Справа № 456/462/25
Провадження № 1-кп/456/267/2025
про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції
10 березня 2025 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про участь обвинуваченого у судовому засіданні в режимі відеоконференції із ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор», -
встановив:
В обґрунтування клопотання адвокат ОСОБА_3 покликається на те, що обвинувачений ОСОБА_2 утримується в ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор». Просить проводити судові засідання за участю обвинуваченого в режимі відеоконференції із приміщення ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор».
Зважаючи на подане клопотання, суд доходить такого висновку.
Згідно з частиною 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні з інших поважних причин.
Відповідно до частини 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Також слід зазначити про те, що безпосередньо організація проведення судового засідання в режимі відеоконференції згідно зі ст. 366 КПК України покладається одночасно як на суд, що розглядає відповідне провадження, так і на суд (або орган досудового слідства, або установу попереднього ув'язнення, або установу виконання покарань) за територіальним місцезнаходженням учасника судового процесу, що обрав такий вид участі у засіданні.
Враховуючи, що обвинувачений ОСОБА_2 утримується під вартою та перебуває в Державній установі «Хмельницький слідчий ізолятор», а також з огляду на наявність обставин, передбачених ст. 336 КПК України, суд вважає, що судове провадження слід провести в режимі відеоконференції.
Забезпечення проведення судового провадження в режимі відеоконференції доручити ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор».
Керуючись статтями 336, 372 КПК України, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Доручити ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор» забезпечити проведення підготовчого судового засідання в кримінальному провадженні №456/462/25 стосовно ОСОБА_2 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 4 ст.185, частиною 1 ст.361 КК України, призначеного на 15.00 год. 11.03.2025 та всіх наступних судових засідань в режимі відеоконференції за участі обвинуваченого ОСОБА_2 .
Копію ухвали скерувати в ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор» до виконання.
Про участь у судовому провадженні в режимі відеоконференції повідомити учасників кримінального провадження.
Суддя ОСОБА_1