іменем України
Справа № 210/1238/25
Провадження № 1-в/210/236/25
07 березня 2025 року
Дзержинський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області області в складі: головуючого судді - ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривий Ріг подання начальника державної установи «Криворізька виправна колонія № 80» ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Дніпро Дніпропетровської області, громадянин України, з середньо-спеціальною освітою, неодружений, проживав за адресою: АДРЕСА_1 -
В провадження судді надійшло вищевказане подання, в обгурнтування якого зазначено, що ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 по теперішній справі засуджений 1) 23.05.2022 року Амур-Нижньодніпровським районним судом м. Дніпро за ст. 263 ч.1 КК України до 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 71, 72 КК України до призначеного покарання приєднано невідбуте покарання за вироком від 06.04.2021 року, і остаточно призначити 3 роки 1 міс. позбавлення волі. Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 19.10.2022 року вирок залишено без змін. 2) 13.06.2023 року Ленінським районним судом м. Дніпро за ст. 263 ч.2, 263 ч.1 КК України до 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 70 ч.4 КК України шляхом часткового складання призначених покарань, а саме, покарання призначене данним вироком, та покарання, призначене за вироком від 23.05.2022 року, та остаточно призначено 3 роки 2 міс. позбавлення волі. Вироком Дніпровського апеляційного суду від 04.10.2023 року вирок в частині призначеного покарання скасувано. Вважати засудженим за ст.263 ч.2, 263 ч.1. 70 ч.1 КК України до 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 71 КК України до обраного за даним вироком покарання частково приєднано покарання, призначено за вироком від 23.05.2023 року, і остаточно визначено покарання на строк 3 роки 2 міс. позбавлення волі. В іншій частині вирок залишено без змін, є особою яка підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
За час утримання має два захочення, стягнень не має взагалі.
Працевлаштований на контрагентському об'єкті ТОВ "КТВЗ".
Залучається до робіт з благоустрою установи. Своїм ставленням до праці надає позитивний приклад іншим засудженим. У взаємовідносинах з іншими засудженими неконфліктний. Дотримується правомірних та ввічливих взаємовідносин з персоналом. Спальне місце та приліжкову тумбочку утримує в чистоті та порядку, має охайний вигляд. Дбайливо ставиться до майна установи і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, здійснює за ними належний догляд, використовує тільки за призначенням. Виконує передбачені законом вимоги персоналу установи. Виконує передбачені законом вимоги персоналу установи. Бере участь у реалізації програм диференційованого виховного впливу "Правова просвіта" та " Підготовка до звільнення". Приймає участь у виховних заходах, які проводяться в установі. Підтримує зв'язки з рідними шляхом телефонних переговорів та побачень.
04 січня 2024 року був розглянутий на комісії ДУ "КВК №80", засудженого було переведено до дільниці соціальної реабілітації.
24 червня 2024 року засуджений був розглянутий на комісії ДУ "КВК №80" відповідно до статті 82 КК України, було відмовлено у заміні невідбутої частини покарання більш м'яким.
Учасники в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, заяв про відкладення розгляду справи не надавали.
Згідно підсумкової оцінки ризику вчинення повторного кримінального правопорушення, за результатами Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, визначила ступень рівня ймовірної небезпеки для суспільства як «НИЗЬКИЙ».
Неявка в судове засідання осіб, які беруть участь у справі не перешкоджає проведенню судового розгляду відповідно до ст. 539 КПК України. На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України у зв'язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про його задоволення.
Стаття 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачає, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пунктами «б» та «г» ст. 3 Закону передбачено встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах «б» і «г» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.
Відповідно до приписів ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному законом порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Дослідивши надані матеріали, зокрема характеристику та довідку про заохочення і стягнення, враховуючи те, що громадянин ОСОБА_4 засуджений до позбавлення волі за нетяжкий злочин; та з метою посилення контролю за його поведінкою і способом життя, подання про встановлення адміністративного нагляду підлягає частковому задоволенню.
Крім того, Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року введено в Україні воєнний стан на 30 діб через військову агресію Російської Федерації проти України. Указ затверджений Верховною Радою України Законом України №2102-ІХ від 24 лютого 2022 року, який був продовжений неодноразова та триває і наразі.
Таким чином, заборону виходу ОСОБА_4 з будинку за місцем мешкання з 22:00 до 06:00 ранку слід встановити з можливістю покидати місце мешкання для слідування в укриття під час сигналу повітряної тривоги в місті Кривий Ріг.
На підставі викладеного, керуючись статтею 5 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статей 537, 539 КПК України суддя, -, -
Подання начальника державної установи «Криворізька виправна колонія № 80» ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік із встановленням наступних обмежень відносно піднаглядного:
1. Заборона виходу з будинку за місцем мешкання з 22:00 до 06:00 ранку, з можливістю покидати місце мешкання для слідування в укриття під час сигналу повітряної тривоги в місті Кривий Ріг на час дії воєнного стану на території України;
2. Заборона виїзду за межі міста Кривого Рогу без дозволу органів Національної поліції України, за виключенням випадків евакуації у зв"язку з запровадженням воєнного стану;
3. Заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та місцях продажу спиртних напоїв на розлив.
4. Встановити реєстрацію у відділенні поліції за місцем проживання 2 (два) рази на місяць.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 7 діб через Дзержинський районний суд міста Кривого Рогу.
Суддя: ОСОБА_1