Справа № 761/630/25
Провадження № 3/761/607/2025
21 січня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Антонюк Марина Станіславівна, за участі особи, стосовно якої складено протокол - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Чорний потік Івано-Франківської області, громадянку України, яка здобула вищу освіту, не працює, незаміжня, особа з інвалідністю 2 групи, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП,
16 грудня 2024 року о 15 год. 54 хв. за адресою: м. Київ, б-р. Т. Шевченка, 24, ОСОБА_1 здійснювала торгівлю з рук новорічним декором у невстановленому місці - підземному переході. Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, визнала та підтвердила викладені у складеному стосовно неї протоколі обставини. Зазначила, що торгувала у переході у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем. Просила врахувати, що вона є особою з інвалідністю 2 групи. Також запевнила, що зробила відповідні висновки та у подальшому зобов'язується не торгувати у невстановлених законом місцях.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , ретельно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , суддя прийшла до таких висновків.
Адміністративним правопорушенням (проступком) відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Так, ст. 280 КУпАП закріплює, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ч. 1 ст. 160 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.
У свою чергу, згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, підтверджується зібраними матеріалами в їх сукупності, а саме: даними протоколу серії ВАВ №586255 від 16.12.2024, складеним стосовно ОСОБА_1 ; рапортом ДОП ВП №4 Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві Босака Б. від 16.12.2024; даними протоколу виявлення, огляду та вилучення від 16.12.2024, згідно з яким у ОСОБА_1 було вилучено новорічний декор «В'язанка ялинка» - 6 штук, на загальну суму 900 грн.
Так, ст. 22 КУпАП передбачає, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення внаслідок збігу важких життєвих обставин, правопорушення не призвело до істотних негативних наслідків для суспільства, а сама ОСОБА_1 щиро розкаялася у вчиненому, при цьому, суддею не встановлено обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин - суддя, керуючись принципом індивідуального визначення покарання, вважає що в даному випадку доцільним буде оголосити ОСОБА_1 усне зауваження, а провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити у зв'язку із малозначністю діяння.
Крім того, у відповідності до положень ст. 265 КУпАП вилучений згідно з протоколом виявлення, огляду та вилучення від 16.12.2024 новорічний декор підлягає поверненню ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 9, 22, ч. 1 ст. 160, 245, 251, 265, 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, та оголосити їй усне зауваження.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 160 КУпАП закрити у зв'язку із малозначністю діяння.
Новорічний декор «В'язанка ялинка» у кількості 6 штук, вилучені у ОСОБА_1 16.12.2024 відповідно до протоколу виявлення, огляду та вилучення, повернути ОСОБА_1 .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя Шевченківського
районного суду міста Києва М.С. Антонюк