Справа № 560/4906/24
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Тарновецький І.І.
Суддя-доповідач - Капустинський М.М.
06 березня 2025 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Капустинського М.М.
суддів: Ватаманюка Р.В. Сапальової Т.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора Сектору № 3 Відділу № 1 Управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
у квітні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до державного кадастрового реєстратора Сектору № 3 Відділу № 1 Управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Островського О.В., в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність державного кадастрового реєстратора Сектору №3 Відділу №1 Управління надання адміністративних послуг смт. Ярмолинці, Хмельницький район, Хмельницька область, Островського Олега Васильовича та Головного управління Держгеокадастру у Хмельницький області щодо не розгляду заяв ОСОБА_1 від 27.02.2024, 29.02.2024, 08.04.2024 та 01.04.2024;
- зобов'язати Сектор №3 Відділу №1 Управління надання адміністративних послуг смт. Ярмолинці, Хмельницький район, Хмельницька область, Головного управління Держгеокадастру у Хмельницький області Островського Олега Васильовича розглянути заяву ОСОБА_1 про надання відомостей з Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки площею 50,0000 га, яка розташована за адресою: Хмельницька область, Віньковецький район, Майдан-Олександрівська сільська рада, з видачею витягу з Державного земельного кадастру;
- зобов'язати Сектор №3 Відділу №1 Управління надання адміністративних послуг смт. Ярмолинці Хмельницький район Хмельницька область та Головне управління Держгеокадастру у Хмельницький області у місячний строк з дня набрання постановою суду законної сили, подати до Хмельницького окружного адміністративного суду звіт про її виконання.
Обґрунтовуючи позові вимоги послався на те, що неодноразово звертався із заявами до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та державного кадастрового реєстратора сектора №3 відділу №1 (смт. Ярмолинці) Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Островський О.В. із заявами про державну реєстрацію земельної ділянки та про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, а саме про державну реєстрацію земельної ділянки площею 50 га, яка розташована (за межами населеного пункту) на території Віньковецького району Хмельницької області с. Майдан-Олександрівський. Проте, жодної відповіді від Головного управління Держгеокадастру у Хмельницький області та Державного кадастрового реєстратора сектора №3 відділу №1 (смт. Ярмолинці) Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Островський О. В. про державну реєстрацію земельної ділянки та про внесення відомостей до Державного земельного кадастру не отримав. Вважає, що така бездіяльність відповідача порушує права та інтереси позивача.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з даним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Враховуючи, що рішення суду першої інстанції ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, суд апеляційної інстанції в порядку п.3 ч.1 ст.311 КАС України розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги законність та обґрунтованість судового рішення, повноту встановлення обставин справи, застосування норм матеріального і процесуального права, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що 27.02.2024 позивач звертався до державного кадастрового реєстратора Сектору №3 Відділу №1 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою, в якій просив зареєструвати земельну ділянку площею 50,0000 га, яка розташована за адресою: за межами населеного пункту села Майдан-Олександрівський, Хмельницького району (Віньковецького району) Хмельницької області.
Заява від 27.02.2024 отримана відповідачем 28.02.2024, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Сектором №3 Відділу №1 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області розглянуто заяву позивача від 27.02.2024 та відповідно до листа від 03.04.2024 вих. №818/291-24, позивачу повідомлено, що внесення відомостей про земельну ділянку до Національної кадастрової системи здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Позивачу рекомендовано отримати дозвіл від Віньковецької селищної ради, як власника земельної ділянки на розроблення відповідної документації із землеустрою та, в подальшому, звернутися до ліцензійної організації, яка має право на проведення землевпорядних робіт.
29.02.2024 позивач повторно звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою про реєстрацію земельної ділянки площею 50,0000 га, яка розташована за адресою: за межами населеного пункту села Майдан-Олександрівський, Хмельницького району (Віньковецького району) Хмельницької області.
Заява від 29.02.2024 отримана відповідачем 05.03.2024, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповіді на заяву позивача від 29.02.2024 відповідач не надав.
01.04.2024 позивачем направлено Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області заяву про надання відомостей з Державного земельного кадастру, а саме позивач просив надати витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку 01.02; викопіювання з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації Державного земельного кадастру; витяг з документа Державного земельного кадастру.
За результатом розгляду цієї заяви Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області листом від 09.04.2024 вих. № 609/0/283-24, позивачу повідомлено, що надати Витяг з Державного земельного кадастру немає можливості, так як внесення відомостей про земельну ділянку до Національної кадастрової системи здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та обмінного файлу у форматі XML. Позивачу рекомендовано звернутися до ліцензійної організації, яка має право на проведення землевпорядних робіт.
