Ухвала від 10.03.2025 по справі 300/5476/23

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"10" березня 2025 р. справа № 300/5476/23

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чуприни О.В., розглянувши в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 від 21.02.2025, подану в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, про встановлення судового контролю за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23 та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подати звіт про виконання рішення суду в частині нарахування та виплати з 01.08.2023 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 за №713, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебувала справа №300/5476/23 за позовом ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, заявник, стягувач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі по тексту також - відповідач, боржник, орган пенсійного забезпечення, Управління, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області) про визнання протиправною відмову щодо виплати доплати до пенсії та зобов'язання здійснити з 01.08.2023 відповідний перерахунок і виплату доплати до пенсії в сумі 2 000,00 гривень, з подальшою виплатою доплати до пенсії, з урахуванням проведених платежів.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23 позовну заяву ОСОБА_1 задоволено повністю:

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо припинення нарахування та виплати ОСОБА_1 з 01.08.2023 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень, установленої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 за №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.08.2023 щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2023 у справі №300/5476/23 (провадження №А/857/19797/23) апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2023 року у справі № 300/5476/23 повернуто скаржнику (https://reyestr.court.gov.ua/Review/115629074).

Як слідує з відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень, коментоване рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23, за наслідками апеляційного перегляду, набрало 13.12.2023 законної сили (https://reyestr.court.gov.ua/Review/113762382).

ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Баран Василь Володимирович (надалі по тексту також - представник заявника, адвокат Баран В.В.), звернувся до суду із заявою від 21.02.2025 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України).

Необхідність звернення до суду в порядку статті 382 КАС України ОСОБА_1 мотивує тим, що у зв'язку з набранням рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23 законної сили відповідачем не здійснено у повній мірі нарахування та виплата останньому з 01.08.2023 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" (надалі по тексту також - Постанова №713).

Як стверджує заявник, в ході виконання коментованого рішення суду останньому виплачено наступні кошти, а саме 21.10.2024 в сумі 2361,00 гривень, 12.11.2024 в сумі 2361,00 гривень, 09.12.2024 в сумі 2361,00 гривень, всього виплачено 7082,00 гривень, залишок боргу 2971,00 гривень.

У зв'язку з тим, що рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23, яке набрало 13.12.2023 законної сили, Управлінням не виконано, ОСОБА_1 просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подати до суду звіт про виконання коментованого рішення в частині нарахування та виплати заявнику з 01.08.2023 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень відповідно до Постанови №713.

Для розгляду коментованої заяви здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями, за наслідками якого визначено головуючого суддю Чуприну О.В., у зв'язку із чим оформлено протокол розподілу справи від 26.02.2025 (а.с.87).

Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області скористалось правом на подання заперечення від 27.02.2025 за №0900-0804-7/11157 на заяву про встановлення судового контролю, реєстрацію якого, разом із долученими документами, проведено судом 03.03.2025 за вх.№5183/25 (а.с.88-97). Орган пенсійного забезпечення не погоджується з доводами заявника, вказує на їх безпідставність, з огляду на наступне.

Так, на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23, Управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень, відповідно до Постанови №713, виплату якої здійснено з 01.01.2024 в сумі 12 484,40 гривень. Також органом пенсійного забезпечення нараховано доплату за період з 01.08.2023 по 31.12.2023 в сумі 10 000,00 гривень. Коментована заборгованість внесена до Переліку боргів згідно Порядку виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), не виплачених за період до місяця відновлення їх виплати, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 за №1165 (надалі по тексту також - Порядок №1165) і буде виплачуватись при наявності додаткового фінансування з Державного бюджету України.

Як зазначило ГУ ПФУ в Івано-Франківській області, виплата пенсій забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, інших фінансових можливостей, крім зазначених, для здійснення виплат чинним законодавством для органу Пенсійного фонду України не передбачено. Управління просило відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення контролю за виконанням судового рішення у повному обсязі.

Розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 від 21.02.2025 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23 та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подати звіт про виконання рішення суду, заперечення відповідача, вивчивши викладені у них обґрунтування та доводи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 перебуває з 2004 року на обліку в ГУ ПФУ в Івано-Франківській області та з 07.08.2023 отримує пенсію по інвалідності на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що підтверджується матеріалами пенсійної справи №0903009626 (0903006133) - МВС щодо призначення пенсії, протоколами та розрахунками за пенсійною справою і не заперечується сторонами (а.с.21-39, 91).

З 01.08.2021 ГУ ПФ України в області призначило позивачу щомісячну доплату в розмірі 2 000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021, внаслідок чого основний розмір пенсії становив 2 879,04 гривень, а фактичний 4 879,04 гривень, що підтверджується протоколом за пенсійною справою, сформованого на підставі розпорядження від 28.07.2021 (а.с.31).

