Справа № 752/3819/25
Провадження №: 1-кп/752/1645/25
05 березня 2025 року м. Київ
Голосіївський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у приміщенні Голосіївського районного суду міста Києва клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про звільнення особи від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72025101000000004 від 10.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України, відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (ІНН НОМЕР_1 ), уродженця м. Покровськ Донецької обл., громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
До Голосіївського районного суду міста Києва надійшло клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про звільнення особи від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72025101000000004 від 10.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ч. 4 ст. 212-1 КК України.
Зі змісту клопотання прокурора слідує, що органом досудового розслідування встановлені наступні обставини.
Так, ТОВ «Краснолиманське» (код ЄДРПОУ 32281519) у період з 01.01.2024 по теперішній час фактично знаходиться за адресою: м. Київ, пр-т. Валерія Лобановського, буд. 130, прим. 3 та є платником єдиного соціального внеску.
Згідно з наказами № 270 від 23.05.2024 виконання обов'язків директора ТОВ «Краснолиманське» покладено на ОСОБА_4 та № 211к від 16.06.2024 виконуючим обов'язки директора ТОВ «Краснолиманське» призначено ОСОБА_4 з 16.06.2024 по теперішній час.
ОСОБА_4 як директор ТОВ «Краснолиманське» відповідно до Статуту Товариства, є виконавчим органом ТОВ «Краснолиманське», який здійснює управління його поточною діяльністю та має наступні повноваження:
- Вирішує всі питання, пов'язані з управлінням поточною діяльністю Товариства;
- Діє від імені Товариства без довіреності;
- Діє добросовісно і розумно в інтересах Товариства;
- Є посадовою особою Товариства.
Таким чином, ОСОБА_4 , будучи директором ТОВ «Краснолиманське», виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки суб'єкта господарської діяльності ТОВ «Краснолиманське» і був службовою особою вказаного товариства.
Відповідно до п. 3 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 966-XIV від 16.07.1999 на ОСОБА_4 , як на службову особу - директора ТОВ «Краснолиманське», покладається відповідальність за організацію та ведення бухгалтерського обліку, забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах ТОВ «Краснолиманське», збереження оброблених документів, реєстрів і звітності протягом встановленого терміну ОСОБА_4 , обіймаючи посаду директора ТОВ «Краснолиманське», являючись службовою особою, у зв'язку з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно господарських функцій, в обов'язки якого входить організація ведення фінансово-господарської діяльності та бухгалтерського обліку товариства, складання первинних бухгалтерських документів, податкової звітності підприємства, ніс відповідальність за повноту і своєчасність нарахування та сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Так, ОСОБА_4 , як службова особа підприємства, в своїй діяльності повинен був керуватись відповідними нормами діючого законодавства України, нести відповідальність за повноту та своєчасність нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме.
Згідно зі ст.67 Конституції України - обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом;
Згідно з п.п.16.1.2, п.п.16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) - обов'язок вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків і зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи;
Згідно з п.1 ч.2 ст.6 Закону України від 08.07.2010 №2464 - VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», - своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску.
Згідно з п.4 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженої наказом Міністерством фінансів України від 20.04.2015 за №459 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.12.2020 за № 790) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 - обов'язок в частині своєчасного нараховування та сплати єдиного внеску.
Відповідно до п.2. ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (далі - Закон №2464-VI) - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 1 частини першої cт. 4 3акону №2464 визначено, що платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, y тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ i організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс i самостійно ведуть розрахунки iз застрахованими особами.
Крім того, п.2 ст.6 Закону №2464-VI визначено, що платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зобов'язаний:
1) своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску;
2) вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством;
3) допускати посадових осіб податкового органу до проведення перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, а до проведення перевірки щодо достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, та для призначення пенсій - посадових осіб органів Пенсійного фонду за наявності направлення та/або наказу про перевірку та посвідчення осіб, надавати їм передбачені законодавством документи та пояснення з питань, що виникають у процесі перевірки;
4) подавати звітність, у тому числі про основне місце роботи працівника, про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до цього Закону, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України. Форма, за якою подається звітність про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку), встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування;
5) надавати безоплатно застрахованій особі та на вимогу членів сім'ї померлої застрахованої особи відомості про заробітну плату (дохід), суму сплаченого єдиного внеску та інші відомості про застраховану особу, що подаються до податкового органу;
6) пред'являти на вимогу застрахованої особи, на користь якої він сплачує єдиний внесок, повідомлення про взяття на облік як платника єдиного внеску та надавати інформацію про сплату єдиного внеску, в тому числі у письмовій формі;
7) перевіряти під час прийняття на роботу наявність у фізичної особи посвідчення застрахованої особи;
8) повідомляти у складі звітності про прийняття на роботу фізичної особи, відомості про яку відсутні в Державному реєстрі або яка не пред'явила на вимогу платника єдиного внеску посвідчення застрахованої особи, та подавати необхідні відомості і документи для взяття на облік зазначеної особи;
9) отримувати в територіальному органі Пенсійного фонду посвідчення застрахованої особи в порядку, встановленому Пенсійним фондом, та видавати їх застрахованим особам;
10) повідомляти у складі звітності про зміну відомостей, що вносяться до Державного реєстру, про застраховану особу, на користь якої він сплачує єдиний внесок, у десятиденний строк після надходження таких відомостей;
11) у випадках, передбачених цим Законом і нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, стати на облік в податковому органі як платник єдиного внеску;
12) виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом.
Таким чином, ОСОБА_4 ніс повну відповідальність за правильність та своєчасність перерахування єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ТОВ «Краснолиманське».
Однак, ОСОБА_4 , будучи службовою особою ТОВ «Краснолиманське», будучи відповідальним за перерахування єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, перебуваючи на своєму робочому місці (юридична адреса товариства: м. Київ, пр-т. Валерія Лобановського, буд. 130, прим. 3), з травня 2024 року по серпень 2024 року, діючи в порушення вимог чинного законодавства, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність з правильного та своєчасного перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, діючи протиправно та передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді ненадходження до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування грошових коштів, бажаючи їх настання, умисно, шляхом несплати зобов'язань, нарахованих згідно наданої страхувальником звітності про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, ухилився від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальну суму 7 723 889 грн., що становить особливо великий розмір.
Зокрема, ОСОБА_4 , реалізовуючи злочинний умисел, спрямований на умисне ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахував за звітний період з травня 2024 року по серпень 2024 року (10.08.2024 термін подачі) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в загальній сумі 8 332 455 грн.
Відповідно до п.8 ст.9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Згідно п.12 ст.9 Закону №2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
При цьому, п.13 ст.9 Закону №2464-VI передбачено, що суми помилково сплаченого єдиного внеску зараховуються в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повертаються платникам у порядку і строки, визначені Пенсійним фондом за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державним казначейством України.
Згідно з аналізом інтегрованої картки платника встановлено, що з 10.08.2024 по 21.08.2024 ТОВ «Краснолиманське» сплачено єдиного соціального внеску в загальній сумі 608 566 грн.
Враховуючи вищевикладене у ТОВ «Краснолиманське» станом на 21.08.2024 обліковується заборгованість по сплаті Єдиного соціального внеску в загальній сумі 7 723 889 грн., що відповідає даним інтегрованої картки платника податків.
Зокрема ОСОБА_4 , реалізовуючи злочинний умисел, спрямований на умисне ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не сплатив нарахований за звітний період єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів України відповідно до вищевказаних нормативно-правових актів, що призвело до фактичного ненадходження у передбачені законодавством строки до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування коштів в особливо великих розмірах, оскільки вказана сума більше ніж в п'ять тисяч разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.
