Справа № 128/772/25
06 березня 2025 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Васильєва Т.Ю., отримавши адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу поліції № 3 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,
До Вінницького районного суду Вінницької області надійшли вищевказані адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен, крім іншого, перевірити, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Положеннями ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1-129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Так, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 259267, місцем вчинення адміністративного правопорушення є автомобільна дорога С 02-11-01 19км 350м Літин-Супрунів, неподалік с. Супрунів, Вінницького району Вінницької області, та особа, що притягається до відповідальності проживає в с. Пеньківка, Вінницького району, Вінницької області, при цьому місця обліку транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1 , не зазначено.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Вінницької області» від 12.06.2020 визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Вінницької області згідно з додатком, в якому зазначено, що Пеньківська територіальна громада (Літинський район), до складу якої також входить с. Супрунів, входить до Стрижавської територіальної громади з адміністративним центром в смт Стрижавка Вінницького району.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020, яка набрала законної сили 19.07.2020, у Вінницькій області утворено Вінницький район (з адміністративним центром у місті Вінниця) у складі територій Агрономічної сільської, Вінницької міської, Вороновицької селищної, Гніванської міської, Іллінецької міської, Липовецької міської, Літинської селищної, Лука-Мелешківської сільської, Немирівської міської, Оратівської селищної, Погребищенської міської, Стрижавської селищної, Сутисківської селищної, Тиврівської селищної, Турбівської селищної, Якушинецької сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 3-1 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Таким чином, до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020, с. Супрунів, де було вчинено адміністративне правопорушення, та с. Пеньківка, де проживає особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, входили до Літинського району Вінницької області.
З огляду на це, з наданих у протоколі та інших матеріалах відомостей вбачається, що дана справа про адміністративне правопорушення не відноситься до територіальної підсудності Вінницького районного суду Вінницької області, оскільки юрисдикція суду не поширюється на с. Супрунів, а також на с. Пеньківка, та таким судом є Літинський районний суд Вінницької області.
Згідно з ч. 1 ст. 257 КУпАП, протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 4 розділу XV Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395, матеріали про адміністративні правопорушення, оформлені поліцейськими, у тому числі тимчасово вилучене посвідчення водія (у разі його вилучення), протягом однієї доби надсилаються до підрозділів адміністративної практики для подальшої їх реєстрації, опрацювання, внесення інформації до автоматизованого обліку, зберігання або надсилання до органів (посадових осіб), яким надано право накладати адміністративне стягнення.
Так,оскільки з наданих у матеріалах справи відомостей вбачається, що дана справа про адміністративне правопорушення не відноситься до територіальної підсудності Вінницького районного суду Вінницької області, а саме ні місце вчинення адміністративного правопорушення, ні місце проживання порушника не належить до території Вінницького району, на який поширюється юрисдикція Вінницького районного суду Вінницької області, а місця обліку транспортного засобу, яким керував водій, не зазначено, тому суд, у відповідності до положень ст.ст. 256, 278 КУпАП, вважає необхідним даний адміністративний матеріал повернути до Відділу поліції № 3 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області для направлення даного адміністративного матеріалу до належного суду (Літинський районний суд Вінницької області).
Суд звертає увагу на строки розгляду адміністративних матеріалів, тому роз'яснює необхідність терміново направити надані матеріали на розгляд відповідному суду, уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення згідно ст. 276 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 256, 276, 278 КУпАП, суд,
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП повернути до Відділу поліції № 3 Головного управління Національної поліції у Вінницькій областідля направлення до відповідного суду, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення згідно ст. 276 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: