Ухвала від 07.03.2025 по справі 640/10333/20

УХВАЛА

про прийняття адміністративної справи до провадження

07 березня 2025 р. Справа № 640/10333/20

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сала Павла Ігоровича, розглянувши в м. Вінниці матеріали:

за позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), від імені та в інтересах якого діє адвокат Піхотний Максим Дмитрович (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса для листування: АДРЕСА_2 ),

до: Головного управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ ВП 44096797, місцезнаходження: вул. Народного Ополчення, 5А, м. Київ, 03151)

про: визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, вимоги про сплату боргу (недоїмки) та рішення про застосування штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

12.05.2020 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Київській області про:

- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "Р" № 0004833304 від 16.04.2020, відповідно до якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується особами за результатами річного декларування" на 90 987,96 грн, з якого за податковими зобов'язаннями 72 790,37 грн та за штрафними санкціями 18 197,59 грн;

- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "Р" № 0004803304 від 16.04.2020, відповідно до якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "Військовий збір" на 7582,35 грн, з якого за податковими зобов'язаннями 6065,88 грн. та за штрафними санкціями 1516,47 грн;

- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "Р" № 0004843304 від 16.04.2020, відповідно до якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" на 132 567,00 грн, з якого за податковими зобов'язаннями 88 378,00 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями 44 189,00 грн;

- визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0004813304 від 16.04.2020 з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до якої позивач повинен сплатити суму 88 966,23 грн;

- визнання протиправним та скасувння рішення № 0004823304 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів та зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 16.04.2020, відповідно до якого до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 26 689,87 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2020 відкрито провадження у справі за вказаним позовом. Розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

13.12.2022 Верховною Радою України прийнято Закон України № 2825-IX "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду", який набрав чинності 15.12.2022.

Пунктом 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" зазначеного Закону установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя та невідкладно, протягом десяти робочих днів, передає судові справи, які перебувають у його провадженні, до Київського окружного адміністративного суду.

Законом України від 16.07.2024 № 3863-IX "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ" внесено зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2825-IX від 13.12.2022 та викладено цей пункт у новій редакції.

Серед іншого новою редакцією зазначеного пункту передбачено таке.

Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України відповідно до цього Закону, є Шостий апеляційний адміністративний суд.

На виконання вищевказаних законодавчих приписів відповідна адміністративна справа передана для розгляду та вирішення Вінницьким окружним адміністративним судом.

Автоматизованою системою документообігу суду головуючим суддею для розгляду справи визначено суддю Сала П.І.

Перевіривши матеріали справи за № 640/10333/20, вважаю за можливе прийняти її до свого провадження.

При цьому суд не вбачає підстав для зміни форми адміністративного судочинства, обраної ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.06.2020, та вважає, що прийняття законного та обґрунтованого рішення по суті спору не потребує заслуховування усних пояснень учасників справи в судовому засіданні.

Також суд враховує, що відповідно до пункту 2 Розділу II "Прикінцеві положення" Закону України від 19.06.2024 № 3831-IX "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах" позовні заяви і апеляційні скарги, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до приписів ч. 2 ст. 35 КАС України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку.

Відтак суд доходить висновку про необхідність установлення сторонам нових строків для подання заяв по суті справи.

Керуючись ст.ст. 12, 32, 248, 256, 257, 260, 262, 294 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти до свого провадження адміністративну справу № 640/10333/20 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, вимоги про сплату боргу (недоїмки) та рішення про застосування штрафних санкцій.

2. Розгляд справи здійснювати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

3. Роз'яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня постановлення цієї ухвали.

4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву з дотриманням вимог, передбачених ст. 162 КАС України.

5. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив в порядку, визначеному ст. 163 КАС України.

6. Встановити відповідачу 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку, визначеному ст. 164 КАС України.

7. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".

8. Копію ухвали суду надіслати учасникам справи.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя Сало Павло Ігорович