печерський районний суд міста києва
Справа № 757/50451/24-п
21 січня 2025 року суддя Печерського районного суду м.Києва Юшков М.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, обіймаючої посаду голови політичної партії "Екологічна альтернатива", проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 , будучи головою політичної партії "Екологічна альтернатива", код ЄДРПОУ - 43729366, не подала до Національного агентства з питань запобігання корупції Звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал, ІІ квартал 2024 року, через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі - Реєстр), про що свідчать Списки, оприлюднені на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-21 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи головою політичної партії "Екологічна альтернатива", код ЄДРПОУ - 43729366, не подала до Національного агентства з питань запобігання корупції Звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал, ІV квартал 2020 року, через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі - Реєстр), про що свідчать Списки, оприлюднені на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-21 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про дату та час розгляду провадження була повідомлена належним чином.
Адвокат Цикалевич В.М., не заперечував щодо розгляду справи без особи, щодо якої був складенний протокол про адміністративне правопорушення, просив призначити мінімальне покарання.
Вислухавши пояснення адвоката, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Частиною 20 ст.17 Закону передбачено, що протягом 10 календарних днів з дня завершення строку на подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Національне агентство на своєму офіційному вебсайті оприлюднює список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений цим Законом строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.
Крім того, відповідно до п.6 розділу IV Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129, після підписання керівниками (уповноваженими особами) Звіти місцевих організацій політичної партії, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи, автоматично формуються як додатки до Звіту, що подається до Національного агентства, та є його невід'ємними частинами.
Під час формування Звіту політичною партією в Реєстрі автоматично завантажується інформація про місцеві організації політичної партії, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи (назва та ідентифікаційний код) та про звіти місцевих організацій політичної партії (назва, дата поданого звіту, файл звіту).
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст.212-21 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії №50-33/301 від 27.09.2024; роздруківкою з вебсайту Національного агентства щодо оприлюднення Списків політичних партій, які не подали свої Звіти за І квартал 2024 року у визначений Законом строк; роздруківкою з вебсайту Національного агентства щодо оприлюднення Списків політичних партій, які не подали свої Звіти за ІІ квартал 2024 року у визначений Законом строк; копією статуту політичної партії "Екологічна альтернатива"; витягом з державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; протоколом про адміністративне правопорушення серії №50-33/300 від 27.09.2024(а.с.2-8); роздруківкою з вебсайту Національного агентства щодо оприлюднення Списків політичних партій, які не подали свої Звіти за 2020 року у визначений Законом строк; копією статуту політичної партії "Екологічна альтернатива"; витягом з державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
Диспозиція статті 212-21 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши все між собою у сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 за чотирма епізодами вчинила правопорушення, передбачене ст.212-21 КУпАП, оскільки не подала звіти політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І та ІІ квартал 2024 року, ІІІ квартал, ІV квартал 2020 року.
Разом з цим, суд вважає за необхідне зазначити, що протокол про адміністративне правопорушення надійшов до суду 31.10.2024 з урахуванням часу необхідного для належного повідомлення ОСОБА_1 , про місце та час розгляду справи, надання достатнього часу стороні захисту для ознайомлення з матеріалами справи та формування своєї позиції, а також наявність справ, призначних до розгляду раніше, шестимісячний строк притягнення до адміністративної відповідальності визначений у ч.4 ст.38 КУпАП за ІІІ квартал, ІV квартал 2020 року сплинули 10.11.2024, у зв'язку з чим на підставі п.7 ст.247 КУпАП провадження у цій частині підлягає закриттю.
З урахуванням викладеного, а також характеру вчинених правопорушеннь, особи правопорушника, ступеню вини та інших вимог ст.33 КУпАП суд приходить до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для його виправлення і попередить нові правопорушення.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 212-21, 275-280, 283-287 КУпАП
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушеннь, передбачених ст.212-21 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 300 (трьохсот ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п'ять тисяч сто) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м.Києва шляхом подачі скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: М.М. Юшков