Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про передачу справи до іншого суду
10 березня 2025 року Справа № 200/1641/25
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Аканов О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (місцезнаходження: Україна, 04053, м.Київ, вул.Бульварно-Кудрявська, буд.16, код ЄДРПОУ 42098368) про
визнання протиправними дій щодо відмови перерахувати та виплатити пенсію на підставі довідки Головного сервісного центру МВС регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві від 26.12.2024 №785, починаючи з 01.12.2019 року;
зобов'язання перерахувати та виплатити пенсію на підставі довідки Головного сервісного центру МВС регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві від 26.12.2024 №785, починаючи з 01.12.2019 року,-
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з вищевказаним позовом.
Пунктом 4 частини першої статті 171 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Суд зазначає, що у відповідності до частини першої статті 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
За приписами частини першої статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Тлумачення вказаної статті свідчить про те, що підсудність за вибором позивача - це така підсудність, при якій позивачеві надається право за своїм вибором пред'явити позов в один з декількох вказаних у законі судів.
Відповідно до пункту 12 частини другої статті 2 Закону України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.
Декларування та реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється з метою: створення умов для реалізації прав особи, зокрема, виборчих прав, права на участь у місцевому самоврядуванні, на отримання соціальних, публічних послуг, у випадках, передбачених законом; ведення офіційного листування та здійснення інших комунікацій з особою (пункти 1, 2 частини першої статті 3 вказаного Закону).
Отже, при реалізації свого права вибору між судами, яким згідно з правилом територіальної підсудності, належить розглядати справу, позивачу необхідно надавати докази, які підтверджують реєстрацію місця проживання (перебування).
Як слідує з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, зареєстрованим місцем проживання позивача є: АДРЕСА_1 .
Як вбачається з паспорту НОМЕР_2 , який виданий Жовтневим РВ УМВС України в Луганській області 11 березня 2002 року, місцем реєстрації позивача є: АДРЕСА_2 .
Позивачем в позовній заяві зазначено адресу: АДРЕСА_3 , але належних доказів, які підтверджують зареєстроване у встановленому законом порядку місце реєстрації у м.Покровськ до суду не надано.
Отже, дана справа, в силу вимог частини першої статті 25 КАС України, не підсудна Донецькому окружному адміністративному суду.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи встановлені обставини справи, з метою недопущення порушень правил територіальної підсудності, суд вважає за необхідне передати дану адміністративну справу до Луганського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 25, ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Справу № 200/1641/25 за позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (місцезнаходження: Україна, 04053, м.Київ, вул.Бульварно-Кудрявська, буд.16, код ЄДРПОУ 42098368) про визнання протиправними дій щодо відмови перерахувати та виплатити пенсію на підставі довідки Головного сервісного центру МВС регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві від 26.12.2024 №785, починаючи з 01.12.2019 року та зобов'язання перерахувати та виплатити пенсію на підставі довідки Головного сервісного центру МВС регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві від 26.12.2024 №785, починаючи з 01.12.2019 року - передати на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.О. Аканов