08.04.2024 позивач звернувся із заявою до державного кадастрового реєстратора Сектору №3 Відділу №1 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, в якій просив надати витяг з Державного земельного кадастру.
Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області листом від 11.04.2024 вих. № 919/291-24, за результатом розгляду його заяви, повідомлено позивача, що надати Витяг з Державного земельного кадастру немає можливості, так як внесення відомостей про земельну ділянку до Національної кадастрової системи здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та обмінного файлу у форматі XML. Позивачу рекомендовано звернутися до ліцензійної організації, яка має право на проведення землевпорядних робіт.
Позивач, вважаючи порушеними його права, звернувся з позовом до суду.
Ухвалюючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з обґрунтованості вимог позивача, відтак і наявності підстав для задоволення позовних вимог частково.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції по суті спору та, відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги відповідача.
Згідно визначень, наведених у статті 1 Закону України "Про Державний земельний кадастр" від 07.07.2011 № 3613-VI (далі - Закон №3613), державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами, про меліоративні мережі та складові частини меліоративних мереж; заява в електронній формі - заява про внесення або отримання відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка формується і подається з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин;
Положеннями ч. 1. ст. 16 Закону №3613 встановлено, що земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер.
Згідно з ч. 1. ст. 38 Закону №3613, відомості Державного земельного кадастру є відкритими та загальнодоступними, крім випадків, передбачених цим Законом, та надаються у формі: витягів з Державного земельного кадастру; довідок, що містять узагальнену інформацію про землі (території); викопіювань з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану); копій документів, що створюються під час ведення Державного земельного кадастру.
Відповідно до п. 1 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17 жовтня 2012 р. №1051 (далі - Порядок №1051) звернення щодо внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру - такі заяви та повідомлення в електронній формі, зокрема, заява про надання відомостей з Державного земельного кадастру.
Підпунктом 2 пункту 2 Порядку №1051 визначено, що суб'єкт надання адміністративної послуги у сфері Державного земельного кадастру - державний кадастровий реєстратор, адміністратор центру надання адміністративних послуг, уповноважена посадова особа виконавчого органу місцевого самоврядування.
Згідно п. 5. Порядку №1051, до складу Держгеокадастру та його територіальних органів входять державні кадастрові реєстратори, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей в межах повноважень, визначених Законом України "Про Державний земельний кадастр" та цим Порядком. Державний кадастровий реєстратор має доступ до всіх відомостей Державного земельного кадастру, самостійно приймає рішення про внесення відомостей до нього, надання таких відомостей, а також відмову у внесенні або наданні відомостей.
Відповідно до пп. 8 п. 6 Порядку №1051, до повноважень державних кадастрових реєстраторів Держгеокадастру та державних кадастрових реєстраторів його територіальних органів (у тому числі таких, що провадять свою діяльність на районному (міському) рівні, в мм. Києві та Севастополі) належать надання відомостей з Державного земельного кадастру щодо об'єктів, зазначених у підпункті 1 цього пункту, та відмови у їх наданні, витягів з Державного земельного кадастру про будь-яку земельну ділянку в межах державного кордону.
Згідно з пунктом 162 Порядку №1051 встановлено, що відомості Державного земельного кадастру надаються державними кадастровими реєстраторами у формі: 1) витягу з Державного земельного кадастру про об'єкт Державного земельного кадастру; 2) довідки, що містить узагальнену інформацію про землі (території), за формою згідно з додатком 41; 3) викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану); 4) копій документів, що створюються під час ведення Державного земельного кадастру.
Відповідно до вимог п.166 Порядку №1051, для отримання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру, довідки, що містить узагальнену інформацію про землі (території), викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану), довідки про осіб, які отримали доступ до інформації про суб'єкта речового права у Державному земельному кадастрі, засвідченої копії документа Державного земельного кадастру та витягу з нього заявник або уповноважена ним особа за дорученням власника земельної ділянки, або нотаріус відповідно до пункту 17 частини першої статті 34 Закону України Про нотаріат під час вчинення правочину щодо земельної ділянки подає Державному кадастровому реєстраторові або адміністраторові центру надання адміністративних послуг чи уповноваженій посадовій особі виконавчого органу місцевого самоврядування:
1) заяву (у паперовій або електронній формі) за формою згідно з додатком 42;
2) документ, що підтверджує оплату послуг з надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру або довідки, що містить узагальнену інформацію про землі (території), або викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану), або засвідченої копії документа Державного земельного кадастру та витягу з нього (крім випадків, визначених пунктом 165 цього Порядку);
Згідно з п. 167 Порядку №1051, заява про надання відомостей з Державного земельного кадастру у паперовій формі з доданими документами подається заявником або уповноваженою ним особою особисто або надсилається рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або в електронній формі - засобами телекомунікаційного зв'язку з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, чи іншого альтернативного засобу електронної ідентифікації особи через Публічну кадастрову карту або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через веб-сторінку Держгеокадастру.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач звертався до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявами, в яких просив зареєструвати земельну ділянку площею 50,0000 га, яка розташована за адресою: за межами населеного пункту села Майдан-Олександрівський, Хмельницького району (Віньковецького району) Хмельницької області; надати витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку 01.02; викопіювання з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації Державного земельного кадастру; витяг з документа Державного земельного кадастру.
