Рішення від 10.03.2025 по справі 211/731/25

Справа № 211/731/25

Провадження № 2-о/211/55/25

РІШЕННЯ

іменем України

10 березня 2025 року Довгинціввський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Сарат Н.О.,

при секретарі Зоріній С.М.,

за участю:

розглянувши в порядку окремого провадження у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції, цивільну справу за заявою виконувача обов'язків керівника Краматорської окружної прокуратури Дмитра Мєшкова в інтересах держави в особі: Дружківської міської ради Краматорського району Донецької області повноваження якої здійснює Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність, -

ВСТАНОВИВ:

24.01.2025 року до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла заява від виконувача обов'язків керівника Краматорської окружної прокуратури Дмитра Мєшкова в інтересах держави в особі: Дружківської міської ради Краматорського району Донецької області повноваження якої здійснює Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність, адреса гідротехнічну споруду № 2, яка знаходиться за адресою Дружківська територіальна громада (на річці Казенний Торець, мікрорайон Долський), Краматорський район Донецької області у комунальну власність Дружківської територіальної громади в особі Дружківської міської ради Краматорського району Донецької області, повноваження якої здійснює Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області.

Заяву обґрунтовує тим, що 28.04.2023 комісією з проведення огляду технічного стану гідротехнічних споруд на території Дружківської міської територіальної громади здійснено обстеження гідротехнічної споруди - греблі, що знаходиться території Дружківської міської територіальної громади на річці Казенний Торець мікрорайон Донський, 62+315 км (збудована у 1939 році), Краматорського ра Донецької області. Тіло греблі виконано з суглинку, закріплено кладкою природного каменю та залізобетону. Гребля переливна нерегульована. Довжина греблі по гребеню - 47 м, ширина греблі - 5 м. В греблі закладені водопропускні труби діаметром 800 мм. Гребля перебуває у незадовільному стані, має ознаки аварійності, потребує проведення інженерно-технічного вишукування на пред ймовірного капітального ремонту, реконструкції, чи заміни греблі.

Відповідно до технічного паспорту на гідротехнічну споруду № 2 розташована за адресою: м. Дружківка, Дружківська територіальна громг Краматорський район Донецької області, об'єктом благоустрою є гідротехнік споруда, тип - земляна насипна, максимальна довжина - 459,03 м, максимал ширина - 56,75 м.

Довідкою про оціночну вартість об'єкта нерухомості від 17.12.2024 встановлено, що вартість гідротехнічної споруди № 2, розташованої на території Дружківської міської територіальної громади на річці Казенний Тотець мікрорайон Донський, 62+315 км, Краматорського району Донецької облас координатами: 48.610075, 37.505084, складає 1128031,61 грн.

Згідно з розпорядженням начальника Дружківської міської військової адміністрації № 93 від 31.05.2023 розпочато процедуру визнання гідротехнічних споруд безхазяйним майном та здійснення заходів щодо їх обліку. Уповноважено Управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради звернутися до відповідного суб'єкта державної реєстрації прав із заявою про взяття на облік безхазяйного майна та подання оголошення в засоби масової інформації та оприлюднення на офіційному сайті Дружківської міської військової адміністрації про об'єкт, що взятий на облік, як безхазяйне майно.

На виконання п. п. 82-86 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127, розпорядження начальника Дружківської міської військової адміністрації № 93 від 31.05.2023 за заявою Управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Донецької області, прийнято рішення № 68293533 від 04.07.2023 щодо взяття на облік безхазяйного нерухомого майна - гідротехнічної споруди №2, що розташована за адресою: Донецька область, Краматорський район, Дружківська територіальна громада, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна № 340970244 від 31.07.2023.

З дотриманням вимог ч. 2 ст. 335 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) Дружківською міською військовою адміністрацією подано оголошення в газету «Рідне місто» Мирноградська міська газета (№ 31-32) від 11.08.2023 про взяття на облік безхазяйного майна - гідротехнічної споруди, греблі, що знаходиться на території Дружківської міської територіальної громади, на річці Казенний Торець, мікрорайон Донський, 62+315 км (збудована у 1939 році), Краматорського району Донецької області. Згідно з інформацією Дружківської міської військової адміністрації, з моменту подання оголошення, а саме 11.08.2023 і до теперішнього часу до Дружківської міської військової адміністрації з приводу права власності на вказане майно ніхто не звертався.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан строком на ЗО діб. В подальшому, Указом Президента України від 28.10.2024 № 740/2024 строк дії воєнного стану продовжено з 05 години 30 хвилин 10.11.2024 строком на 90 діб.

