20 лютого 2025 рокуСправа №160/32480/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кальника В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (Філія ГСЦ МВС) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
09.12.2024 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (Філія ГСЦ МВС), в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Регіонального Сервісного Центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях в особі (ФІЛІЯ ГСЦ МВС) Територіального Сервісного Центру МВС № 1249 щодо відмови ОСОБА_1 у реєстрації транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 та реєстрації транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 ;
- зобов'язати Регіональний Сервісний Центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях в особі (ФІЛІЯ ГСЦ МВС) Територіального Сервісного Центру МВС № 1249 на підставі рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року здійснити перереєстрацію транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 , транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 із зазначенням в реєстраційних документах, що власником 1/16 частини автомобілів є ОСОБА_1 .
Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що йому було відмовлено в проведенні перереєстрації у зв'язку з тим, що він звернувся до відповідача одноособово, без співвласників автомобіля. На думку позивача, відповідачем безпідставно відмовлено у реєстрації права власності на 1/16 частини на автомобіль за позивачем, не врахувавши те, що рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року за позивачем було визнано право власності на обов'язкову частку спадкового майна на 1/16 частини автомобіля ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 та реєстрації 1/16 частки транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 .
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.12.2024 року відкрито провадження в адміністративній справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
24.12.2024 року відповідачем надано відзив на позов, в якому він просив в задоволенні позову відмовити. Зазначив, що згідно з пунктом 3 Порядку № 1388, державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій. Пунктом 6 Порядку № 1388, передбачено, що транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС або через центри надання адміністративних послуг. Державна реєстрація нових транспортних засобів може проводитися сервісними центрами МВС за участю суб'єктів господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС, здійснюють продаж таких транспортних засобів та уклали з Головним сервісним центром МВС відповідний договір. Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально. У графі «Особливі відмітки» свідоцтва про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних засобів щодо іншого співвласника робиться запис: «(прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) або найменування юридичної особи) є співвласником». Хоча Законом № 3353-XII та Порядком № 1388 передбачено що власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів, проте чинне законодавство не передбачає механізму здійснення державної реєстрації/перереєстрації транспортних засобів шляхом внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів відомостей про власника транспортного засобу відомостей про транспортний засіб без участі відповідних власників та вчинення ними всіх передбачених певних процедур, зокрема, надання необхідних документів і відомостей, сплати обов'язкових платежів, внесення в установленому порядку платежів за державну реєстрацію/перереєстрацію відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків, й таке інше.
Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
З матеріалів справи вбачається, що 27.09.2024 ОСОБА_1 звернулась до територіального сервісного центру №1249 РСЦ ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) з заявою про здійснення державної реєстрації за нею транспортного засобу марки 1/16 частки транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 та реєстрації 1/16 частки транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 , на підставі рішення суду.
Листом № 31/29/1249/25/П2845-2791-2024 від 09.10.2024 відповідач відмовив у здійсненні такої державної реєстрації транспортних засобів, посилаючись на те, що згідно з пунктом 6 Порядку №1388, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально. У графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних засобів щодо іншого співвласника робиться запис: співвласником (прізвище, власне ім'я, по батькові). Для вирішення питання перереєстрації 1/16 частки транспортних засобів: TOYOTA COROLLA, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 та TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 за гр. ОСОБА_2 , згідно з Рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року, позивачу необхідно звернуться до будь-якого ТСЦ МВС України з власниками інших частин, зазначених у рішенні суду, транспортних засобів або засвідчену нотаріальну письмову згоду співвласників на перереєстрацію транспортних засобів, з свідоцтвами про реєстрацію та документу, що посвідчують особу.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови у реєстрації автомобіля, позивач звернувся з позовом до суду.
Вирішуючи заявлений спір по суті, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Відповідно до статті 316 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно зі статтею 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.
За змістом статті 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров'я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища визначає Закон України від 30.06.1993 № 3353-XII «Про дорожній рух» (далі Закон № 3353-XII).
Відповідно до приписів статті 34 Закону № 3353-XII державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, а також відсутності будь-яких обтяжень, у тому числі за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, присвоєнням буквено-числової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, оформленням і видачею реєстраційних документів та/або їх формуванням в електронному вигляді.
Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.
Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.
Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України.
Порядок здійснення центрами надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів (далі Центри), державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів (далі ТЗ), оформлення і видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, тимчасових реєстраційних талонів (далі реєстраційні документи) та номерних знаків на ТЗ встановлює Інструкція про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затверджена наказом МВС від 11.08.2010 № 379, зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 27.01.2011 за № 123/18861 (далі Інструкція).
Відповідно до пункту 3.1 Інструкції реєстрація ТЗ проводиться працівниками Центру відповідно до вимог пунктів 6-32 Порядку № 1388.
Реєстрація ТЗ здійснюється на підставі заяви власника, документа, що посвідчує його особу, правомірність придбання ТЗ, відповідність конструкції ТЗ встановленим вимогам безпеки дорожнього руху.
Відповідно до пункту 4 Інструкції перереєстрація ТЗ проводиться працівниками Центру з урахуванням вимог пунктів 8, 12, 15, 33-39 Порядку № 1388. У разі перереєстрації ТЗ свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) підлягає заміні на загальних підставах.
Згідно з пунктом 4.8 Інструкції перереєстрація ТЗ у разі зміни їх власників проводиться на підставі документів, що підтверджують правомірність придбання ТЗ. Зняття з обліку таких ТЗ не проводиться. Попередньо видані свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) вилучаються та долучаються до матеріалів перереєстрації.
Єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків встановлюється Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 (далі Порядок № 1388, у редакції, чинній на момент спірних правовідносин).
Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов'язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень (пункт 2 Порядку).
Абзацом першим пункту 3 Порядку № 1388 передбачено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.
Згідно з абзацом першим пунктом 6 Порядку № 1388 транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС або через центри надання адміністративних послуг. Державна реєстрація нових транспортних засобів може проводитися сервісними центрами МВС за участю суб'єктів господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС, здійснюють продаж таких транспортних засобів та уклали з Головним сервісним центром МВС відповідний договір. Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально. У графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних засобів щодо іншого співвласника робиться запис: "__ є співвласником".
За пунктом 7 Порядку власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев'яноста днів.
Відповідно до вимог пункту 8 Порядку № 1388 державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").
Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку, серед іншого, копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин.
Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.
За приписами пункту 15 Порядку № 1388 державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються після проведення уповноваженими особами сервісного центру МВС перевірки відповідних документів та/або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державному Реєстрі атестованих судових експертів, автоматизованій базі даних про розшукувані транспортні засоби, банку даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірки відомостей про обмеження відчуження з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також відомостей про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі (крім внутрішньо переміщених осіб, інформація щодо яких підтверджується даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб), відомостей про особу, що містяться в Єдиному реєстрі боржників, відповідних базах даних та державних реєстрах щодо осіб, які перебувають у розшуку, перевірки дійсності довіреності за Єдиним реєстром довіреностей, дійсності сертифіката відповідності за Державним реєстром сертифікатів відповідності транспортних засобів, виданих уповноваженими органами або органами із сертифікації, та реєстром виданих сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання, що формується за повідомленнями уповноважених органів, і сертифікатів відповідності нових транспортних засобів, виданих виробником, документів, що підтверджують правомірність придбання, отримання відомостей щодо митного оформлення транспортних засобів, а також установлення відповідності конструкції вимогам правил та нормативів шляхом отримання відповідних відомостей із таких баз даних і реєстрів. За результатами таких перевірок на заяві власника транспортного засобу робиться відповідний напис про їх проведення, що засвідчується підписом уповноваженої особи сервісного центру МВС із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) і дати (крім випадків подання заяви в електронній формі через електронний кабінет водія або засобами Порталу Дія).
