Постанова від 03.02.2025 по справі 334/215/25

Дата документу 03.02.2025

Справа № 334/215/25

Провадження № 3/334/391/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2025 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя, за участі секретаря судового засідання Мандик М.О., за участю: прокурора - Чиніна Д.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Запорізької спеціалізовано прокуратури у сфері оборони східного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює КНП «Міська лікарня № 9» Запорізької міської ради, лікар-терапевт/голова військово-лікарської комісії, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

встановив:

Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 65 -1 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Встановлено, що ОСОБА_1 , відповідно до наказу КНП «Міська лікарня №9» ЗМР від 30.01.2024 № 196 в КНП «Міська лікарня №9» ЗМР створено військову-лікарську комісію (ВЛК), яка повинна проводити медичний огляд осіб, який організовується ТЦК та СП. Затверджено розпорядок роботи позаштатної ВЛК та визнано основний та резервний склад членів ВЛК. Наказом від 30.01.2024 року № 196, ОСОБА_1 - лікаря-терапевта КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, призначено головою ВЛК.

ОСОБА_1 будучи Головою (членом) постійно діючої ВЛК при КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, перебуваючи на посаді лікаря-терапевта КПН «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради, відповідно до п.п. «г» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на Голову військово-лікарської комісії, і вона є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язання виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Роз'ясненням Національного агенства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 року становлено, що особам, які до набрання чинності Законом вже перебували і продовжують перебувати у складі відповідних комісій , слід подати лише щорічну декларацію з позначкою "я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування" за 2023 рік до 31.03.2024 року включно.

На виконання вимог ОСОБА_1 мала обов'язок подати декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави та місцевого самоврядування за типом "щорічна", за 2023 рік не пізніше 31.03.2024 року.

Відповідно до результатів пошуку у ЄДРД на офіційному сайті Національного агенства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за типом "щорічна" за 2023 рік, лише 10.04.2024 р. о 11-49 хв. Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.

Враховуючи вказане, ОСОБА_1 , будучи Головою військово-лікарської комісії при КНП «Міська лікарня № 9» Запорізької міської ради, перебуваючи на посаді лікаря-терапевта КНП «Міська лікарня № 9» Запорізької міської ради, буди відповідно до п.п. «г» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, у порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік за типом «Щорічна», а саме: 10.04.2024 об 11 год 49 хв, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 ст. 172-6 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення є 10.04.2024 рік.

Прокурор підтримав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, надала суду пояснення в приводу протоколу.

Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, клопотання адвоката, вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з такого.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із абзацем 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією, є діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно - правову відповідальність.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції» голів та члени медико-соціальних експертних комісій віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія вказаного закону.

ОСОБА_1 , відповідно до наказу КНП «Міська лікарня №9» ЗМР від 30.01.2024 № 196 в КНП «Міська лікарня №9» ЗМР створено військову-лікарську комісію (ВЛК), яка повинна проводити медичний огляд осіб, який організовується ТЦК та СП. Затверджено розпорядок роботи позаштатної ВЛК та визнано основний та резервний склад членів ВЛК. Наказом від 30.01.2024 року № 196, ОСОБА_1 - лікаря-терапевта КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, призначено головою ВЛК.

ОСОБА_1 будучи Головою (членом) постійно діючої ВЛК при КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, перебуваючи на посаді лікаря-терапевта КПН «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради, відповідно до п.п. «г» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на Голову військово-лікарської комісії, і вона є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язання виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Роз'ясненням Національного агенства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 року становлено, що особам, які до набрання чинності Законом вже перебували і продовжують перебувати у складі відповідних комісій , слід подати лише щорічну декларацію з позначкою "я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування" за 2023 рік до 31.03.2024 року включно.

На виконання вимог ОСОБА_1 мала обов'язок подати декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави та місцевого самоврядування за типом "щорічна", за 2023 рік не пізніше 31.03.2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, суд керується положеннями ст. 33 КУпАП, а тому враховує характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини.

Обставин, що пом'якшують відповідальність - щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність суддею не встановлено.

Обставин для закриття провадження по справі та звільнення особи від адміністративної відповідальності не виявлено.

Беручи до уваги викладене, суд доходить висновку, що необхідним та достатнім стягненням для ОСОБА_1 буде штраф, який передбачено санкцією ч. 1 ст.172-6 КУпАП в мінімальному розмірі.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а тому слід стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284, ч. 2 ст. 287 КУпАП України,

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності із застосуванням відносно неї адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому вираженні становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз'яснити, що у випадку несплати накладеного штрафу у передбачений законом строк, до особи можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя в десятиденний строк з дня винесення постанови.

Суддя: Філіпова І. М.