Разом з цим, на виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Президентом України 30.03.2022 видано Указ № 188/2022 про утворення Дружківської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування: начальник військової адміністрації крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови.

Верховною Радою України 18.07.2022 прийнято постанову № 2397-ІХ «Про здійснення начальником Дружківської, Костянтинівської та Слов'янської міських військових адміністрацій Краматорського району Донецької області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Отже, уповноваженим органом щодо управління об'єктами комунальної власності та їх раціонального використання (що знаходяться на території міської ради та відносяться до комунальної власності територіальної громади) є Дружківська міська рада. Однак, зважаючи на введення воєнного стану на території України та створення відповідної військової адміністрації, повноваження міської ради здійснює Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області.

Зважаючи на те, що гідротехнічна споруда взята на облік як безхазяйна нерухома річ, і сплинув один рік з дня взяття на її облік, остання може бути передана у комунальну власність Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області за рішенням суду.

У зв'язку з викладеним, керівник Краматорської окружної прокуратури просить суд передати безхазяйну нерухому річ - гідротехнічну споруду № 2, яка знаходиться за адресою: Дружківська територіальна громада (на річці Казенний Торець, мікрорайон Донський), Краматорський район Донецької області, у комунальну власність Дружківської територіальної громади в особі Дружківської міської ради Краматорського району Донецької області, повноваження якої здійснює Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області.

Представник Дружківської окружної прокуратури Донецької області, будучи належним чином повідомленим про дату, час та спосіб розгляду справи, в судовому засіданні участі не приймав, на офіційну електронну адресу суду від прокурора Дружківської окружної прокуратури надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, вказав, що заявлені вимоги підтримує та просив суд їх задовольнити в повному обсязі.

Представник особи, в інтересах якої заявлено позов Дружківської міської ради Краматорського району Донецької області повноваження якої здійснює Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області будучи належним чином повідомлений про дату, час та спосіб розгляду справи, в судовому засіданні участі не приймав.

Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, вивчивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, доходить висновку, що вимоги заяви підлягають задоволенню з огляду на їх законність та обґрунтованість.

Згідно з ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до вимог ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

При розгляді справи судом встановлено, що 28.04.2023 комісією з проведення огляду технічного стану гідротехнічних споруд на території Дружківської міської територіальної громади здійснено обстеження гідротехнічної споруди - греблі, що знаходиться території Дружківської міської територіальної громади на річці Казенний Торець мікрорайон Донський, 62+315 км (збудована у 1939 році), Краматорського ра Донецької області. Тіло греблі виконано з суглинку, закріплено кладкою природного каменю та залізобетону. Гребля переливна нерегульована. Довжина греблі по гребеню - 47 м, ширина греблі - 5 м. В греблі закладені водопропускні труби діаметром 800 мм. Гребля перебуває у незадовільному стані, має ознаки аварійності, потребує проведення інженерно-технічного вишукування на пред ймовірного капітального ремонту, реконструкції, чи заміни греблі.

Відповідно до технічного паспорту на гідротехнічну споруду № 2 розташована за адресою: м. Дружківка, Дружківська територіальна громг Краматорський район Донецької області, об'єктом благоустрою є гідротехнік споруда, тип - земляна насипна, максимальна довжина - 459,03 м, максимал ширина - 56,75 м.

Довідкою про оціночну вартість об'єкта нерухомості від 17.12.2024 встановлено, що вартість гідротехнічної споруди № 2, розташованої на території Дружківської міської територіальної громади на річці Казенний Тотець мікрорайон Донський, 62+315 км, Краматорського району Донецької облас координатами: 48.610075, 37.505084, складає 1128031,61 грн.