Зважаючи на положення постанови Кабінету Міністрів України №118 від 16.02.2022 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році" позивачу з 01.03.2022 проведено індексацію пенсії, загальний розмір якої склав 5 282,11 гривень (зворотній бік а.с.31).

Застосовуючи положення постанови Кабінету Міністрів України №168 від 24.02.2023 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" позивачу з 01.03.2023 проведено індексацію пенсії, загальний розмір якої склав 5 928,69 гривень (а.с.32).

Попри це, позивач звертався до ГУ ПФ України в області із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 відповідно до Постанови №988 за прирівняною посадою поліцейського, тобто з врахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення та премії, а саме довідки за №2699 від 14.03.2023 (а.с.34). Проте відповідач відмовив в перерахунку пенсії. Вказана відмова відповідача була предметом судового розгляду за позовом позивача.

Так, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.05.2023 у справі №300/2107/23, яке набрало законної сили 23.06.2023, серед іншого, суд зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до складеної Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області" нової довідки за №2699 від 14.03.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за прирівняною посадою, із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, станом на листопад 2019 року, з урахуванням раніше виплачених сум (https://reestr.court.gov.ua/Review/107006704).

На виконання вказаного судового рішення ГУ ПФ України в області в липні 2023 року провело перерахунок пенсії позивача, внаслідок якого з 01.08.2023 основний розмір пенсії становив 7 092,95 гривень (фактично виплачений 9 585,96 гривень), що підтверджується протоколом про перерахунок пенсії №0903006133-МВС (зворотній бік а.с.32).

При визначенні розміру пенсійної виплати внаслідок здійсненого описаного перерахунку пенсії ГУ ПФ України в області:

- не враховувало доплату в сумі 2 000,00 гривень при розрахунку суми, що підлягала виплаті після перерахунку пенсії з липня 2021 року до липень 2023 року включно, тобто розмір перерахованої за цей період пенсії не включав суми 2 000,00 гривень доплати, яка вже нарахована і виплачена;

- з 01.08.2023 почало виплачувати перераховану пенсію, розмір якої не включав 2 000,00 гривень доплати до пенсії на підставі Постанови №713.

Не погодившись з діями відповідача щодо невиплати з 01.08.2023 доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 за №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", ОСОБА_1 звернувся позовом до суду.

Коментовані обставини встановлено рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23, яке 13.12.2023 набрало законної сили (https://reyestr.court.gov.ua/Review/113762382).

Обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом (частина 4 статті 78 КАС України).

Так, Івано-Франківським окружним адміністративним судом 27.09.2023 прийнято рішення у справі №300/5476/23, яким позовну заяву ОСОБА_1 задоволено повністю:

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо припинення нарахування та виплати ОСОБА_1 з 01.08.2023 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень, установленої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 за №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб";

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.08.2023 щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2023 у справі №300/5476/23 (провадження № А/857/19797/23) апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2023 року у справі № 300/5476/23 повернуто скаржнику (https://reyestr.court.gov.ua/Review/115629074).

Як слідує з відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень, коментоване рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23, за наслідками апеляційного перегляду, набрало 13.12.2023 законної сили (https://reyestr.court.gov.ua/Review/113762382).

ГУ ПФУ в Івано-Франківській області, в ході виконання рішення суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23, провело з 01.01.2024 перерахунок пенсії по інвалідності ОСОБА_1 , обчисливши основний розмір пенсії від 60% грошового забезпечення у розмірі 7 881,05 гривень, з урахуванням індексації 10 484,40 гривень (а.с.91).

Як слідує з наявного в матеріалах справи перерахунку пенсії за пенсійною справою №0903009626-МВС підсумок пенсії заявника з доплатами становить 12 484,40 гривень та складається з:

- основного розміру пенсії (60% грошового забезпечення) 7881,05 гривень;

- індексації базового ОСНП 2022 (7881,05*0,140) 1103,65 гривень;

- індексації базового ОСНП 2023 (8984,40*0,197) 1500,00 гривень;

- щомісячної доплати до 2000 відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 (згідно рішення суду) 2 000,00 гривень.

Отже, орган пенсійного забезпечення при здійсненні перерахунку пенсії позивача з 01.01.2024 почав виплачувати перераховану пенсію з доплатою в розмірі 2 000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Управління у поданих запереченнях від 27.02.2025 за №0900-0804-7/11157 зазначило, що на виконання рішення суду від 27.09.2023 нараховано доплату за період з 01.08.2023 по 31.12.2023 в сумі 10 000,00 гривень, яку внесено до Переліку боргів згідно Порядку №1165 і така буде виплачуватись при наявності додаткового фінансування з Державного бюджету України.

