Постанова від 05.03.2025 по справі 504/5291/24

Справа № 504/5291/24

Номер провадження 3/504/203/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.03.2025с-ще Доброслав

Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Сафарова А.Ф., за участю прокурора Доброславської окружної прокуратури Одеської області Рябоконь Р.В.,

розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця рф, громадянина росії, директора Комунального підприємства «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , посвідка на постійне проживання № НОМЕР_1 , видана 24.12.2021,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

24.12.2024 до Комінтернівського районного суду Одеської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, складені відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

З матеріалів адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією вбачається, що 18.12.2024 старшим оперуповноваженим в ОВС Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Іщук Б.М. складено протокол №1610/2024 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відносно директора Комунального підприємства «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області.

Підставою для складання зазначеного протоколу стало те, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Комунального підприємства «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та суб'єктом декларування, відповідно до пп. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону, в порушення ч.1 ст. 45 Закону несвоєчасно 08.11.2024, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 05.03.2025 не з'явився, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі. Надане клопотання про закриття провадження на підставі п.7 ст. 247 КУпАП у зв'язку з закінченням передбаченого ст. 38 КУпАП підтримав в повному обсязі.

Вислухавши думку прокурора про відсутність заперечень щодо розгляду справи за даної явки, з урахуванням наданої письмової заяви ОСОБА_1 про неможливість прибути до суду у зв'язку із службовою зайнятістю, дослідивши наявні матеріали справи суд дійшов такого висновку.

Розпорядженням Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області № 224/2022-кР-тР від 12.07.2022 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора КП «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області з 13.07.2022 та в той же день укладено з ним контракт як з керівником комунального підприємства строком на 5 років.

Статтею 811 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.ст. 167, 169 ЦК України, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та у порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі Реєстр) та Статуту, засновником Комунального підприємства «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 44761112, юридична адреса: 67571, Одеська область, Одеський район, с. Фонтанка, вул. Степна, буд. 4) є Фонтанська сільська рада Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04379746, юридична адреса: 67571, Одеська область, Одеський район, с. Фонтанка, вул. Степна, буд. 4), тобто орган місцевого самоврядування.

Статутом Комунального підприємства «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області, затвердженим рішенням сесії Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області № 1735-УІІІ від 27.10.2023 визначено, що установа є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, круглу печатку з власним найменуванням, штампи, бланки, власну емблему, іншу атрибутику юридичної особи. Підприємство від свого імені виступає у господарських, цивільних, адміністративних правовідносинах з юридичними та фізичними особами, набуває майнових прав та несе обов'язки, виступає позивачем та відповідачем у судах, несе відповідальність за результатами своєї господарської діяльності, тощо.

Таким чином, за вищевказаними ознаками Комунальне підприємство «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області . юридичною особою публічного права.

Відповідно до прав та обов'язків, визначених у контракті та статуті, директор Комунального підприємтва «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області здійснює управління підприємством: приймає на роботу (укладає договори, контракти з працівниками) та звільняє працівників підприємства, у т.ч. заступників, керівників структурних підрозділі, відокремлених підрозділів, філій; затверджує посадові інструкції, розпоряджається в межах своїх повноважень майном комунального підприємства, у т.ч. його коштами в межах до 200000 грн.; у межах своїх повноважень видає накази та інші акти з питань, пов'язаних з діяльністю; самостійно укладає договори з контрагентом; застосовує заходи заохочення, накладає дисциплінарні стягнення; без довіреності діє від імені підприємства, представляє його інтереси у відносинах з усіма суб'єктами господарювання, організаціями, установами та громадянами, в судах як в Україні, так і за її межами, тощо.

Таким чином, директор Комунального підприємства «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області ОСОБА_1 є суб'єктом відповідно до пункту «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, та на нього поширюється дія цього Закону, і він зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 45 вказаного Закону.

У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

12.10.2023 набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пунктом 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій-чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою-чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

На виконання вищезазначених вимог законодавства, ОСОБА_1 був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31.01.2024.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 Закону та п. 2-7 Прикінцевих положень Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, лише 08.11.2024 о 13 годині 19 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Згідно відповіді на запит ДСР НПУ за підписом керівника управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції А. Ковтуненко (вихідний № 71- 03/4127/20 від 06.02.2020), зазначено, що усі документи, які суб'єкт декларування подав до інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), зберігаються в ITC Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічній частині ITC Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ITC Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб'єктами декларування.

У своїх поясненнях ОСОБА_1 підтвердив факт несвоєчасної подачі щорічної декларації за 2022 рік, відсутність у нього поважних причин та визнав вину повністю.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.05.2015 № 5-рп/2015 з питань офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 276 КУпАП місцем вчинення правопорушення є адміністративно-територіальна одиниця, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно ч.1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 відповідної декларації встановлений. Поважні причини несвоєчасної подачі декларації ОСОБА_1 не встановлені.

Датою і часом вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією ОСОБА_1 є фактичний час і дата несвоєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, тобто 08.11.2024 о 13 годині 19 хвилин.

Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання протоколу за участю особи ОСОБА_1 , а саме 18.12.2024.

