Рішення від 06.03.2025 по справі 420/28833/24

Справа № 420/28833/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 березня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до пільгового страхового стажу періоди проходження служби у НОМЕР_1 прикордонному загону з 11.09.1995 р. по 25.06.1996 р., з 25.06.1996 р. по 28.03.1997 р., а також період проходження військової служби у віддаленій місцевості з 15.05.1990 р. по 09.05.1991 р., з 16.05.1991 р. по 14.08.1991 р., з 15.08.1991 р. по 11.11.1991 р., з 06.11.1991 р. по 26.01.1993 р.;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового страхового стажу (відповідно до статті 12 Закону № 2262-ХІІ обчислюється на пільгових умовах - один місяць служби за півтора місяця) періоди проходження служби у НОМЕР_1 прикордонному загону з 11.09.1995 р. по 25.06.1996 р., з 25.06.1996 р. по 28.03.1997 р., а також період проходження військової служби у віддаленій місцевості з 15.05.1990 р. по 09.05.1991 р., з 16.05.1991 р. по 14.08.1991 р., з 15.08.1991 р. по 11.11.1991 р., з 06.11.1991 р. по 26.01.1993 р.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за віком з 05.04.2024 р., призначену відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії із зарахуванням до пільгового страхового стажу періодів служби у НОМЕР_1 прикордонному загоні з 11.09.1995 р. по 25.06.1996 р. з 25.06.1996 р. по 28.03.1997 р., а також період проходження військової служби у відділеній місцевості з 15.05.1990 р. по 09.05.1991 р., з 16.05.1991 р. по 14.08.1991 р., з 15.08.1991 р. по 11.11.1991 р., з 06.11.1991 р. по 26.01.1993 р. Листом від 12.06.2024 р. № 17719-16238/T-02/8-1500/24 відповідач відмовив позивачу у зарахуванні до пільгового страхового стажу вищевказаних періодів. Вважаючи свої права порушеними, а бездіяльність відповідача - протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою від 20.09.2024 р. відстрочено сплату судового збору до винесення рішення у даній справі, відкрито спрощене провадження у справі та надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подачі відзиву на позовну заяву.

07.10.2024 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що позивач, перебуваючи на обліку у відповідача, 22.04.2024 р. звернувся із заявою про перерахунок пенсії призначеної відповідно до Закону № 1058-IV. Засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначено структурний підрозділ органу, що вирішує питання про перерахунок пенсії Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області. На підстави заяви та наданих документів Головним управління Пенсійного фонду України в Сумській області винесено рішення № 154950002185 від 29.04.2024 р. про відмову у перерахунку пенсії, оскільки заявник надав довідку № 1 від 02.01.2024 р., видану Міністерством оборони України, періоди проходження військової служби в якій, вже зараховано до страхового стажу при призначенні пенсії; інших документів для здійснення перерахунку особою не надано. Таким чином прийнято рішення відмовити позивачу у зв'язку з відсутністю підстав для проведення перерахунку. 29.05.2024 р. позивач звернувся до відповідача із повторною заявою, на що листом від 12.06.2024 р. № 17719-16238/T-02/8-1500/24 йому надано роз'яснення щодо порушеного у зверненні питання. Вказує, що Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області не приймало рішення щодо перерахунку пенсії позивача, а тому позовні вимоги є безпідставними й задоволенню не підлягають.

28.10.2024 р. позивач надав до суду відповідь на відзив відповідача, в якому заперечив проти доводів та аргументів, викладених у відзиві.

З урахуванням вимог ст.262 КАС України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та за наявними у ній матеріалами з урахуванням перебування судді Бездрабка О.І. у відпустці та відрядженні до Національної школи суддів України.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог, виходячи з наступного.

Судом встановлено, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 05.04.2024 р. перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за віком відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсія позивача обчислена при страховому стажі 23 роки 4 місяці (коефіцієнт -0,23333, враховано по 02.03.2021 р.), при середньомісячній заробітній платі 4066,47 грн. (13559,41 грн. - середня заробітна плата за 2021-2023 роки 0,29990 індивідуальний коефіцієнт заробітної плати), визначеній за періоди з 01.08.1993 р. по 31.03.2000 р. враховано нульовим значенням та з 01.07.2000 р. по 31.03.2021 р. згідно даних персоніфікованого обліку, та її розмір становить 2725,00 грн., де: розмір пенсії за віком 948,83 грн.; доплата до мінімальної пенсійної виплати (2361 грн.) -1412,17 грн.; доплата до 2725 грн. - 364,00 грн.

