Постанова від 07.03.2025 по справі 679/266/25

Провадження № 3/679/140/2025

Справа № 679/266/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2025 року місто Нетішин

Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Грибанова Л.О., за участю прокурора Нетішинського відділу Шепетівської окружної прокуратури Максимчук В.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, наданий УСР в Хмельницькій області ДСР Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Рівки Славутського району Хмельницької області, громадянина України, з повною вищою освітою, працюючої на посаді головного спеціаліста відділу кадрової роботи апарату ВК НМР (станом на час вчинення - на посаді головного спеціаліста сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, громадськими організаціями і засобами масової інформації відділу з питань обслуговування громадян, призначення та виплати соціальних допомог, соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю УСЗН Шепетівської РДА), заміжньої, зареєстрованої та проживаючої у АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -

встановив:

13 лютого 2025 року співробітниками Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України встановлено, що - правопорушник ОСОБА_1 , перебуваючи з 01 лютого 2021 року, на підставі наказу УСЗН Шепетівської РДА №15-к від 29 січня 2021 року, на посаді головного спеціаліста сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, громадськими організаціями і засобами масової інформації відділу з питань обслуговування громадян, призначення та виплати соціальних допомог, соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Шепетівської РДА, та, згідно наказу УСЗН Шепетівської РДА №251-к від 14 грудня 2021 року, будучи звільненою з означеної посади, являючись особою, яка припинила виконання обов'язків посадової особи органу місцевого самоврядування, тобто, - діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п. «в» Закону України «Про запобігання корупції», і, відповідно, будучи, згідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, перебуваючи в межах адміністративної території міста Нетішин Шепетівського району Хмельницької області, достовірно знаючи, що:

згідно положень ст.45 ч.1, ст.45 ч.2 абз.2 Закону України «Про запобігання корупції» - особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством, та - особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік,

згідно п.1 п.п.1 Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» - фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями, згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається, відповідно до норм чинного законодавства, в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи,

згідно Закону України «Про запобігання корупції» - особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст.45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року,

несвоєчасно, а саме, - 21 січня 2025 року, без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов'язків (декларацію після звільнення), за 2021 рік, порушивши вимоги фінансового контролю.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою провину у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, - визнала в повному обсязі, і, не заперечуючи обставин, викладених у відповідному протоколі, зазначила, що дійсно, в період часу з 01 лютого 2021 року до 23 грудня 2021 року працювала на посаді головного спеціаліста сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, громадськими організаціями і засобами масової інформації відділу з питань обслуговування громадян, призначення та виплати соціальних допомог, соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Шепетівської РДА, відповідно, являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави, і, будучи звільненою 23 грудня 2021 року, на підставі наказу УСЗН Шепетівської РДА №251-к від 14 грудня 2021 року, у відповідності до вимог чинного законодавства, 19 січня 2022 року подала декларацію станом на час звільнення (декларацію при звільненні (за період 01 січня 2021 рік - 23 грудня 2021 рік). В подальшому, у зв'язку з початком війни та призупиненням подання декларацій в умовах воєнного стану, після внесення відповідних змін у чинне законодавство та відновлення вимог щодо подання декларацій не пізніше 31 січня 2024 року, своєчасно не подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік після звільнення, тобто, за 2021 рік, яка залишалась не поданою впродовж періоду зупинення, при цьому, достовірно знаючи щодо необхідності подання на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції означеної щорічної декларації за 2021 рік, у зв'язку зі звільненням, у термін - до 31 січня 2024 року, яку подала на офіційний сайт НАЗК лише - 21 січня 2025 року, об 11 годині 34 хвилини, перебуваючи в межах адміністративної території міста Нетішин Шепетівського району Хмельницької області, оскільки, маючи на утриманні 2 неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, в тому числі, враховуючи воєнний стан, мала інші турботи, і у січні 2024 році вже не пам'ятала щодо неподаної декларації за 2021 рік. Крім того, неподана декларація за 2021 рік фактично дублювала зміст попередньої поданої декларації, яку вона подала станом на час звільнення, оскільки, будь-яких інших доходів впродовж періоду, що підлягає декларуванню, вона не отримувала, і подана декларація під час звільнення охоплювала річний період, так як звільнення з посади відбулось наприкінці 2021 року. Тож вона не мала наміру приховувати будь-яку інформацію фінансового характеру, а лише припустилась порушення строку щодо необхідності подання декларації за 2021 рік у термін - до 31 січня 2024 року, яка, до того ж, є аналогічного змісту декларації на час звільнення, за зміною лише статусу останньої. Наразі, свою провину - усвідомила, щиро розкаялася, до адміністративної відповідальності притягується вперше та просила суд, врахувавши наявність на її утриманні дітей неповнолітнього віку: сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також, - безпосередньо обставини та причини скоєного адміністративного правопорушення, - суворо не наказувати.

Крім повного визнання своєї провини правопорушником ОСОБА_1 у судовому засіданні, провина останньої у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доведена зібраними та дослідженими під час судового розгляду доказами, наявними в матеріалах, скерованих до суду.

