 26.09.2024.
Однак, звіт про результати проведення процедури закупівлі UA-2024-09-16-010863-a від 16.09.2024, розміщеного у відкритому доступі в електронній системі закупівель «Prozzoro» за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-09-16-010863-a, не містить повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей, які замовник повинен був розмістити в електронній системі закупівель, чим не надав можливість учаснику ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» усунути такі невідповідності в інформації та/або документах у складі своєї тендерної пропозиції відповідно до пункту 43 Особливостей.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що відповідно до Додатку № 6 до тендерної документації «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції (узагальнений)» п. 11 передбачено, що учасником необхідно надати у складі своєї тендерної пропозиції заповнені таблиці «Технічні вимоги до предмету закупівлі» та «Додаткове навісне обладнання» (Додаток № 4 Документації) із вказанням конкретних технічних параметрів запропонованого товару. Під час детального вивчення наданих ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» документів, було виявлено невідповідність у додатку № 4, а саме в розділі «Щеплення» замовником вимагалось тип подвійної дії - не менше 12 дюймів, однак учасником було вказано тип 12 дюймів, що є порушенням вимог відповідно до додатку № 4 тендерної документації. Тому, саме з цих причин, і було прийнято рішення про відмову, оскільки тендерна пропозиція не відповідала умовам технічної специфікації предмета закупівлі і виправлення технічної специфікації було не можливо, через невідповідність запитуємої специфікації предмета закупівлі.
Отже, з вищевикладеного слідує, що спеціалістом відділу звітності та бухгалтерського обліку Мар'янівської сільської ради ОСОБА_1 , на яку покладено обов'язки уповноваженої особи, у оголошені про проведення відкритих торгів UA-2024-09-16-010863-a від 16.09.2024, відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ», оскільки тендерна пропозиція не відповідала умовам технічної специфікації предмета закупівлі.
При відхиленні тендерної пропозиції, уповноваженою особою не розміщено повідомлення з вимогою про усунення виявлених невідповідностей, які замовник повинен був розмістити в електронній системі закупівель, чим не надав можливість учаснику ТОВ «ТРАНС АГРО МАРКЕТ» усунути такі невідповідності в інформації та/або документах у складі своєї тендерної пропозиції відповідно до пункту 43 Особливостей, оскільки тендерна пропозиція не відповідала першочергово технічній специфікації предмета закупівлі.
З огляду на матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
Разом з цим, відповідно до вимог ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
Вчинене ОСОБА_1 порушення не призвело до здійснення додаткових витрат бюджету, неефективного витрачання коштів, оскільки, матеріальної шкоди її діями не спричинено.
А тому враховуючи характер і обставини скоєного правопорушення, обставини, які пом'якшують покарання, а саме визнання вини, те, що дане правопорушення не призвело до настання тяжких наслідків, які б могли негативно вплинути на права і свободи громадян, вчинення адміністративного правопорушення вперше, з огляду на дотримання принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення і заходом державного примусу, суд дійшов висновку про доцільність оголосити ОСОБА_1 усне зауваження та провадження по справі закрити, відповідно до ст. 22, 284 КУпАП, що на думку суду буде достатнім для виховання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності в дусі додержання законів України, та для запобігання в подальшому вчиненню нових правопорушень.
Згідно із ч. 2 ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись статтями 22, 164-14, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, оголосивши їй усне зауваження, відповідно до ст. 22 КУпАП.
Провадження по адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 , за ч. 3 ст.164-14 КУпАП, закрити.
На постанову може бути подана апеляція протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Т.В. Кавун