Згідно з розпорядженням начальника Дружківської міської військової адміністрації № 93 від 31.05.2023 розпочато процедуру визнання гідротехнічних споруд безхазяйним майном та здійснення заходів щодо їх обліку. Уповноважено Управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради звернутися до відповідного суб'єкта державної реєстрації прав із заявою про взяття на облік безхазяйного майна та подання оголошення в засоби масової інформації та оприлюднення на офіційному сайті Дружківської міської військової адміністрації про об'єкт, що взятий на облік, як безхазяйне майно.

На виконання п. п. 82-86 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127, розпорядження начальника Дружківської міської військової адміністрації № 93 від 31.05.2023 за заявою Управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Донецької області, прийнято рішення № 68293533 від 04.07.2023 щодо взяття на облік безхазяйного нерухомого майна - гідротехнічної споруди №2, що розташована за адресою: Донецька область, Краматорський район, Дружківська територіальна громада, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна № 340970244 від 31.07.2023.

З дотриманням вимог ч. 2 ст. 335 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) Дружківською міською військовою адміністрацією подано оголошення в газету «Рідне місто» Мирноградська міська газета (№ 31-32) від 11.08.2023 про взяття на облік безхазяйного майна - гідротехнічної споруди, греблі, що знаходиться на території Дружківської міської територіальної громади, на річці Казенний Торець, мікрорайон Донський, 62+315 км (збудована у 1939 році), Краматорського району Донецької області. Згідно з інформацією Дружківської міської військової адміністрації, з моменту подання оголошення, а саме 11.08.2023 і до теперішнього часу до Дружківської міської військової адміністрації з приводу права власності на вказане майно ніхто не звертався.

Відповідно до п.7 ч.2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо управляння в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Частинами 1, 2 статті 335 ЦК України передбачено, що безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих медіа. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Відповідно до частини 1 статті 329 ЦПК України заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцезнаходженням цієї речі органом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади.

Відповідно до ст. 333 ЦПК України, суд, встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.

Частиною 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органом місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з п. 3 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 державна реєстрація прав та облік безхазяйного нерухомого майна проводяться з прийняттям рішень державним реєстратором прав на нерухоме майно, які формуються за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного цифрового підпису.

Пунктом 82 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 встановлено, що взяття на облік безхазяйного нерухомого майна здійснюється за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса в установленому для державної реєстрації прав порядку з урахуванням особливостей, визначених пунктами 83-88 цього Порядку.

З дня взяття на облік гідротехнічної споруди, як безхазяйної нерухомої речі минув вже 1 рік, при цьому ніяких звернень від власників з питань належності зазначеного майна до Дружківської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, не надходило.

На підставі постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів у Донецькій області» утворено Краматорський район (з адміністративним центром у м. Краматорськ у складі територій Андріївської сільської, Дружківської міської, Іллінівської сільської, Костянтинівської міської, Краматорської міської, Лиманської міської, Миколаївської міської, Новодонецької селищної, Олександрівської селищної, Святогірської міської, Слов'янської міської, Черкаської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Разом з цим, на виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Президентом України 30.03.2022 видано Указ № 188/2022 про утворення Дружківської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування: начальник військової адміністрації крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови.

Верховною Радою України 18.07.2022 прийнято постанову № 2397-ІХ «Про здійснення начальником Дружківської, Костянтинівської та Слов'янської міських військових адміністрацій Краматорського району Донецької області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Отже, уповноваженим органом щодо управління об'єктами комунальної власності та їх раціонального використання (що знаходяться на території міської ради та відносяться до комунальної власності територіальної громади) є Дружківська міська рада.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №710-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Донецької області» затверджено територію Миколаївської територіальної громади у складі населених пунктів сільських рад, що після об'єднання набули статусу Малинівського, Райгородоцького, Рай-Олександрівського старостинських округів та м. Миколаївка, що визначено адміністративним центром. При цьому, до Малинівського старостинського округу входе с. Малинівка, с. Васютинське, с. Никонорівка, с. Оріхуватка, с. Першомар'ївка, с. Тихонівка, с. Юрківка.

Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 8 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» об'єднана територіальна громада, юридична особа - міська рада, розміщена в адміністративному центрі об'єднаної територіальної громади є правонаступником всього майна, прав та обов'язків територіальних громад, що об'єдналися, з дня набуття повноважень міською радою, обраною такою об'єднаною територіальною громадою.

З дня взяття на облік гідротехнічної споруди, як безхазяйної нерухомої речі жодних заходів щодо реалізації права комунальної власності Дружківською міською військовою адміністрацією Краматорського району Донецької області не вживалося.

У зв'язку із військовою агресією російської федерації проти України, Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», введено в Україні воєнний стан із 5 год 30 хв 24 лютого 2022 року, який неодноразово було продовжено та станом на теперішній час триває.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обмеження прав територіальних громад на місцеве самоврядування згідно з Конституцією та законами України може бути застосоване лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

При цьому, згідно з абз.1 п.1 ч.2 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування начальник військової адміністрації крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови.

Отже, уповноваженим органом щодо управління майном комунальної власності та його раціонального використання, у тому числі в процесі передачі безхазяйних об'єктів гідротехнічних споруд, які знаходяться на території міської ради до комунальної власності територіальної громади є Дружківська міська рада.

Однак, зважаючи на введення воєнного стану в Україні та створення відповідної військової адміністрації повноваження міської ради здійснює Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області.

Міська військова адміністрація є компетентним органом щодо звернення до суду з заявою про передачу вищевказаних об'єктів гідротехнічних споруд до комунальної власності територіальної громади.

Зважаючи на те, що гідротехнічна споруда взята на облік як безхазяйна нерухома річ, і сплинув один рік з дня взяття на її облік, остання може бути передана у комунальну власність Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області.

Між тим, Дружківська міська рада Краматорського району Донецької області, повноваження якої на даний час виконує Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області самостійно до суду із заявою про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність не зверталася.

Відповідно до п. 3 ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 56 ЦПК України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 185 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Відповідно до ст. 18-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечити виконання функцій місцевого самоврядування.

Оскільки Дружківською міською радою Краматорського району Донецької області, повноваження якої на даний час виконує Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області не вживаються заходи щодо звернення до суду з метою передачі взятої на облік безхазяйної гідротехнічної споруди № 2, яка знаходиться за адресою: Дружківська територіальна громада (на річці Казенний Торець, мікрорайон Донський), Краматорський район Донецької області, що свідчить про наявні порушення інтересів держави та нездійснення захисту цих інтересів Дружківською міською військовою адміністрацією Краматорського району Донецької області, у зв'язку з чим, відповідно до вимог ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» наявні підстави для звернення до суду з даною позовною заявою, шляхом здійснення представництва інтересів держави в суді в особі Дружківської міської ради Краматорського району Донецької області, повноваження якої на даний час виконує Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області.

З огляду на викладене, у керівника Дружківської окружної прокуратури Донецької області виникає законне право на звернення з позовом до суду з вимогою про передачу безхазяйного нерухомого майна до комунальної власності, здійснюючи надані законом функції, реалізуючи покладені на нього від імені держави повноваження по захисту державних інтересів та у зв'язку з бездіяльністю відповідного уповноваженого органу, яким до цього часу не вжито заходів щодо отримання у власність нерухомого майна.

Враховуючи викладене вище, суд доходить висновку, що заявлені вимоги є обґрунтованими, оскільки судом встановлено та підтверджено наданими доказами, що з дня взяття безхазяйної нерухомої речі на облік сплив один рік, власника вказаного майна не виявлено, а тому дана безхазяйна нерухома річ підлягає передачі у комунальну власність територіальної громади Дружківської міської ради Краматорського району Донецької області, у зв'язку з чим заява підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. 335 ЦК України, ст. ст. 4, 13, 263-265, 293, 329, 333, 352, 354 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Заяву виконувача обов'язків керівника Краматорської окружної прокуратури Дмитра Мєшкова в інтересах держави в особі: Дружківської міської ради Краматорського району Донецької області повноваження якої здійснює Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність - задовольнити.

Передати безхазяйну нерухому річ - гідротехнічну споруду № 2, яка знаходиться за адресою: Дружківська територіальна громада (на річці Казенний Торець, мікрорайон Донський), Краматорський район Донецької області, у комунальну власність Дружківської територіальної громади в особі Дружківської міської ради Краматорського району Донецької області, повноваження якої здійснює Дружківська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Суддя: Н. О. Сарат