При цьому ОСОБА_4 як директору підприємства було достовірно відомо про надходження коштів на рахунки та в касу підприємства в розмірах, достатніх для повної сплати недоїмки по єдиному внеску та своєчасній поточній сплаті нарахованого щомісяця єдиного внеску за звітний період, водночас він не сплатив у відповідності до вимог вищезазначених нормативно-правових актів недоїмку та зобов'язання по сплаті нарахованого єдиного внеску, а в першу чергу виконував інші зобов'язання, що виникали внаслідок здійснення господарської діяльності підприємства, зокрема що стосуються отримання послуг, оренди техніки, придбання ТМЦ.
Зокрема установлено, що ТОВ «Краснолиманське» здійснювало активну фінансово-господарську діяльність, внаслідок чого на рахунки підприємства протягом 2024 року надійшли грошові кошти у сумі 70 378 290,5 грн. за рахунок реалізації продукції.
При цьому за вказаний період ТОВ «Краснолиманське» здійснило витрати на отримання послуг, оренди техніки, придбання ТМЦ.
Дані обставини, у своїй сукупності, свідчать про наявність грошових коштів у ТОВ «Краснолиманське» в достатньому розмірі, що дозволяло сплатити раніше існуючу заборгованість по єдиному внеску у строки визначені законодавством України.
Водночас, ОСОБА_4 , здійснив розпорядження грошовими коштами ТОВ «Краснолиманське» на користь не першочергових витрат, не сплативши при цьому обов'язкові платежі, а саме: єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по існуючому боргу підприємства, у строки визначені законодавством України, а саме: не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Тобто, упродовж часу з травня 2024 року по серпень 2024 року ОСОБА_4 навмисно не сплачував поточні платежі ТОВ «Краснолиманське» по єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування внеску, оскільки кошти підприємства він спрямовував на інші цілі.
Таким чином, ОСОБА_4 не сплачено у відповідності до чинного законодавства податкові зобов'язання з єдиного внеску за звітний період з травня 2024 року по серпень 2024 року (включно) в загальній сумі 7 723 889 грн.
Враховуючи викладене, ОСОБА_4 будучи директором ТОВ «Краснолиманське» (код ЄДРПОУ 32281519), тобто службовою особою, який обіймає посаду, пов'язану з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, зокрема щодо сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів, порушивши вимоги ст.ст.6, 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, умисно не сплатив єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 7 723 889 грн., що призвело до фактичного ненадходження до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування коштів в особливо великих розмірах, оскільки вказана сума більше ніж в п'ять тисяч разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.
05.02.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України.
Допитаний як підозрюваний ОСОБА_4 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України визнав повністю та підтвердив факти, викладені в повідомленні про підозру.
Вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України, повністю доведено зібраними у кримінальному провадженні доказами:
- наказом № 270 від 23.05.2024 відповідно до якого виконання обов'язків директора ТОВ «Краснолиманське» покладено на ОСОБА_4 ;
- наказом № 211к від 16.06.2024 відповідно до якого ОСОБА_4 призначено виконуючим обов'язки директора ТОВ «Краснолиманське»;
- статутом ТОВ «Краснолиманське»;
- аналітичним продуктом (висновком аналітика) БЕБ № 23.24/2.1/166-24 від 11.10.2024, відповідно до якого встановлено порушення законодавства
ТОВ «Краснолиманське» щодо нарахування та сплати єдиного внеску;
- листом Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 21.08.2024 № 1923/5/31-00-13-01-05, відповідно до яких встановлено порушення ТОВ «Краснолиманське» щодо сплати єдиного внеску;
- відомостями з інтегрованої картки платника податків ТОВ «Краснолиманське»;
- показаннями підозрюваного ОСОБА_4 , згідно яких він в повному обсязі визнає свою вину в умисному ухиленні від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з травня 2024 року по серпень 2024 року у сумі 7 723 889 грн.;
- іншими доказами, які наявні в матеріалах кримінального провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 212-1 КК України, особа, яка вперше вчинила діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування чи страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також відшкодувала шкоду, завдану фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування їх несвоєчасною сплатою.
Листом ТОВ «Краснолиманське», надано копії платіжних доручень (у кількості 15 платіжних доручень), згідно з якими ТОВ «Краснолиманське» у повному обсязі сплачено податкові зобов'язання з єдиного внеску за ІІ квартал 2024 року в сумі 7 723 889 грн.
Відповідно до листа Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 04.02.2025 № 186/5/31-00-13-01-05 у ТОВ «Краснолиманське» заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка обліковувалася станом на 21.08.2024 та виникла за ІІ квартал 2024 року не обліковується (відшкодована).
На виконання вимог ст. 285 КПК України, ОСОБА_4 роз'яснено суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до притягнення до кримінальної відповідальності і право заперечувати щодо закриття кримінального провадження з цієї підстави.
05.02.2025 підозрюваний ОСОБА_4 звернувся із заявою про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212-1 КК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 44 КК України звільнення від кримінальної відповідальності у випадках передбачених КК України, здійснюється виключно судом.
Згідно з ч. 2 ст. 286 КПК України, встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
На підставі викладеного, враховуючи те, що до притягнення ОСОБА_4 до кримінальної відповідальності єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сплачено у повному обсязі, а діяння, передбачене ч. 3 ст. 212-1 КК України втратило суспільну небезпечність, прокурор просить суд звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України на підставі ч. 4 ст. 212-1 КК України.
В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав подане клопотання, просив його задовольнити.
Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 підтримали клопотання прокурора, зазначили, що обставини, викладені в клопотанні прокурора, відповідають дійсності та ними не оспорюються, підтвердили, що заборгованість була погашена у повному обсязі.
При цьому ОСОБА_4 пояснив, що він розуміє, що має право на загальний судовий розгляд, та звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212-1 КК України є нереабілітуючою обставиною, та не свідчить про його невинуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 3 ст. 212-1 КК України.
Дослідивши клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного та додані до нього матеріали кримінального провадження, заслухавши думки учасників кримінального провадження стосовно поданого прокурором клопотання, суд дійшов наступних висновків.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно з ч. 2 ст. 286 КПК України, встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 286 КПК України, перед направленням клопотання до суду прокурор зобов'язаний ознайомити з ним потерпілого та з'ясувати його думку щодо можливості звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.
У відповідності до ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч. 4 ст. 212-1 КК України особа, яка вчинила діяння, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення її до кримінальної відповідальності сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування чи страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також відшкодовано шкоду, завдану фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування їх несвоєчасною сплатою (штрафні санкції, пеня).
Так, судом встановлено, що 05.02.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України, а саме в умисному ухиленні від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, вчиненому службовою особою підприємства, яка зобов'язана його сплачувати, що призвело до фактичного ненадходження до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування коштів в особливо великих розмірах.
Кримінальним правопорушенням спричинено матеріальну шкоду на суму 7 723 889 грн., яку в повному обсязі відшкодовано під час досудового розслідування, що підтверджується поданою суду інформацією (листом Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 04.02.2025 №186/5/31- 00- 13- 01-05).
Підозрюваний раніше не судимий, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває.
Судом на виконання положень ст. 286 КПК України суд роз'яснив підозрюваному наслідки задоволення судом клопотання прокурора та про його право вимагати загального судового розгляду, на що підозрюваний надав свою згоду на звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України.
Таким чином, враховуючи викладене, клопотання прокурора про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності відповідно до ч. 4 ст. 212-1 КК України.
Процесуальні витрати по кримінальному провадженню відсутні.
Цивільний позов не заявлено.
Відомості про наявність у провадженні речових доказів суду не подані.
Ураховуючи викладене, керуючись положеннями ст.ст. 2, 124, п. 1 ч. 2 ст. 284, ст. ст. 285 - 288, 369-372 КПК України, ч. 4 ст. 212-1 КК України, суд
Клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про звільнення особи від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72025101000000004 від 10.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ч. 4 ст. 212-1 КК України, - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України, від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України, на підставі ч. 4 ст. 212-1 КК України.
Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72025101000000004 від 10.02.2025, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212-1 КК України, - закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності відповідно до ч. 4 ст. 212-1 КК України.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя ОСОБА_1