Юридичними наслідками в даному випадку є несвоєчасне, без поважних причин подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань корупції, у визначений Законом строк, щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

04.03.2025 за вх. № 4864 до суду надійшло клопотання директора КП «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області Абдулазімова С.С. про закриття провадження про справі у зв'язку із закінченням передбаченого ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення. Так, ОСОБА_1 зазначив, що як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 1610/2024 від 18.12.2024, датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією на думку старшого оперуповноваженого в ОВС Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Іщук Б.М. є датою завершення збору доказів, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання протоколу за участю особи ОСОБА_1 , а саме 18.12.2024. З доводами уповноваженої особи щодо дати виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією саме 18.12.2024 не погоджується, оскільки відповідно до запиту Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань (6583/55/114/01-2024 від 30.05.2024), 02.07.2024 КП «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради за вихідним № 111 направлено на адресу Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань завірений пакет документів відповідно до запиту, в якому стояло питання щодо надання інформації відносно директора КП «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради ОСОБА_2 щодо можливого вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією. Тобто виходячи з наведеного, вважає, що днем виявлення правопорушення слід вважати день, коли уповноваженому органу надана відповідь на запит (щодо можливого вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП), а саме 02.07.2024.

Дослідивши і проаналізувавши докази по справі, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_3 у вчиненні адміністративних правопорушень доведена та підтверджується наступними матеріалами:

- даними протоколу №1610/2024 про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією від 18.12.2024;

- роздруківкою з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» стосовно ОСОБА_1 ;

- супровідним листом за вих. № 111 від 02.07.2024 за підписом директора КН «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області про направлення на адресу УСР в Одеській області ДСР завіреного пакету документів відповідно до запиту № 6583/55/114/01-2024 від 30.05.2024 (№19 від 20.06.2024), зокрема, розпорядження сільського голови Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області Н. Крупиці № 224/2022-кР-тр від 12.07.2022 про призначення на посаду директора КП «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області ОСОБА_4 з 13.07.2022 на підставі укладеного контракту; копії контракту з директором комунального підприємства від 13.07.2022; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; копії Статуту комунального підприємства «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради, затвердженого рішенням сесії Фонтанської сільської ради № 1735-УІІІ від 27.10.2023;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 07.11.2024;

листом Голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_5 за вих. № 44-01/8418/19 від 06.02.2019;

- листом керівника Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації ОСОБА_6 за вих. № 71-03/4127/20 від 06.02.2020;

- листом в.о. керівника Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя НАЗК ОСОБА_7 за вих. № 47-09/27771/21 від 26.04.2021;

- даними рапорту старшого оперуповноваженого в ОВС УСР в Одеській області ДСР НП України Б. Іщук від 18.12.2024.

Щодо наданого ОСОБА_1 клопотання про закриття провадження про справі у зв'язку із закінченням передбаченого ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення суд зазначає таке.

Відповідно до приписів ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтею 51 та частинами третьою - шостою статті 164-14, статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Як вбачається зі змістуст.38 КУпАП початком відліку строку для накладення адміністративного стягнення у даному випадку є день виявлення адміністративного правопорушення.

Правопорушення, яке передбачено диспозицією ч.1 ст. 172-6 КУпАП є триваючим.

Триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов'язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою. Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.

Як слідує з правових висновків, викладених в п. 17, 18 постанови Верховного Суду від 03.05.2018 по справі №487/2854/17, Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить визначення поняття «триваюче» правопорушення. Проте, в теорії адміністративного права під триваючим правопорушенням розуміють тривале невиконання вимог правової норми у вигляді дії або бездіяльності. Характер триваючого правопорушення оцінюється судом в кожному конкретному випадку індивідуально.

Верховний Суд у постанові від 11 квітня 2018 року у справі № 804/401/17 зазначив, що триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.

Як встановлено із матеріалів справи, зокрема із пояснень ОСОБА_1 , наданих 07.11.2024 старшому оперуповноваженому в ОВС 6-го відділу УСР в Одеській області ДСР НПУ Б. Іщук, до теперішнього часу йому не було відомо про те, що в нього виникає необхідність подачі декларації за 2022 рік. Посаду директора комунального підприємства займає вперше, при прийнятті на роботу роботодавцем не було ознайомлено про те, що він являється суб'єктом декларування та в нього виникає обов'язок подачі декларації. Наслідки неподачі щорічної декларації за 2022 рік йому вже відомі, декларацію зобов'язався подати в найкоротший термін.

Так, наступного дня, за днем надання пояснень, ОСОБА_1 08.11.2024 о 13 годині 19 хвилин подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 усунуто стан триваючого адміністративного правопорушення та припинено його вчинення у спосіб подання щорічної декларації за 2022 рік саме 08.11.2024, що зафіксовано роздруківкою з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Згідно з ч. 1 ст. 68 Конституції України незнання законів не звільняє особу від юридичної відповідальності.

Презумпція знання законодавства (лат. Ignorantia juris non excusat - незнання закону не вибачається) означає, що кожен вважається таким, що знає закони та інші нормативно-правові акти, які доведені до відома населення у порядку встановленому законом.

ОСОБА_1 не виконав вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», які виникли у нього як у директора КП «Муніципальна варта» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області.

Таким чином, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, на підставі матеріалів справи суд дійшов висновку, що факт вчинення правопорушення доведено, в судовому засіданні підтверджено вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин, що мали місце під час вчинення адміністративного правопорушення та після такого не встановлено.

При накладенні стягнення правопорушнику ОСОБА_1 враховую характер вчиненого правопорушення та ступень вини порушника, його особу, матеріальний стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Згідно вимог ст. 40-1 КУпАП України з ОСОБА_1 належить стягнути на користь держави судовий збір в сумі 605,6 грн.

Враховуючи вище викладене, на підставі ст.62 Конституції України, керуючись ст.ст. 9,11,21,33-35,40-1,172-6,221,289,384 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно з приписами ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

З реквізитами для сплати штрафу та судового збору можна ознайомитись за посиланнями на офіційний веб портал «Судова влада України» https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/zbir/ та https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/tax/ .

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя А. Ф. Сафарова