Крім того, пунктом 35 Порядку № 1388 передбачена можливість перереєстрації транспортного засобу на підставі також свідоцтва про реєстрацію та копії договору про поділ спільного майна подружжя, свідоцтва про право на спадщину або рішення суду про визнання недійсними договору купівлі-продажу, міни, дарування, що засвідчені в установленому порядку.
Таким чином, станом на день звернення позивача із заявою про перереєстрацію транспортного засобу копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин, є передбаченим пунктом 8 Порядку № 1388 документом, який дає підстави для здійснення реєстрації транспортного засобу.
З наданої відповідачем листа-відповіді № 31/29/1249/25/П2845-2791-2024 від 09.10.2024 слідує, що підставою відмови позивачу у перереєстрації автомобілів зазначено: про необхідність звернення позивача до будь-якого ТСЦ МВС України з власниками інших частин, зазначених у рішенні суду, транспортних засобів або надати засвідчену нотаріальну письмову згоду співвласників на перереєстрацію транспортних засобів, з свідоцтвами про реєстрацію та документу, що посвідчують особу.
Як вбачається з матеріалів справи, Рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року за позивачем визнано право власності на обов'язкову частку спадкового майна на 1/16 частини транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, держаний номер НОМЕР_2 , транспортного засобу НОМЕР_5 , держаний номер НОМЕР_4 .
При цьому, відповідно до наявної в матеріалах справи копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, власником транспортного засобу автомобіля TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 значиться лише ОСОБА_3 .
Відповідно до наявної в матеріалах справи копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу автомобіля НОМЕР_6 , 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 , власником є ОСОБА_4 , в графі особливі відмітки значиться ОСОБА_3 на пр. користув.
На виконання рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року, яким за позивачем визнано право власності на обов'язкову частку спадкового майна на 1/16 частини транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, держаний номер НОМЕР_2 , транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, держаний номер НОМЕР_4 , позивач звернулась до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях з питання щодо можливості реєстрації 1/16 частин цих автомобілів. До заяви було додано завірену копію рішення суду та копію паспорта.
Тобто, є рішення суду, яке набрало законної сили, про визнання за позивачем права власності на 1/16 частину автомобілів, відтак, на переконання суду, згода іншого співвласника на перереєстрацію транспортного засобу не потрібна.
Таким чином, оцінюючи дії відповідача щодо відмови позивачу у реєстрації транспортних засобів на предмет їх відповідності положенням частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у реєстрації відповідних транспортних засобів підлягають задоволенню.
З урахуванням встановлених обставин, наявних у справі доказів, та з огляду на те, що станом на час розгляду справи відсутній правовий механізм, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що належним, допустимим та необхідним способом захисту прав позивача в даному випадку буде зобов'язати відповідача на підставі рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року здійснити перереєстрацію транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 , транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 із зазначенням в реєстраційних документах, що власником 1/16 частини автомобілів є ОСОБА_1 .
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 21.02.2020 у справі № 826/6295/17.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).
Відповідно до ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Визначаючись щодо розподілу судових витрат, суд виходив з того, що відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 72-77, 139, 242-246, 250, 255, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (Філія ГСЦ МВС) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Регіонального Сервісного Центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях в особі (ФІЛІЯ ГСЦ МВС) Територіального Сервісного Центру МВС № 1249 щодо відмови ОСОБА_1 у реєстрації транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 та реєстрації транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 .
Зобов'язати Регіональний Сервісний Центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях в особі (ФІЛІЯ ГСЦ МВС) Територіального Сервісного Центру МВС № 1249 на підставі рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року здійснити перереєстрацію транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 , транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 із зазначенням в реєстраційних документах, що власником 1/16 частини автомобілів є ОСОБА_1 .
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (Філія ГСЦ МВС) на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати в сумі 968,96 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Кальник