06 березня 2025 року Чернігів Справа № 620/1777/25
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Житняк Л.О., перевіривши виконання вимог ст. ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України при поданні позовної заяви ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області, в якому просить:
визнати протиправним та скасувати наказ т. в. о. начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області від 22.01.2024 № 06-о «Про встановлення надбавки за вислугу років ОСОБА_1 » в частині встановлення з 01 січня 2024 року начальнику Територіального управління надбавки за вислугу років на державній службі в розмірі 30 відсотків посадового окладу державного службовця;
зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області здійснити перерахунок з 01 жовтня 2024 року по 31 грудня 2024 року та виплатити надбавку за вислугу років на державній службі, начальникові Територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області ОСОБА_1 відповідно до статті 52 Закону України «Про державну службу», а саме на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу, а також доплатити різницю сум оплати відпускних за відпустки, що були використані протягом зазначеного періоду з урахуванням надбавки за вислугу років у розмірі 50 відсотків до посадового окладу.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, в тому числі, позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно із частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
У частині другій цієї статті зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено іншого, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 5 цієї статті передбачено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Як вбачається з предмету спору, позивач оскаржує наказ відповідача від 22.01.2024 № 06-о «Про встановлення надбавки за вислугу років ОСОБА_1 » в частині встановлення з 01 січня 2024 року начальнику Територіального управління надбавки за вислугу років на державній службі в розмірі 30 відсотків посадового окладу державного службовця. Проте до суду позивач звернувся лише 13.02.2025.
З наведеного слідує, що позивачем пропущено місячний строк звернення до суду з даними вимогами, передбачений ч.5 ст. 122 КАС України.
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
За приписами ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
До позовної заяви позивачем клопотання про поновлення строку звернення до суду долучено не було.
Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам законодавства, а тому вона має бути залишена без руху з наданням позивачу строку на усунення вказаного недоліку.
На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний термін з дня вручення копії ухвали суду про залишення позовної заяви без руху для надання обґрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вказаний судом строк позовна заява в частині вимог, що стосуються скасування наказу від 22.01.2024 № 06-о «Про встановлення надбавки за вислугу років ОСОБА_1 » буде йому повернута.
Відповідно до ч.2 ст.256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно ст.294 КАС України оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Житняк