22.04.2024 р. позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок призначеної пенсії, в якій просив зарахувати до пільгового страхового стажу періоди проходження служби у НОМЕР_1 прикордонному загону з 11.09.1995 р. по 25.06.1996 р., з 25.06.1996 р. по 28.03.1997 р., а також період проходження військової служби у віддаленій місцевості з 15.05.1990 р. по 09.05.1991 р., з 16.05.1991 р. по 14.08.1991 р., з 15.08.1991 р. по 11.11.1991 р., з 06.11.1991 р. по 26.01.1993 р.

За принципом екстериторіальності вказана заява розглядалась Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області, рішенням якого від 29.04.2024 р. 154950002185 позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії.

Згідно даного рішення, проаналізувавши матеріали пенсійної справи встановлено, що здійснити перерахунок пенсії відповідно до наданих документів немає підстав, оскільки заявник надав довідку №1 від 02.01.2024 р., видану Міністерством оборони України, періоди проходження військової служби в якій зараховано до страхового стажу при призначенні пенсії; інших документів для здійснення перерахунку особою не надано.

29.05.2024 р. позивач повторно звернувся до відповідача із заявою про перерахунок призначеної пенсії, в якій просив зарахувати до пільгового страхового стажу періоди проходження служби у НОМЕР_1 прикордонному загону з 11.09.1995 р. по 25.06.1996 р., з 25.06.1996 р. по 28.03.1997 р., а також період проходження військової служби у віддаленій місцевості з 15.05.1990 р. по 09.05.1991 р., з 16.05.1991 р. по 14.08.1991 р., з 15.08.1991 р. по 11.11.1991 р., з 06.11.1991 р. по 26.01.1993 р.

Листом від 12.06.2024 р. № 17719-16238/T-02/8-1500/24 відповідач повідомив позивачу, що до страхового стажу зараховано періоди проходження військової служби з 24.04.1979 р. по 15.05.1981 р. та з 24.11.1989 р. по 28.03.1997 р. згідно долучених довідок ІНФОРМАЦІЯ_2 , що видані на підставі архівних даних. За заявою від 22.04.2024 р. по перерахунок пенсії у зв'язку наданими додатковими документами, а саме - довідкою від 02.01.2024 р. № 1, виданою ІНФОРМАЦІЯ_3 , позивачу відмовлено в перерахунку пенсії у зв'язку з тим, що зазначені періоди проходження військової служби зараховані до страхового стажу позивача при призначенні пенсії за заявою від 01.04.2024 р. Пунктом 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, затвердженому постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 (зі змінами), визначено, що після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів, електронну пенсійну справу. Отже, заяви позивача на призначення та перерахунок пенсії за віком не розглядались спеціалістами Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Вважаючи бездіяльність відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступних приписів законодавства.

Положеннями ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Право на соціальний захист відноситься до основоположних прав і свобод, які гарантуються державною і, за жодних умов не можуть бути скасовані, а їх обмеження не допускається, крім випадків, передбачених Конституцією України (ст.ст.22, 64 Конституції України).

Відповідно до п.6 ч.1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Європейська соціальна хартія (переглянута) від 03.05.1996 р., ратифікована Законом України від 14.09.2006 р. № 137-V, яка набрала чинності з 01.02.2007 р. (далі - Хартія), визначає, що кожна особа похилого віку має право на соціальний захист (п.23 ч.1). Ратифікувавши Хартію, Україна взяла на себе міжнародне зобов'язання запроваджувати усіма відповідними засобами досягнення умов, за яких можуть ефективно здійснюватися права та принципи, що закріплені у частині І Хартії.

Отже, право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується, в тому числі, міжнародними зобов'язаннями України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел з 01.01.2004 р. визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV), який прийнятий на зміну положенням Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 р. № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII).

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Стаття 1 Закону №1058-IV передбачає, що пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.

Частиною 1 ст.9 Закону № 1058-IV встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

За ч.1 ст.44 Закону № 1058-IV призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом. Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання в електронній або паперовій формі заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи. Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Щодо позовних вимог позивача про визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії за віком, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 р. (далі - Порядок 22-1), орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою, яка подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб.

Згідно з пунктами 4.1. Порядку № 22-1 заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.

При прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб, зокрема: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.

Відповідно до п.4.2 Порядку 22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Відповідно до п.4.3 Порядку № 22-1 створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій. Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.

Відповідно до п. 4.7 Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Пунктом 4.8 Порядку № 22-1 передбачено, що заява, відомості з відповідних інформаційних систем, скановані копії документів, на підставі яких призначено (перераховано) пенсію; інша інформація, з урахуванням якої визначаються розмір призначеної пенсії та розмір пенсії до виплати, обробляються в складі електронної пенсійної справи, що формується та ведеться відповідно до вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та "Про захист персональних даних". Електронна пенсійна справа зберігається на базі централізованих інформаційних технологій.

