Справа № 229/8090/24
Провадження № 2-а/211/33/25
іменем України
10 березня 2025 року Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді - Ніколенко Д.М.,
за участю секретаря судового засідання - Данилової О.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі в порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
встановив:
позивач ОСОБА_1 звернувся до Дружківського міського суду Донецької області з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 та просить суд скасувати постанову тимчасово виконуючого обов'язки начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_1 , підполковника ОСОБА_2 №461 від 03.11.2024, на підставі якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмір 17 000,00 грн., а провадження у справі закрити. Позивач вважає постанову тимчасово виконуючого обов'язки начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_1 №461 від 03.11.2024 незаконною та такою, що підлягає скасуванню, виходячи з наступного: 1) відповідно до оскаржуваної постанови, винесеної відповідно до протоколу №461 від 31.10.2024 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210-1 КУпАП, до адміністративної відповідальності був притягнутий ОСОБА_1 . У той же час, відповідно до паспорта громадянина України НОМЕР_1 , виданого Дзержинським МВ УМВС України в Донецькій області від 06.02.2001, прізвище ім'я і по батькові позивача: ОСОБА_1 . Тобто до адміністративної відповідальності відповідно до оскаржуваної постанови було притягнуто не ту особу. 2) відповідно до оскаржуваної постанови до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 був притягнутий за порушення вимог ч.3 ст.210-1 КУпАП. У той же час зі змісту оскаржуваної постанови та протоколу, на підставі якого вона була складена, вбачається, що правопорушник порушив вимоги, зазначені у ч. 1 абзацу 6, ч.10 ст. 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", підпункту 1 пункту 2 розділу П Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", п. 1 додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Тобто ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що він, як військовозобов'язаний, своєчасно не оновив дані (що є складом правопорушення ст.210 КУпАП). Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення та оскаржуваної постанови позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП, тобто за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, яке він не порушував. Тобто в діях позивача відсутній склад правопорушення, передбачений ч.3 ст.210-1 КУпАП. Таким чином, при винесенні оскаржуваної постанови відповідачем було порушено вимоги ст. 256, 283 КУпАП. Крім того, хотілося б звернути увагу суду, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , був зареєстрований та мешкав по АДРЕСА_1 . Місто Торецьк з 2022 року, через близькість до лінії фронту, перебувало під постійними обстрілами з боку рф. У місті в період з травня 2024 року по серпень 2024 року повністю був відсутній телефонний зв'язок, інтернет, електроенергія. Через стан здоров'я ОСОБА_1 зміг евакуюватися з м.Торецька до м.Дружківка лише 07.10.2024. 15.10.2024 позивач став на облік як внутрішньо-переміщена особа та був зареєстрований у АДРЕСА_2 . Після отримання відповідної довідки ВПО 15.10.2024 позивач з власної ініціативи у той же день звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 с заявою про взяття його на військовий облік військовозобов'язаних рядового, сержантського і старшинського складу запасу у зв'язку з переміщенням з м.Торецька до АДРЕСА_1 як ВПО. Таким чином, враховуючи вищевикладене позивач жодних обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації не порушував. У зв'язку з чим позивач вважає, що оскаржувана постанова тимчасово виконуючого обов'язки начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковника ОСОБА_2 №461 від 03.11.2024 є незаконною і підлягає скасуванню, у зв'язку з відсутністю в діях позивача складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210-1 КУпАП.
Ухвалою судді Дружківського міського суду Донецької області Лебеженка В.О. від 21.11.2024 прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
25.11.2024 представником позивача адвокатом Гур'євою Л.М. скеровано до суду через систему «Електронний суд» заяву про забезпечення позову.
Ухвалою судді Дружківського міського суду Донецької області Лебеженка В.О. від 27.11.2024 у задоволенні заяви про забезпечення позову відмовлено.
Справа підсудна Довгинцівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 19.12.2024 №3707/0/15-24.
05.02.2025 до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла вказана справа.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.02.2025 справу розподілено судді Ніколенко Д.М.
Ухвалою Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05.02.2025 прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
20.02.2025 представником ІНФОРМАЦІЯ_1 Третяченком К.Ю. скеровано до суду через систему «Електронний суд» відзив на позовну заяву, згідно якого представник відповідача просить відмовити позивачу у задоволенні позову.
03.03.2025 представником позивача адвокатом Гур'євою Л.М. скеровано до суду через систему «Електронний суд» заяву про забезпечення позову.
Ухвалою суду від 10.03.2025 заяву про забезпечення позову залишено без розгляду.
У судове засідання сторони у справі не з'явилися.
Представник позивача адвокат Гур'єва Л.М. звернулася до суду з заявою про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 Третяченко К.Ю., відповідно до відзиву на позов, просив розглянути справу за його відсутністю, заперечував проти задоволення позову та просив відмовити у задоволенні позову.
Дослідивши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов такого висновку.
Згідно із частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Судом встановлено та не заперечується сторонами у справі, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 7-9). У зв'язку з військовими діями ОСОБА_1 зміг евакуюватися з м.Торецька до м.Дружківка 07.10.2024.
15.10.2024 позивач став на облік як внутрішньо-переміщена особа та був зареєстрований у АДРЕСА_2 (а.с. 10).
Цього ж дня, 15.10.2024, за заявою позивача ОСОБА_1 був взятий на військовий облік у ІНФОРМАЦІЯ_4 (Дружківка) (а.с. 16, 37, 38).
У своїх поясненнях від 31.10.2024 позивач пояснив ІНФОРМАЦІЯ_4 (Дружківка) поважність причини неможливості оновлення даних у період з 18.05.2024 по 17.07.2024, посилаючись на відсутність телефонного зв'язку, інтернету, електроенергії в зв'язку з військовими діями та близькість м.Торецька до лінії фронту.