Так, із дослідженої у судовому засіданні - копії наказу УСЗН Шепетівської РДА «Про переведення ОСОБА_1 » №15-к від 29 січня 2021 року вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 з 01 лютого 2021 року призначена на посаду головного спеціаліста сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, громадськими організаціями і засобами масової інформації відділу з питань обслуговування громадян, призначення та виплати соціальних допомог, соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Шепетівської РДА, в порядку переведення.

Із дослідженої у судовому засіданні - копії наказу УСЗН Шепетівської РДА «Про звільнення ОСОБА_1 » №251-к від 14 грудня 2021 року вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 звільнена з посади головного спеціаліста сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, громадськими організаціями і засобами масової інформації відділу з питань обслуговування громадян, призначення та виплати соціальних допомог, соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Шепетівської РДА з 23 грудня 2023 року, за угодою сторін (ст.36 п.1 КЗпП України).

Із дослідженого у судовому засіданні - попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про державну службу» та Законом України «Про запобігання корупції» щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 обізнана зі спеціальними обмеженнями, встановленими Законом України «Про державну службу» та Законом України «Про запобігання корупції» щодо державних службовців та осіб, які претендують на посади державних службовців, про що свідчить підпис останньої.

Із дослідженого у судовому засіданні - додатку «Структурні підрозділи Шепетівської районної державної адміністрації без статусу юридичної особи та апарат Шепетівської районної державної адміністрації» вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 з 01 лютого 2021 року призначена на посаду головного спеціаліста сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, громадськими організаціями і засобами масової інформації відділу з питань обслуговування громадян, призначення та виплати соціальних допомог, соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Шепетівської РДА та звільнена з означеної посади 23 грудня 2021 року.

Із дослідженої у судовому засіданні - щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що припинила виконувати функції держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік після звільнення), за 2021 рік вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади головного спеціаліста сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, громадськими організаціями і засобами масової інформації відділу з питань обслуговування громадян, призначення та виплати соціальних допомог, соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Шепетівської РДА, - означену щорічну декларацію особи, що припинила виконувати функції держави або місцевого самоврядування (після звільнення), за 2021 рік, - подала 21 січня 2025 року об 11 годині 34 хвилини.

За таких обставин, суд, заслухувавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 , надані у судовому засіданні під час розгляду справи, вислухавши висновок прокурора Максимчук В.О., а також, дослідивши інші письмові матеріали справи, у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - не має, та котрі, крім того, з боку безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 - не оспорювалися, і, відповідно, оцінюючи наявні докази, які, на думку суду, узгоджуються проміж собою та не викликають будь-яких сумнівів у своїй належності та допустимості, - за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, вважає, що - винність правопорушника ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії останньої вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки, правопорушник ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, громадськими організаціями і засобами масової інформації відділу з питань обслуговування громадян, призначення та виплати соціальних допомог, соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Шепетівської РДА, та, являючись, згідно положень ст.3 ч.1 п.1 п.п. «в» Закону України «Про запобігання корупції», особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подавши без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов'язків (декларацію після звільнення), - порушила вимоги фінансового контролю.

При визначенні стягнення, суд, у відповідності до положень ст.33 КУпАП, враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 - працює на посаді головного спеціаліста відділу кадрової роботи апарату ВК НМР, за місцем працевлаштування - має виключно позитивну характеристику, не є особою з інвалідністю, має постійне місце мешкання, має утриманців, протягом року - до адміністративної відповідальності не притягувалась.

В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги - повне визнання своєї провини, щире розкаяння винного, а також, наявність на утриманні дітей неповнолітнього віку - сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.

Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням обставин та характеру вчиненого правопорушення, а також, особи, ступеню вини та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , яка - працює, позитивно характеризується за місцем працевлаштування, не є особою з інвалідністю, має родину, утриманців, має постійне місце мешкання, вперше притягається до адміністративної відповідальності, у судовому засіданні під час розгляду справи - у повному обсязі визнала свою провину у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, щиро розкаялась, тощо, суд, - надаючи оцінку вказаним обставинам у їх сукупності, - вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити стягнення - у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП, і, одночасно, враховуючи наявність обставин, що пом'якшують відповідальність порушника, і, разом з тим, беручи до уваги - відсутність тяжких та негативних наслідків від вчиненого, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, і, разом з тим, беручи до уваги безпосередньо причини скоєного правопорушником ОСОБА_1 адміністративного проступку, пов'язані з початком війни, налагодженням умов життя родини, у якій виховуються 2 неповнолітніх дітей, в умовах воєнного стану, - суд, оцінюючи вищевказані обставини, вважає за можливе призначити зазначене стягнення - у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією вказаної статті, що, на думку суду, буде достатньою мірою відповідальності з метою її виховання, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також, запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Підстав для призначення правопорушнику ОСОБА_1 будь-якого іншого стягнення, передбаченого санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП, суд не вбачає з вищевказаних причин.

На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне, у відповідності до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір», стягнути з правопорушника ОСОБА_1 - судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, оскільки, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Речові докази у справі - відсутні.

Приймаючи до уваги вищенаведене, керуючись ст.33, ст.34. ст.35, ст.40-1, ст.172-6 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, суд, -

постановив:

ОСОБА_1 - визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню - у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави - судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: