Постанова від 03.03.2025 по справі 759/4144/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/4144/25

пр. № 3/759/2015/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2025 року суддя Святошинського районного суду м.Києва Єросова І.Ю., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в м.Києві Департементу стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 172-6 та ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

До Святошинського районного суду міста Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення №235 від 21.02.2025 р. ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №5», відповідно до п.п.г п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст.45 даного Закону, 21.11.2024 р. о 14:14 год. несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2023 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення №236 від 21.02.2025 р. ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №5», відповідно до п.п.г п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз.1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 03.11.2023 р. припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 11.12.2024 р. о 15:00 год. несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Оскільки дані справи надійшли одночасно і розглядаються одним і тим же органом, тому необхідно справи об'єднати в одне провадження.

ОСОБА_1 під час справи вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнає, про що надав усні пояснення.

Прокурор спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Сандул В.І. не заперечує проти об'єднання справ. Просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" - "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 2-7 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції", особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України " Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Таким чином, ОСОБА_1 був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік до 31.03.2024 р. .

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік лише 21.11.2024 р. о 14:14 год., тобто несвоєчасно.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ " пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже, ОСОБА_1 03.11.2023 р. припинивши діяльність пов'язану з виконанням функцій держави був зобов'язаний подати декларацію не пізніше 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності, тобто з 00:00 год. 04.11.2023 р. по 23:59 год. 03.12.2023 р. за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

За правилами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" - "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ " пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією доведена: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №235 від 21.02.2025 р., протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №236 від 21.02.2025 р., роздруківками з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .

Слід зазначити, що ОСОБА_1 під час розгляду справи вину у вчиненні правопорушення визнає повністю.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність не вбачається.

Враховуючи викладене, встановлені обставини справи, особу правопорушника, ступінь вини, суддя вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що з правопорушника необхідно стягнути на користь держави 605 грн 60 коп. судового збору.

Керуючись ст. 36, ч. 1 ст. 172-6, ст. 266, 268 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір, суддя

постановив:

Справу №759/4147/25 (провадження №3/759/2016/25) та справу №759/4144/25 (провадження №3/759/2015/25) об'єднати в одне провадження та призначити справі унікальний №759/4144/25 (провадження №3/759/2015/25).

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді адміністративного штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави 605 грн 60 коп. (шістсот п'ять грн 60 коп.) судового збору.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після розгляду апеляційної скарги Київським апеляційним судом, постанова якого набирає законної сили негайно після її винесення.

Суддя І.Ю.Єросова