06 березня 2025 рокуСправа № 495/1326/25
Номер провадження 3/495/592/2025
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Братків І.І., розглянувши матеріали, що надійшли від Білгород-Дністровського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого за наймом,
за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 , ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
28.02.2025 до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській надійшли три протоколи серії ВАД №617169 від 26.02.2025, серії ВАД №617170 від 26.02.2025, серії ВАД №617171 від 26.02.2025 про адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), складені відносно ОСОБА_1 .
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №617169 від 26.02.2025 вбачається, що 07.02.2025 в період часу з 09:00 - 11:00 год. Гр. ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом не з'явився на реєстрацію до Білгород-Дністровського РВП ГУНП в м. Білгород-Дністровському, вул. Сержанта Данила Марюхна, 21, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №617170 від 26.02.2025 вбачається, що 14.02.2025 в період часу з 09:00 - 11:00 год. Гр. ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом не з'явився на реєстрацію до Білгород-Дністровського РВП ГУНП в м. Білгород-Дністровському, вул. Сержанта Данила Марюхна, 21, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №617171 від 26.02.2025 вбачається, що 21.02.2025 в період часу з 09:00 - 11:00 год. Гр. ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом не з'явився на реєстрацію до Білгород-Дністровського РВП ГУНП в м. Білгород-Дністровському, вул. Сержанта Данила Марюхна, 21, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату та місце слухання справи повідомлялався належним чином шляхом направлення смс-повістки на номер телефону вказаного в протоколі про адміністративне правопорушення та в графі "повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться в Білгород-Дністровському міськрайонному суді Одеської області 06.03.2025 о 09:00", про причини неявки не повідомив та клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.
Відповідно до пояснень наявних в протоколі про адміністративне правопорушення в графі «Пояснення особи щодо якої складено цей протокол, по суті порушення» ОСОБА_1 з протоколом згоден та просив справи розглядати без його участі.
Відповідно до статті 268 Кодексу під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи в якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, оцінивши в сукупності всі докази, суд доходить такого висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглядаючи справу N 524/5741/16-а зауважив, що притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Доведення вини правопорушника покладається на орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення. Під доказуванням у провадженні у справах про адміністративні правопорушення слід розуміти процесуальну діяльність суб'єктів щодо збору, перевірки та оцінки доказів з метою встановлення об'єктивної істини у справі й прийняття на цій основі законного рішення.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, доведена матеріалами справи, дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, які відповідно до ст. 251КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення, а саме:
- протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАД №617169 від 26.02.2025, серії ВАД №617170 від 26.02.2025, серії ВАД №617171 від 26.02.2025;
- рапортом складеного начальником СДОП ВП Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області майора поліції Дмитра БИКОВСЬКОГО від 08.02.2025;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 26.02.2025 з яких вбачається, що 07.02.2025, 14.02.2025 та 21.02.2025 не з'явився на реєстрацію до Білгород-Дністровського РВП ГУНП так як не має коштів на проїзд до м. Білгород-Дністровський.
За таких обставин, зважаючи на вищевикладене, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме: порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний терміні ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; не повідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста)у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири)у визначений час який не може перевищувати восьми годинну добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); не реєстрація в органі Національної поліції, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
До обставин, які пом'якшують покарання порушника, суд відносить щире каяття.
Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відтак, слід визначити остаточне покарання шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим у межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення уразі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
В зв'язку доведенням винності ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення також підлягає стягненню з нього судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. на користь держави.
Керуючись ст. ст. 33,34,36,40-1,187,283-285 КУпАП, суддя,
Об'єднати в одне провадження адміністративні справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, ч. 2 ст. 187 КУпАП, та ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме: справа № 495/1326/25 провадження 3/495/592/2025, справа № 495/1327/25 провадження 3/495/593/2025, справа № 495/1331/25 провадження 3/495/597/2025 та присвоїти провадженням єдиний номер справи № 495/1326/25 провадження 3/495/592/2025.
Визнати винним та притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді 15 (п'ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 (двісті п'ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь державного бюджету України судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Згідно із ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно із ст. 308КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання становить три місяці.
Суддя Ірина БРАТКІВ