31.10.2024 стрільцем 1 відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 складено протокол №461 про адміністративне правопорушення, передбачене за ч.3 ст.210-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 (а.с. 14, 15).
Як встановлено із змісту оскаржуваної постанови №461 від 03.11.2024, винесеної тимчасово виконуючим обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 підполковником ОСОБА_2 (а.с. 12, 13), суть правопорушення полягає в тому, що з 24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України №64/2022 введено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб. В подальшому строк дії воєнного стану в Україні продовжено відповідними Указами Президента України та діє по даний час. Відповідно до ч. 1 ст. І Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Відповідно до абзацу 6 ч. 10 ст. 1 Закону України ''Про військовий обов'язок і військову службу", громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, зобов'язані (у тому числі, але не виключно) виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством. Відповідно до підпункту І пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності). Військовозобов'язаний громадянин ОСОБА_1 перебуває на обліку. Відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів протягом 60-днів (з 18.05.2024 по 17.07.2024) адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані не оновив (уточнив). Таким чином, громадянин ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 1, абзацу 6, ч. 10 ст. 1 Закону України «Військовий обов'язок і військову службу», підпункту 1 пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», п. 1 додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, тобто в діях ОСОБА_1 присутні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 2101 КУпАП. В наслідок чого на військовозобов'язаного ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 17 000,00 грн.
Частиною 3 ст. 210-1 КУпАП передбачено відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період.
Правила військового обліку встановлені Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (Закон № 3543-XII), Порядком організації та ведення військового обліку призовників, і військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України», особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Особливий період в Україні розпочався з 17.03.2014, коли було оприлюднено Указ Президента України від 17.03.2014 №303/2014 «Про часткову мобілізацію».
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 в Україні введено воєнний стан, який триває до теперішнього часу.
Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі підприємства, установи й організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.
Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях; резервісти, які проходять службу у військовому резерві, до військових частин у строки, визначені командирами військових частин; військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку; військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України за викликом керівників відповідних підрозділів; особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту,за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.
Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Отже, враховуючи вимоги зазначеного абз. 7 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» всі військовозобов'язані, окрім тих що відносяться до абз. 2-6, зобов'язані протягом 60 днів уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Частиною 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, окрім іншого: - уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (абзац 2); - виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством (абзац 6).
Частина 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» викладена в редакції Закону №3633-IX від 11.04.2024, який набув чинності 18.05.2024.
Відповідно до частини 11 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Вказаний обов'язок визначено також пунктом 23 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі Порядку №1487).
Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.
Згідно зі ст. 42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та пункту 19 Порядку №1487 громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.
Тобто, відповідно до частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які перебувають на військовому обліку також зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Абзацом 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 №3633-IX (далі Закон №3633-ІХ) встановлено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Отже, зазначені норми законодавства передбачають три шляхи, яким громадяни України, які перебувають на території України та які перебувають на військовому обліку повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно), а саме: через центр надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У пред'явленому позові позивач та його представник посилаються на поважність підстав з приводу не можливості оновлення персональних даних у визначений законодавцем період з 18.05.2024 по 17.07.2024, оскільки м.Торецьк Донецької області розташоване у безпосередній близькості до лінії фронту, також заявляють про відсутність телефонного зв'язку, інтернету, електроенергії у спірний період у зв'язку з військовими діями.
Судом при дослідженні наданих позивачем та відповідачем доказів встановлено, що підставою для притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210-1 КУпАП було не оновлення персональних даних у період з 18.05.2024 по 17.07.2024. Проте матеріалами справи підтверджено, що обставини не оновлення персональних даних у період з 18.05.2024 по 17.07.2024 є поважними.
При вирішенні питання щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.210-1 КУпАП, з'ясування обставин щодо порушення вимог законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, у тому числі щодо існування поважних причин такого не оновлення, є обов'язковим.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення - це систематизована сукупність ознак та обставин, що характеризують зовнішню сторону правопорушення. До неї відносяться: саме протиправне діяння; шкідливі наслідки діяння; причинний зв'язок між протиправним діянням та шкідливими наслідками, що наступили; час, місце, умови, способи та засоби вчинення правопорушення.
Як вбачається зі змісту оскаржуваної постанови, відповідачем об'єктивна сторона правопорушення, що інкримінується позивачу, не розкрита. Зокрема, не визначено суть протиправної поведінки позивача та її шкідливих наслідків, не доведений причинний зв'язок між неможливістю оновлення даних у визначений законодавцем період та невиконанням даного обов'язку, не зазначено час, місце, умови, способи вчинення правопорушення, не встановлено обставини та поважність причини не оновлення даних тощо.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно з ч.3 ст.286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
У силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі наведені у позові факти, у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах. У порушення вказаних вимог, відповідачем не було вжито всіх заходів до повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин, що мали значення для правильного вирішення справи належним чином. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Так, у справі «Малофєєва проти Росії» (рішення від 30.05.2013 року, заява №36673/04) ЄСПЛ зазначив, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).
З огляду на викладене, постанова по справі про притягнення позивача ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню, а провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 132, 139, 241, 243, 246, 262, 286, 293, 295 КАС України, суд -
ухвалив:
позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Постанову №461 по справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, винесену 03.11.2024 виконуючим обов'язки начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_1 , підполковником ОСОБА_2 - скасувати.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його складення.
Повне рішення складено 10.03.2025 року.
Суддя Д.М.Ніколенко