Пунктом 4.10 Порядку № 22-1 визначено, що після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.

Таким чином, принцип екстериторіальності застосовується при опрацюванні заяв про призначення та перерахунок пенсій, що передбачено постановою правління Пенсійного фонду України від 16.12.2020 р. № 25-1 "Про затвердження Змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України", суть якого полягає в опрацюванні заяв про призначення пенсій територіальними органами Пенсійного фонду України в порядку черговості надходження таких заяв незалежно від того, де було прийнято заяву та де проживає особа.

Як вбачається з матеріалів справи, 22.04.2024 р. позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок призначеної пенсії, в якій просив зарахувати до пільгового страхового стажу періоди проходження служби у НОМЕР_1 прикордонному загону з 11.09.1995 р. по 25.06.1996 р., з 25.06.1996 р. по 28.03.1997 р., а також період проходження військової служби у віддаленій місцевості з 15.05.1990 р. по 09.05.1991 р., з 16.05.1991 р. по 14.08.1991 р., з 15.08.1991 р. по 11.11.1991 р., з 06.11.1991 р. по 26.01.1993 р. За принципом екстериторіальності вказана заява розглядалась Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області, рішенням якого від 29.04.2024 р. 154950002185 позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії. 29.05.2024 р. позивач повторно звернувся до відповідача із аналогічною заявою про перерахунок призначеної пенсії, на що відповідач повідомив позивачу про відсутність підстав для повторного зарахування даного стажу під час призначення пенсії за віком, що встановлено рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області

В ході розгляду цієї адміністративної справи суд враховує постанову Великої Палати Верховного Суду від 22.02.2024 р. у справі № 990/150/23, згідно якої, звертаючись до суду, позивач самостійно визначає в позовній заяві, яке його право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред'явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Своєю чергою, суд має перевірити доводи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в тому числі щодо матеріально-правового інтересу у спірних відносинах. У п.10 ч.2 ст.245 КАС України передбачено право суду захистити право позивача в інший спосіб, аніж це передбачено у попередніх пунктах цієї норми, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав. Тобто процесуальний закон надає право (не обов'язок) суду вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів.

Враховуючи, що відповідач зареєстрував заяву позивача від 22.04.2024 р. про перерахунок пенсії та зарахування до пільгового страхового стажу періодів проходження служби у НОМЕР_1 прикордонному загоні, а також періоду проходження військової служби у віддаленій місцевості, відсканував надані ОСОБА_1 копії документів та застосував засоби програмного забезпечення для реалізації принципу екстериторіальності з метою розгляду такої заяви, надав лист-роз'яснення на повторну аналогічну заяву від 29.05.2024 р., а також те, що рішення про відмову у перерахунку пенсії за віком із зарахуванням спірних періодів приймалось іншим суб'єктом владних повноважень, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення цієї частини позовних вимог, оскільки судом не встановлено протиправність бездіяльності відповідача щодо не зарахування ОСОБА_1 до пільгового страхового стажу періодів проходження служби у НОМЕР_1 прикордонному загону з 11.09.1995 р. по 25.06.1996 р., з 25.06.1996 р. по 28.03.1997 р., а також період проходження військової служби у віддаленій місцевості з 15.05.1990 р. по 09.05.1991 р., з 16.05.1991 р. по 14.08.1991 р., з 15.08.1991 р. по 11.11.1991 р., з 06.11.1991 р. по 26.01.1993 р.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача зарахувати до страхового стажу позивача спірних періодів, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Частиною 4 ст.245 КАС України визначено, що у випадку, визначеному п.4 ч.2 цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Таким чином, враховуючи, що суд відмовив позивачу у визнанні протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, підстави для зобов'язання відповідача зарахувати ОСОБА_1 до пільгового страхового стажу періоди проходження служби у НОМЕР_1 прикордонному загону з 11.09.1995 р. по 25.06.1996 р., з 25.06.1996 р. по 28.03.1997 р., а також період проходження військової служби у віддаленій місцевості з 15.05.1990 р. по 09.05.1991 р., з 16.05.1991 р. по 14.08.1991 р., з 15.08.1991 р. по 11.11.1991 р., з 06.11.1991 р. по 26.01.1993 р. відсутні.

Згідно ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, з урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог позивача.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає, що ухвалою від 20.09.2024 р. позивачу відстрочено сплату судового збору до винесення рішення у даній справі.

Враховуючи, що за результатами розгляду суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог, з позивача на користь Державного бюджету України підлягають стягненню судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд -

вирішив:

Відмовити у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м.Одеса, вул. Канатна, буд.83, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) на користь Державного бюджету України судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко