05 березня 2025 року м. Житомир справа № 240/17390/24
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Приходько О.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною відмови, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправною відмову відповідача щодо здійснення нарахування пенсії по інвалідності в період з 01 червня 2022 року по 23 січня 2024 року;
- зобов'язати відповідача здійснити нарахування пенсії по інвалідності в період з 01 червня 2022 року по 23 січня 2024 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 29 березня 2024 року № 0600-0307-8/38510 про утримання переплати пенсій в розмірі 9660,10 грн за період з 01 червня 2022 року по 31 липня 2022 року;
- зобов'язати відповідача повернути кошти, утримані з його пенсії на підставі рішення від 29 березня 2024 року № 0600-0307-8/38510.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що відповідачем всупереч нормі підпункту 14-6.1 пункту 14-6 розділу XV Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі - Закон № 1058-IV) припинено з 01 червня 2022 року нарахування та виплату пенсії з підстави закінчення дії довідки МСЕК 12 ААБ № 548483 від 15 травня 2019 року. Зазначає, що у зв'язку з призовом на військову службу з 25 лютого 2022 року було пропущено строк поновлення групи інвалідності. Проте після звільнення з військової служби 08 травня 2023 року позивач розпочав процедуру поновлення раніше встановленої групи інвалідності й 24 січня 2024 року йому встановлено ІІІ групу інвалідності, що підтверджується довідкою МСЕК 12 ААГ № 630873 від 13 березня 2024 року. Не дивлячись на внесені до постанови Кабінету Міністрів України від 08 березня 2022 року № 225 зміни згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2022 року № 390, відповідач виплату пенсії не поновив, натомість вручивши позивачу довідку про утримання переплати пенсії у сумі 9660,10 грн у зв'язку з перервою у інвалідності за період з 01 червня 2022 року до 31 липня 2022 року.
Позивач заперечує правомірність зупинення виплати пенсії по інвалідності з 01 червня 2022 року, а також утримання пенсійних виплат, оскільки позивачем не допущено неправомірних дій, які б могли слугувати підставою для утримання виплаченої пенсії, що зумовило звернення до суду з цим позовом.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні).
Відповідач позов не визнав. У відзиві на позовну заяву наполягає на недобросовісних діях позивача, які вбачає у неповідомленні позивачем про обставини, які спричиняють припинення виплати пенсії. А тому, оскільки згідно з довідкою МСЕК 12 ААБ № 548483 від 15 травня 2019 року інвалідність позивачу було встановлено до 31 травня 2022 року, посилаючись на норми статті 50 Закону № 1058-IV та положення Цивільного кодексу України, відповідач наполягає на обґрунтованості утримання суми переплати за пенсійними виплатами позивача з 01 травня 2022 року у розмірі 20 % щомісячно. З таких підстав просить суд відмовити у позові. у зв'язку з перервою у інвалідності виникла переплата пенсії за період з 01 червня 2022 року по 31 липня 2022 року у розмірі 9660,10 грн. Згідно з рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області утримання переплати проводиться з 01 травня 2022 року у розмірі 20% призначеного розміру пенсії.
У відповіді на відзив позивач наполягає на тому, що пенсійні виплати з урахуванням дії виписки з акта огляду МСЕК серії 12 ААБ № 548483 від 15 травня 2019 року мали нараховуватися до 31 травня 2022 року. Проте, враховуючи запровадження на території країни карантину з метою запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), вже з 02 квітня 2020 року у Закон № 1058-IV введено норму, згідно з якою у разі пропуску в період карантину строку повторного огляду медико-соціальної експертизи особою з інвалідністю виплата пенсії по інвалідності не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої пенсії на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю. Враховуючи відміну карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2023 року № 651 з 24:00 год. 30 червня 2023 року, дія дії виписки з акта огляду МСЕК серії 12 ААБ № 548483 від 15 травня 2019 року фактично продовжувалася та мала діяти до 30 червня 2023 року. Тому вважає доводи відповідача щодо перерви у інвалідності необґрунтованими. Також підкреслює, що призов на військову службу під час мобілізації 25 лютого 2022 року та звільнення позивача з військової служби 08 травня 2023 року спростовує доводи відповідача щодо будь-якого зловживання з боку позивача.
Розглянувши доводи та заперечення сторін, з'ясувавши усі обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково з урахуванням такого.
Суд встановив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Закону № 2262-XII).
Відповідно до довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААБ № 548483 від 15 травня 2019 року ОСОБА_1 було встановлено інвалідність 3 групи внаслідок захворювання, пов'язаного із захистом Батьківщини, на строк з 07 травня 2019 року до 01 червня 2022 року, дата чергового переогляду - 15 травня 2022 року.
На заяву позивача щодо перерахунку пенсії по інвалідності з 01 червня 2022 року до 01 січня 2024 року, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 08 серпня 2024 року № 19677-17322/З-02/8-0600/24 повідомило, що випискою з акту огляду МСЕК серії 12ААБ № 548483 від 15 травня 2019 року позивачу було встановлено інвалідність 3 групи до 31 травня 2022 року. Відповідно до виписки з акта огляду МСЕК серії 12 ААГ № 630873 від 13 березня 2024 року позивача визнано особою з інвалідністю 3 групи та поновлено виплату пенсії з дати встановлення інвалідності, а саме з 24 січня 2024 року. Відомостей про визнання позивача особою з інвалідністю за період з 01 червня 2022 року до 23 січня 2024 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області не надходило. З 24 січня 2024 року пенсія виплачується у розмірі 8500,00 грн.
Крім того, листом від 29 березня 2024 року № 0600-0307-8/38510 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило про проведення стягнення надмірно виплачених коштів у порядку, встановленому чинним законодавством, у розмірі 9660,10 грн, що складає 20 % від суми пенсії з 01 травня 2024 року до повного погашення у зв'язку з перервою у інвалідності з 01 червня 2022 року до 31 липня 2022 року. Розмір пенсії з 01 квітня 2024 року становить 8500,00 грн.
Вирішуючи спір між сторонами суд виходить з того, що спірні у цій справі правовідносини виникли з приводу утримання надміру виплачених сум пенсії по інвалідності, призначеної відповідно до Закону № 2262-XII.
Статтею 2 Закону № 2262-XII, яка визначає умови пенсійного забезпечення, передбачено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії в разі втрати годувальника призначаються незалежно від тривалості служби.
Умови призначення пенсій по інвалідності визначені у статті 18 Закону № 2262-XII, а згідно зі статтею 19 цього ж Закону групи і причини інвалідності, а також час її настання встановлюються медико-соціальними експертними комісіями, які діють на підставі положення про них, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Залежно від ступеня втрати працездатності особи з інвалідністю поділяються на три групи.
Згідно зі статтею 26 Закону № 2262-XII пенсії по інвалідності військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом призначаються на весь час інвалідності, встановленої медико-соціальною експертною комісією, а особам з інвалідністю, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" - довічно. Повторний огляд цих осіб з інвалідністю провадиться лише за їх заявою.
Статтею 28 Закону № 2262-XII визначено умови поновлення виплати пенсії в разі переривання інвалідності, за якими у разі порушення особою з інвалідністю з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом строку повторного огляду у медико-соціальних експертних комісіях виплата їй пенсії зупиняється, а при визнанні її знову особою з інвалідністю - поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць до дня повторного огляду.
В разі порушення особою з інвалідністю строку повторного огляду з поважної причини виплата їй пенсії поновлюється з дня зупинення, але не більш як за 3 роки до дня повторного огляду, якщо медико-соціальна експертна комісія визнає її за цей період особою з інвалідністю. Якщо за цих умов при повторному огляді встановлено іншу групу інвалідності (вищу або нижчу), пенсія за зазначений час виплачується за попередньою групою інвалідності.
За обставинами цієї справи позивач отримував пенсію по інвалідності (3 група, захворювання пов'язане із захистом Батьківщини) з 07 травня 2019 року, з 01 червня 2022 року виплата якої призупинена у зв'язку із закінченням строку встановлення інвалідності. При цьому довідкою до акта огляду МСЕК серії 12ААБ № 548483 від 15 травня 2019 року ОСОБА_1 було встановлено інвалідність 3 групи до 31 травня 2022 року з черговим переоглядом 15 травня 2022 року.
Причину вчасного непроходження повторного огляду у медико-соціальній експертній комісії позивач пояснює призовом на військову службу по мобілізації з 25 лютого 2022 року, що підтверджується витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25 лютого 2022 року № 2 "Про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації", згідно з яким молодшого сержанта ОСОБА_1 направлено для проходження військової служби у розпорядження командира в/ч НОМЕР_1 .
Відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_2 від 08 квітня 2023 року № 7405/1 про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України ОСОБА_1 у період з 06 серпня 2022 року по 16 вересня 2022 року, з 17 вересня 2022 року по 08 грудня 2022 року, з 31 січня 2023 року по 28 лютого 2023 року, з 11 березня 2023 року по т.ч. брав участь у відповідних оборонних заходах у АДРЕСА_1 .
Згідно з витягом з наказу командира Військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) від 08 травня 2023 року № 132 молодшого сержанта ОСОБА_1 , призваного по мобілізації, командира автомобільного відділення взводу забезпечення роти забезпечення батальйону матеріального забезпечення Військової частини НОМЕР_2 , звільненого наказом командира НОМЕР_3 окремої механізованої бригади від 08 квітня 2023 року № 105-РС з військової служби у запас відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" за підпунктом "г", з 08 травня 2023 року виключено зі списків особового складу військової частини.