У відповідності до пунктом 167-1 Порядку №1051 встановлено, що Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку може бути виданий будь-яким Державним кадастровим реєстратором, адміністратором центру надання адміністративних послуг, уповноваженою посадовою особою виконавчого органу сільських, селищних, міських рад.
Згідно з п.177-1 Порядку №1051, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку містить усі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги, крім відомостей про речові права на земельну ділянку, що виникли після 1 січня 2013 р., а також за бажанням заявника відомості: з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про речові права на земельну ділянку, їх обтяження, одержані в порядку інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно; про ділянки надр, надані у користування відповідно до спеціальних дозволів на користування надрами та актів про надання гірничих відводів, одержаними в порядку інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром, Держгеонадрами та Держпраці; про документи, на підставі яких відомості про обмеження у використанні земель внесені до Державного земельного кадастру.
Складовою частиною витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку є кадастровий план земельної ділянки, сформований як викопіювання із кадастрової карти (плану) території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Відповідно до п. 167 Порядку №1051 державний кадастровий реєстратор або адміністратор центру надання адміністративних послуг чи уповноважена посадова особа виконавчого органу сільських, селищних, міських рад надає протягом десяти робочих днів з дати реєстрації заяви (у разі особистого подання заявником чи уповноваженою ним особою заяви про надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку - у день її надходження) документ, передбачений пунктом 166 цього Порядку, або мотивовану відмову в наданні такого документа.
Встановлено, що відповідачем на звернення позивача надано відповіді якими повідомлено позивача, що надати Витяг з Державного земельного кадастру немає можливості, так як внесення відомостей про земельну ділянку до Національної кадастрової системи здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та обмінного файлу у форматі XML. Позивачу рекомендовано звернутися до ліцензійної організації, яка має право на проведення землевпорядних робіт.
Відповідно до норм ч. 3 ст. 138 Закону №3613, надання відомостей з Державного земельного кадастру або мотивованої відмови в наданні таких відомостей за бажанням заявника здійснюється Державним кадастровим реєстратором, адміністратором центру надання адміністративних послуг, уповноваженою посадовою особою виконавчого органу місцевого самоврядування особисто заявнику або шляхом направлення зазначеними особами поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення чи у формі електронного документа засобами телекомунікаційного зв'язку.
Отже, чинним законодавством України визначено два допустимих варіанти дій відповідача при розгляді заяви про надання Витягу з Державного земельного кадастру: надання відомостей з Державного земельного кадастру або мотивованої відмови в наданні таких відомостей.
Згідно з частиною 3 статті 38 Закону №3613 та п. 168 Порядку №1051 встановлено, що відмова в наданні відомостей з Державного земельного кадастру надається в разі, якщо: у Державному земельному кадастрі відсутні запитувані відомості; із заявою звернулася неналежна особа; документи подані не в повному обсязі та/або не відповідають вимогам, встановленим цим Законом.
Отже, встановлено вичерпний перелік для відмови в наданні відомостей з Державного земельного кадастру.
Колегія суддів звертає увагу, що підставою для відмови у наданні позивачу Витягу з Державного земельного кадастру вказано "надати Витяг з Державного земельного кадастру немає можливості, так як внесення відомостей про земельну ділянку до Національної кадастрової системи здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та обмінного файлу у форматі XML, та рекомендовано звернутися до ліцензійної організації, яка має право на проведення землевпорядних робіт.".
Отже, підстави для відмови в наданні відомостей з Державного земельного кадастру є такими, що передбачені чинним законодавством України.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач, відмовляючи у наданні позивачу Витягу з Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки площею 50 га, яка розташована (за межами населеного пункту) на території Віньковецького району Хмельницької області с. Майдан-Олександрівський, діяв не у спосіб, визначений чинним законодавством України.
Також, судом враховано те, що відповідачем не надано доказів надання відповіді позивачу на його заяву від 29.02.2024.
Визначаючись щодо правомірності дій відповідача при розгляді заяви позивача від 27.02.2024 про реєстрацію земельної ділянки площею 50,0000 га, яка розташована за адресою: за межами населеного пункту села Майдан-Олександрівський, Хмельницького району (Віньковецького району) Хмельницької області, колегія судідв зазначає наступне.
Так, позивач 27.02.2024 звертався до державного кадастрового реєстратора Сектору №3 Відділу №1 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою, в якій просив зареєструвати земельну ділянку площею 50,0000 га, яка розташована за адресою: за межами населеного пункту села Майдан-Олександрівський, Хмельницького району (Віньковецького району) Хмельницької області. Заява від 27.02.2024 отримана відповідачем 28.02.2024, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 № 3613-VI (далі - Закон № 3613-VI) державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Статтею 6 Закону № 3613-VI встановлено, що ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону № 3613-VI внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
За частиною четвертою цієї статті державний кадастровий реєстратор: здійснює реєстрацію заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, надання таких відомостей; перевіряє відповідність поданих документів вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою та містобудівної документації; формує поземельні книги на земельні ділянки, вносить записи до них, забезпечує зберігання таких книг; здійснює внесення відомостей до Державного земельного кадастру або надає відмову у їх внесенні; присвоює кадастрові номери земельним ділянкам; надає відомості з Державного земельного кадастру та відмову у їх наданні; здійснює виправлення помилок у Державному земельному кадастрі; передає органам державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відомості про земельні ділянки.
Згідно з ч. 4 ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» для державної реєстрації земельної ділянки державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; документація із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки, в електронній формі та формі електронного документа.
Частинами 5, 6 ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» визначено, що державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви: перевіряє відповідність документів вимогам законодавства; за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.
Підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є: подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.
Відмова в державній реєстрації земельної ділянки з підстав, не передбачених цією частиною, заборонена.
Державний кадастровий реєстратор зазначає вичерпний перелік підстав для відмови у державній реєстрації земельної ділянки.
Згідно з пунктом 111 Порядку №1051 встановлено, що державний кадастровий реєстратор для здійснення державної реєстрації земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня реєстрації відповідної заяви перевіряє: 1) відповідність поданих документів вимогам, передбаченим пунктом 67 цього Порядку; 2) електронний документ відповідно до пункту 74 цього Порядку; 3) наявність документа, що підтверджує згоду органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, фізичної чи юридичної особи про поділ, об'єднання земельних ділянок, з нотаріально засвідченою справжністю підпису на такому документі - у разі, коли відповідно до закону поділ, об'єднання земельних ділянок здійснюються за погодженням з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, фізичними чи юридичними особами.
За результатами перевірки Державний кадастровий реєстратор виконує одну з таких дій: здійснює державну реєстрацію земельної ділянки: за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру присвоює кадастровий номер земельній ділянці; відкриває Поземельну книгу та вносить відомості до неї (крім відомостей про затвердження документації із землеустрою, на підставі якої здійснена державна реєстрація земельної ділянки, а також про власників, користувачів земельної ділянки); засвідчує документацію із землеустрою, технічну документацію з оцінки земель в електронній формі відповідно до підпункту 2 пункту 75 цього Порядку; надає за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру відомості, зазначені у підпункті 1 пункту 197 цього Порядку, відповідним органам державної влади, органам місцевого самоврядування; приймає рішення про відмову у державній реєстрації земельної ділянки відповідно до пунктів 70, 73, 77-85 цього Порядку в разі: невідповідності поданих документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, вимогам, зазначеним у підпунктах 1-3 цього пункту; розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини; подання заявником документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, не в повному обсязі.
Сектором №3 Відділу №1 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області розглянуто заяву позивача від 27.02.2024 та відповідно до листа від 03.04.2024 вих. №818/291-24, позивачу повідомлено, що внесення відомостей про земельну ділянку до Національної кадастрової системи здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Позивачу рекомендовано отримати дозвіл від Віньковецької селищної ради, як власника земельної ділянки на розроблення відповідної документації із землеустрою та, в подальшому, звернутися до ліцензійної організації, яка має право на проведення землевпорядних робіт.
Аналізуючи викладені вище норми чинного законодавства України та встановлені обставини під час розгляду справи суд приходить до висновку, що відповідач за результатом розгляду заяви позивача жодного рішення не прийняв, а лише обмежився наданням відповіді.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що слід зобов'язати відповідача повторно розглянути заяви позивача від 27.02.2024, від 29.02.2024, від 01.04.2024 та від 08.04.2024.
Оскільки рішення суду першої інстанції не оскаржується в частині відмовлених позовних вимог, то колегія суддів, з урахуванням вимог ст.308 КАС України переглядає судове рішення в межах доводів і вимог апеляційної скарги.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Зазначеним вимогам закону рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року, в межах доводів апеляційної скарги відповідача відповідає.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Капустинський М.М.
Судді Ватаманюк Р.В. Сапальова Т.В.