справа № 208/683/25
№ провадження 3/208/988/25
Іменем України
03 лютого 2025 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Карабан І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Кам'янського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого керівником ТОВ «ПРИДНІПРОВСЬКИЙ ФОНД РОЗВИТКУ РЕГІОНУ», який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч.1 ст. 163-1 КУпАП,-
16 січня 2025 року до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області надійшов адміністративний протокол №1180 від 03 серпня 2024 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 , будучи керівником ТОВ «ПРИДНІПРОВСЬКИЙ ФОНД РОЗВИТКУ РЕГІОНУ», порушив п.п.266.1.1 п.266.1, п.п.266.3.1 п.266.3, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями платник податку самостійно не визначив суму податку на нерухоме майно у загальній сумі 572171,1 грн., в т.ч. 2015 рік - 22262,2 грн.; 2016 рік - 50379,1 грн.; 2017 рік - 84052,8 грн; 2018 рік - 97790,2 грн; 2019 рік - 109610,1 грн, 2020 рік - 116143,9 грн; 2021 рік - 91932, 80 грн, неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з податку на нерухомість за 2017-2021 р.р., чим порушено вимоги п. 49.2 п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49, п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст.266 ПК України, та чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
В протоколі дата та час вчинення порушення у відповідній графі протоколу не зазначена.
Відповідно до долученого витягу з акту документальної позапланової виїздної перевірки ТОВ «ПРИДНІПРОВСЬКИЙ ФОНД РОЗВИТКУ РЕГІОНУ», перевірка проводилася в період з 10.06.24 по 14.06.2024.
Протокол надійшов на розгляд до суду 16 січня 2025 року.
Відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов'язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою. Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.
Триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок, зокрема, при виявлення таких порушень як відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов'язкову форму обліку, бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов'язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів.
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
Разом з тим до адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, належать такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, подання звіту з ЄСВ тощо.
Отже, справа про адміністративне правопорушення надійшла до суду за спливом тримісячного строку, в тому числі і при триваючому правопорушенні, накладення стягнення.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи вищезазначене, провадження слід закрити в зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.38, 247, 284 КУпАП, суддя, -
Закрити провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, в зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Суддя Карабан І. І.