Справа № 752/25257/24
Провадження №: 3/752/336/25
Іменем України
11 лютого 2025 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Бойко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Голосіївського УП ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, пенсіонерки, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , 07.10.2024 року, о 08 год. 00 хв. в АДРЕСА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, яке виразилось у тому, що вона образливо чіплялась до громадян, а саме свого сусіда по поверху з квартири АДРЕСА_2 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , чим вчинила друбне хуліганство та порушила спокій та громадський порядок, чим вчинила дії передбачені ст. 173 КУпАП.
ОСОБА_1 , в судовому засіданні вину не визнала. Зазначила, що напроти її квартири проживає сім'я з двома дітьми. 07.10.2024 року її сусід ОСОБА_3 йшов до школи та заглядав у кладову, на що вона зробила йому зауваження, проте жодних хуліганських дій нею не було вчинено відносно останнього.
Свідок ОСОБА_4 вказала, що не була присутня під час події вказаної в протоколі, проте бачила процес побічної дії та переконана, що ОСОБА_1 нікого не ображала.
Дослідивши матеріали справи, вважаю необхідним закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
Стаття 173 КУпАП передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Вимогами ст. 251 КУпАП передбачено поняття доказів та порядок їх збирання у справі про адміністративне правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення. Перекладання такого обов'язку на суд не передбачено.
Так, у матеріалах даної справи, всупереч вимогам вищезазначених нормативних актів, відсутні будь-які докази, які б могли підтвердити факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП..
З огляду на викладене, в діях ОСОБА_1 , відсутня об'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення.
Згідно положень ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що матеріали справи не містять належних і допустимих доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, а сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути підставою для притягнення особи до відповідальності.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 173, п. 1 ст. 247, ст. 284 КУпАП,-
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя: О.В.Бойко