Справа № 591/2253/25 Провадження № 3/591/737/25
10 березня 2025 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Ковтун О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського РУП ГУ НП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , зі слів не працює, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.2 ст. 182 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №603461 від 22.12.2024 ОСОБА_1 18.12.2024 близько 23 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , порушив тишу, а саме: гучно слухав музику та кричав, чим порушив спокій громадян. Правопорушення вчинено повторно протягом року. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 182 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не прибув, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Статтею ст. 268 КУпАП не передбачено обов'язкової присутності при розгляді адміністративного матеріалу особи, стосовно якої складено протокол за ч. 2 ст.182 КУпАП, тому було прийнято рішення розглянути справу у відсутність ОСОБА_1 на підставі доказів, що наявні в матеріалах справи
Дослідивши матеріали справи, слід зробити наступні висновки.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 3 ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» у нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Частиною 2 ст. 182 КУпАП передбачено відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.
Судом досліджено матеріали справи:
Згідно форми виводу повідомлення на лінію 102 від заявника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , надійшло повідомлення про те, що 10.12.2024 о 23.03 год. за адресою: АДРЕСА_1 , мешканці порушують спокій у нічний час (а.с. 3);
Згідно протоколу про прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 19.12.2024 ст. ДОП Сумського РУП Нечаєвим Д.О. було прийнято усну заяву від ОСОБА_2 про те, що 18.12.2024 (число містить виправлення) у нічний час близько 00.30 год. та 06.12.2024 сусід з кв. АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчиняє порушення тиші у власній квартирі, що заважає відпочинку (а.с. 6);
Згідно письмових пояснень ОСОБА_2 від 19.12.2024 протягом останніх декількох років сусід з кв. АДРЕСА_1 ОСОБА_1 систематично порушує тишу у власній квартирі шляхом запрошення в гості друзів та знайомих, з якими останній влаштовує гуляння. Сусід вмикає іноді музику, голосно спілкується, гучно пересувається по квартирі та стукає важкими предметами. Останній раз дані дії сусіда помічала 06.12.2024 вночі та 18.12.2024 (число містить виправлення), коли не мала змоги нормально відпочити. У вказані дати сусід продовжував вчиняти аналогічні дії (а.с. 7);
Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 від 22.12.2024 він 10.12.2024 близько 23.00 год. перебував за своїм місцем мешкання, порушень тиші з його боку не було (а.с. 8).
Таким чином з матеріалів справи про адміністративне правопорушення неможливо встановити дату вчинення адміністративного правопорушення.
Дані факти не дають можливості повно, всебічно і об'єктивно розглянути дану справу.
Статтею 62 Конституції України передбачено, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачає, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Враховуючи встановлені під час розгляду справи обставини і судову практику ЄСПЛ, відповідно до якої збір судом доказів на підтвердження винуватості особи за відсутності сторони обвинувачення у справах про адміністративне правопорушення, свідчить про порушення права особи на неупереджений судовий розгляд, при відсутності достатніх та допустимих доказів на підтвердження вини особи, суд приходить до висновку про відсутність події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП.
За таких обставин, з урахуванням наведеного, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 182 КУпАП, а саме порушення тиші 18.12.2024 близько 23 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події та складу правопорушення.
Керуючись ст. 7, ч. 2 ст. 182, ст. ст. 245, п. 1 ч. 1 ст. 247, 251, 280, 283, 284 КУпАП суддя
Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 182 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 182 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя О.М. Ковтун