Суд враховує, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" у зв'язку з військовою агресією російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався низкою Указів Президента України і триває дотепер.
Своєю чергою, постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", із змінами та доповненнями, з 12 березня 2020 року на території України було запроваджено карантин, який тривав до 30 червня 2023 року (постанова Уряду від 27 червня 2023 року № 651).
Визначаючись у цьому спорі суд враховує, що Закон № 2262-ХІІ окремо не регулює питання припинення виплати пенсії по інвалідності, що припадає як на період запровадження карантину, так і на період введення воєнного стану, надзвичайного стану в Україні, й неможливості проходження повторного огляду медико-соціальною експертною комісією у встановлений у попередньому акті огляду МСЕК строк.
Таке питання законодавець врегулював у Законі України від 18 жовтня 2022 року № 2682-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю", згідно з яким пункт 14-6 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV доповнено підпунктом 14-6.1 такого змісту:
"14-6.1. Для осіб з інвалідністю, яким призначено пенсію по інвалідності або пенсію у зв'язку з втратою годувальника, у яких строк припинення виплати такої пенсії припадає на період дії воєнного стану, надзвичайного стану в Україні, у разі неможливості проходження повторного огляду виплата пенсії продовжується до припинення або скасування воєнного стану, надзвичайного стану в Україні та протягом шести місяців після його припинення або скасування (для осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у період воєнного стану - не менш як на весь строк їх військової служби). Якщо при повторному огляді особі з інвалідністю встановлено іншу групу (підгрупу) інвалідності, розмір пенсії, продовженої відповідно до цього пункту, переглядається з місяця, наступного за місяцем надходження висновку медико-соціальної експертизи до територіального органу Пенсійного фонду".
Ця норма прийнята та набула чинності після припинення виплати позивачу спірної пенсії (01 червня 2022 року), але таким чином ретроспективно урегульовано питання припинення пенсійних виплат у зв'язку з неможливістю повторного огляду на період дії воєнного стану, надзвичайного стану в Україні.
Наведено повною мірою узгоджується з тим, що згідно з пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 2022 року № 390 постанову Кабінету Міністрів України від 08 березня 2022 року № 225 "Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України" (назва у редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) доповнено пунктом 3 такого змісту:
"3. Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування за умови неможливості направлення:
осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках), лікарсько-консультативною комісією на медико-соціальну експертизу відповідно до Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1317;
дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 року № 917.
При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд.".
У своїх доводах позивач також покликається на те, що Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)" розділ XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV доповнено пунктом 14-6 такого змісту:
"14-6. У разі пропуску в період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, строку повторного огляду медико-соціальної експертизи особою з інвалідністю виплата пенсії по інвалідності не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої пенсії на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю".
Суд погоджується з позивачем і вважає застосовними наведені законодавчі положення у цій справі й оскільки право позивача на пенсію по інвалідності за нормами Закону № 2262-ХІІ відповідачем не заперечується, а станом на визначену позивачу дату чергового переогляду діяли карантинні заходи та в подальшому режим воєнного стану, враховуючи те, що на підставі довідки до акта огляду МСЕК серії 12 ААГ № 630873 від 13 березня 2024 року позивачу підтверджено 3 групу інвалідності у зв'язку із захворюванням, пов'язаним із захистом Батьківщини, позивач набув право на поновлення виплати пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Відповідно до внесених у пенсійне законодавство змін щодо продовження інвалідності та, відповідно, пенсійних виплат у разі неможливості проходження повторного огляду коли припинення виплати пенсії по інвалідності припадає на період дії карантинних заходів та воєнного стану, суд доходить висновку про неправомірне припинення пенсійної виплати позивача за період з 01 червня 2022 року до 23 січня 2024 року, що потребує поновлення та судового захисту шляхом зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу пенсію по інвалідності за окреслений період.
Щодо утримання переплати пенсії в розмірі 9660,10 грн за період з 01 червня 2022 року по 31 липня 2022 року, про що викладено у листі Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 29 березня 2024 року № 0600-0307-8/38510, суд зазначає про таке.
Відповідно до статті 59 Закону № 2262-XII відрахування з пенсій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом та членів їх сімей провадиться в порядку, встановленому частиною другою статті 50 Закону № 1058-IV.
Відповідно до статті 60 Закону № 2262-XII пенсіонери зобов'язані повідомляти органам пенсійного забезпечення про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати.
В разі невиконання цього обов'язку і одержання у зв'язку з цим зайвих сум пенсії пенсіонери повинні відшкодувати органу пенсійного забезпечення заподіяну шкоду.
Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера (подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі його сім'ї тощо), можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень органу, який призначає пенсію, чи суду.
Відповідно до статті 50 Закону № 1058-IV суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.
Відрахування з пенсії провадяться в установленому законом порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов, виконання яких відповідно до закону провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Розмір відрахування з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 21 березня 2003 року № 6-4 затверджено Порядок повернення сум пенсій, виплачених надміру, та списання сум переплат пенсій, що є безнадійними до стягнення. Цей Порядок визначає механізм повернення коштів, надміру виплачених за призначеними пенсіями, та списання територіальними органами Пенсійного фонду України сум переплат пенсій, що є безнадійними до стягнення.
Згідно з абзацом 3 пункту 2 цього Порядку переплата пенсії - сума пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій), виплачена з різних причин понад розмір, визначений законодавством.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 16 січня 2019 року у справі № 753/15556/15-ц зазначила, що у статті 1215 Цивільного кодексу України передбачені загальні випадки, за яких набуте особою без достатньої правової підстави майно за рахунок іншої особи не підлягає поверненню. Її тлумачення свідчить, що законодавцем передбачені два винятки із цього правила: по-перше, якщо виплата відповідних грошових сум є результатом рахункової помилки особи, яка проводила таку виплату; по-друге, у разі недобросовісності набувача такої виплати. При цьому правильність здійснених розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються, і відповідно тягар доказування наявності рахункової помилки та недобросовісності набувача покладається на платника відповідних грошових сум.
Надаючи оцінку доводам відповідача щодо зловживання позивача неповідомленням про обставини, які зумовлюють припинення виплати пенсії суд, враховуючи правові висновки Великої Палати, зауважує на тому, що для утримання надміру сплачених сум пенсії пенсійний орган мав достеменно встановити факт переплати у зв'язку із поданням недостовірних відомостей, що враховуються при її обчисленні, та з чиєї вини нараховано суми соціальної виплати у розмірі, що суперечить вимогам Закону.
Всупереч цьому відповідач, приймаючи у березні 2024 року рішення щодо стягнення з позивача з 01 травня 2024 року надмірно виплаченої пенсії за період з 01 червня 2022 року до 31 липня 2022 року, не врахував викладені вище у цьому судовому рішенні положення нормативно-правових актів щодо продовження інвалідності та виплати відповідної пенсії упродовж встановленого строку, як і не переглянув свого рішення щодо утримання пенсії зважаючи на те, що у заяві від 05 липня 2024 року позивач повідомляв про неможливість повторного переогляду у травні 2022 року у зв'язку з мобілізацією до лав Збройних сил України з 25 лютого 2022 року з доданням підтверджуючих документів, які залишені без уваги відповідача.
За встановлених обставин цієї справи позивачем не допущено зловживання при отриманні пенсійної виплати упродовж спірного періоду, тому, з огляду на висновки суду щодо поновленого права позивача на пенсію по інвалідності з 01 червня 2022 року, визначені до стягнення як надміру виплачені суми пенсії у розмірі 9660,10 грн за період з 01 червня 2022 року до 31 липня 2022 року підлягають поверненню позивачу, а спірне рішення відповідача у листі від 29 березня 2024 року № 0600-0307-8/38510 про утримання переплати пенсії - визнанню протиправним та скасуванню.
Оскільки судом зроблено висновок про повернення фактично утриманих пенсійних виплат позивача за період з 01 червня 2022 року до 31 липня 2022 року відповідно до рішення пенсійного органу, про що вказано у листі від 29 березня 2024 року № 0600-0307-8/38510, належним та відповідним порушеному праву способом захисту буде зобов'язання відповідача здійснити нарахування пенсії по інвалідності позивача за період з 01 серпня 2022 року до 23 січня 2024 року, а не з 01 червня 2022 року як просить позивач.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Зважаючи на відсутність понесених позивачем судових витрат у цій адміністративній справі, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись статтями 6-9, 77, 90, 139, 242-246, 255, 257, 262, 295, 297 КАС України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправною відмови, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо здійснення нарахування ОСОБА_1 пенсії по інвалідності в період з 01 серпня 2022 року до 23 січня 2024 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити нарахування пенсії по інвалідності ОСОБА_1 за період з 01 серпня 2022 року до 23 січня 2024 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, викладене у листі від 29 березня 2024 року № 0600-0307-8/38510 про утримання з ОСОБА_1 переплати пенсій в розмірі 9660,10 грн за період з 01 червня 2022 року до 31 липня 2022 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повернути ОСОБА_1 кошти, утримані з його пенсії за період з 01 червня 2022 року до 31 липня 2022 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.Г. Приходько
05.03.25