Справа № 461/1673/25
Провадження № 2/461/1199/25
про передачу справи для розгляду за підсудністю
07.03.2025 м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Кротова О.Б., вивчивши матеріали позовної заяви Галицького відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів державної допомоги, виплаченої надміру,-
03.03.2025 позивач Галицький відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача кошти, надміру виплачені за призначеною допомогою на проживання внутрішньо переміщеним особам у сумі 80000 грн та 3028 грн судового збору.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд приходить до такого висновку.
Згідно ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Згідно ч.8 ст.187 ЦПК України, суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Як вбачається з відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №1167578 від 04.03.2025, відповідач ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Разом з тим, згідно з довідкою від 28.03.2022 №1307-5000529160 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а фактичне місце проживання/перебування останньої зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , що належить до територіальної юрисдикції Франківського районного суду м.Львова.
Згідно статті 1 ч.1 абз.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону. Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення (ч.ч.1, 2 статті 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»).
Частиною першою статті 5 зазначеного Закону визначено, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
Пунктом першим ч.1 ст.31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи викладене, оскільки зареєстрованим місце проживання/перебування відповідача є адреса: АДРЕСА_2 , що не відноситься до підсудності Галицького районного суду м. Львова, суд дійшов висновку, що дану справу необхідно надіслати за підсудністю до Франківського районного суду м. Львова.
Керуючись статтями 31, 32, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суддя, -
позовну заяву Галицького відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів державної допомоги, виплаченої надміру - передати на розгляд Франківського районного суду м. Львова за підсудністю.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.Б. Кротова