Витягом з Автоматизованої системи Розрахунку пенсії Пенсійного фонду України, а саме Рахунком на доплату (виплату, утримання) пенсії, за пенсійною справою №0903009626 за Дорученням №Д 0903009626/2 підтверджується, що за період з серпня по грудень 2023 року ОСОБА_1 підлягало виплаті 12 484,40 гривень щомісячно, фактично виплачено 10 848,40 гривень щомісячно, а сума доплати 2 000,00 гривень щомісячно, та становить 10 000,00 гривень (а.с.92).

Відповідач, станом на 10.03.2025, не заперечує фактичну не виплату 10 000,00 гривень за період серпень-грудень 2023 року.

Вважаючи, що рішення суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23 на даний час належним чином не виконане, ОСОБА_1 в порядку статті 382 КАС України, звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення у даній справі, шляхом зобов'язання відповідача, як суб'єкта владних повноважень, подати у тридцятиденний строк звіт про виконання судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши обґрунтованість заяви в межах доводів заявника, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 1291 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Одним з основних принципів/засад адміністративного судочинства, згідно з пунктом 5 частини 3 статті 2 КАС України є обов'язковість судового рішення.

Також відповідно до статей 14, 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції. Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу (стаття 3821 КАС України).

За приписами абзацу 1 частини 1 статті 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення (абзац 2 частини 1 статті 382 КАС України).

Відповідно до частини 1 статті 3821 КАС України Суд розглядає заяву про зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення (крім заяви, передбаченої частиною 5 статті 382 цього Кодексу) протягом десяти днів з дня її надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням заявника - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду.

Згідно з частиною 2 статті 3821 КАС України за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

У рішенні від 30.06.2009 за №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац 1 підпункт 3.2 пункту 3, абзац 2 пункту 4 мотивувальної частини).

Виконання рішення, винесеного будь яким судом, має розглядатись як невід'ємна частина судового процесу для цілей статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зважаючи на важливість реального виконання судових рішень, це питання неодноразово ставало предметом обговорення як на національному, так і на міжнародному рівнях. Регулюванню цього питання, зокрема, присвячена Рекомендація №Rec (2003) 16 від 09.09.2003 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам «Про виконання адміністративних рішень і судових рішень у галузі адміністративного права», обов'язкова для виконання Україною як членом Ради Європи, в якій зазначається, що держави-члени повинні забезпечити виконання судових рішень адміністративними органами в межах розумного строку. Вони мають вживати всіх необхідних заходів згідно з законом з метою надання цим рішенням повної сили. У разі, якщо адміністративний орган не виконує судового рішення, слід передбачити відповідну процедуру, що дозволятиме домагатися виконання такого рішення, зокрема, за допомогою винесення судових заборон або накладення штрафів. Держави-члени повинні забезпечити притягнення адміністративних органів до відповідальності за відмову у виконання та невиконання судових рішень. Посадові особи, відповідальні за невиконання судових рішень, також можуть притягуватись до дисциплінарної, цивільної або кримінальної відповідальності у разі невиконання таких рішень.

Також у рішенні Європейського суду з прав людини від 19.03.1997 у справі "Горнсбі проти Греції" суд підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь яким судом, має розцінюватись як невід'ємна частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов'язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін (пункт 40).

Правовий інститут контролю за виконанням рішення суду, механізм якого унормований у тому числі і приписами статті 382 КАС України, підлягає застосуванню виключно у разі наявності протиправних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень щодо виконання рішення суду, що порушує права та законні інтереси позивача. Застосування судом до суб'єкта владних повноважень заходів процесуального впливу можливе виключно у випадку встановлення факту невиконання таким суб'єктом владних повноважень дій зобов'язального характеру, визначених рішенням суду на користь особи-позивача, що має бути підтверджено відповідними доказами.

Застосування статті 382 КАС України має на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставою її застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи - позивача та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, пов'язаних з невиконанням судового рішення в цій справі.

Так, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23 позовну заяву ОСОБА_1 задоволено повністю:

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо припинення нарахування та виплати ОСОБА_1 з 01.08.2023 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень, установленої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 за №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.08.2023 щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2 000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".

Як слідує з відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень, коментоване рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23, за наслідками апеляційного перегляду, набрало 13.12.2023 законної сили (https://reyestr.court.gov.ua/Review/113762382).

Як вже зазначалось судом, відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 382 КАС України в адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.

Враховуючи те, що спір у даній справі стосується одержання пенсійних виплат та імперативність норми абзацу 2 частини 1 статті 382 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення.

Водночас, у заяві ОСОБА_1 вказує на те, що в ході виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23 останньому виплачено наступні кошти, а саме 21.10.2024 в сумі 2361,00 гривень, 12.11.2024 в сумі 2361,00 гривень, 09.12.2024 в сумі 2361,00 гривень, всього виплачено 7082,00 гривень, залишок боргу 2971,00 гривень.

Втім, заява позивача від 21.02.2025, подана в порядку статті 382 КАС України, не містить належного обґрунтування та мотивів ОСОБА_1 про те, що рішення суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23, за аргументами позивача, не виконано у повному обсязі або про його часткове виконання.

Натомість, позивач лише вказує про числові значення сум пенсійних виплат (за період з 21.10.2024 по 09.12.2024 в сумах 2361,00 гривень, 2361,00 гривень і 2361,00 гривень), які, на переконання заявника, надійшли останньому на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23, без будь-якого пояснення із посиланням на докази, з яких суд може встановити фактичне невиконання саме коментованого судового рішення.

Згідно частини 2 статті 3821 КАС України за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців (частина 3 статті 3821 КАС України).

У поданій заяві від 21.02.2025 ОСОБА_1 , серед іншого, просить зобов'язати ГУ ПФУ в Івано-Франківській області подати звіт про виконання судового рішення від 24.05.2023 у справі №300/5476/23 протягом 30 днів з дня набрання ухвалою суду законної сили.

З огляду на те, що положеннями частини 3 статті 3821 КАС України надано суду право власного розсуду щодо визначення тривалості встановленого строку для подання звіту, з урахування положень, що такий строк має становити не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищувати трьох місяців, тому суд вважає, що необхідним і достатнім буде встановлення відповідачу строку для подання звіту тривалістю шістдесят днів з дня отримання цієї ухвали.

Слід звернути увагу на те, що частинами 2-3 статті 3822 КАС України встановлено вимоги до звіту суб'єкта владних повноважень.

За змістом частини 1 статті 3823 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини 5 статті 3821 цього Кодексу.

Приписами частини 3 статті 3823 КАС України передбачено, що у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини 3 статті 3821 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 243, 246, 248, 256, 3811, 382-3823 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 від 21.02.2025, подану в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, про встановлення судового контролю за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 у справі №300/5476/23 - задовольнити частково.

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду у строк до 10 травня 2025 року звіт про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 в адміністративній справі №300/5476/23.

3. Роз'яснити, що звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має відповідати вимогам, встановленим частинами 2, 3 статті 3822 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області у разі невиконання рішення суду у цій справі або неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, надати суду відомості про керівника (особу, відповідальну за виконання рішення суду): прізвище, ім'я, по батькові, посада, реєстраційний номер облікової картки платника податків.

В іншій частині заяву залишити без задоволення.

5. Зобов'язати ОСОБА_1 подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду у строк до 10 квітня 2025 року письмове детальне пояснення, із засвідченими і оформленими відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України копіями доказів, у яких зазначити:

5.1. В чому полягає фактичне невиконання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 в адміністративній справі №300/5476/23?

5.2. Якщо рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 в адміністративній справі №300/5476/23 виконано частково, то вказати в якій частині позивач вважає, що має місце саме часткове виконання із наданням відповідних доказів на засвідчення коментованої обставини?

5.3. На виконання якого саме рішення суду виплачено ОСОБА_1 кошти, а саме 21.10.2024 в сумі 2361,00 гривень, 12.11.2024 в сумі 2361,00 гривень, 09.12.2024 в сумі 2361,00 гривень, всього виплачено 7082,00 гривень.

5.4. Що саме ОСОБА_1 має на увазі під "залишком боргу 2917,00 гривень" та на підставі якого рішення суду такий борг обліковується?

5.5. Про відкриті виконавчі провадження в межах виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2023 в адміністративній справі №300/5476/23, та на якій стадії виконання такі знаходяться.

6. З метою отримання судом письмових доказів про обставини, визначені в пункті 5 даної ухвали суду, позивач вправі подавати в суд такі документи і процесуальні заяви по справі за електронною адресою Івано-Франківського окружного адміністративного суду через підсистему "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

7. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.

8. Ухвалу надіслати представнику позивача та відповідачу через підсистему "Електронний суд". Перебіг процесуальних строків, початок яких пов'язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету відповідача в розділ "Мої справи".

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Заперечення на таку ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною 1 статті 3823 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Чуприна О.В.