Справа № 464/1495/25
пр.№ 1-в/464/35/25
06 березня 2025 року Сихівський районний суд м. Львова
у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові подання начальника відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП України у Львівській області про продовження адміністративного нагляду, -
встановив:
Начальник відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП України у Львівській області звернувся до суду із поданням про продовження ОСОБА_3 адміністративного нагляду строком на шість місяців із визначеними обмеженнями у відповідності до п. «в» ст. 3, ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В обґрунтування подання покликався на те, що ОСОБА_3 перебуває на профілактичному обліку у Відділі поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області, оскільки судима 01.08.2008 Сихівським районним судом м. Львова за ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 185 КК України до дванадцяти років позбавлення волі. 23.10.2017 звільнена з місць позбавленні волі відповідно до ст. 81 КК України умовно-достроково на невідбутий строк покарання 2 місяці 20 днів. За час перебування на профілактичному обліку ОСОБА_3 на шлях виправлення не стала, офіційно не працевлаштувалася, систематично уникала спілкування з дільничними офіцерами поліції та перешкоджала в проведенні ними профілактичної роботи, вчинила декілька адміністративних правопорушень, у зв'язку з чим, 08.03.2024 Сихівським районним судом м. Львова їй встановлено адміністративний нагляд строком на один рік. За цей період стосовно ОСОБА_3 складено ряд протоколів про адміністративні правопорушення, зокрема, сім протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст. 187 КУпАП (Порушення правил адміністративного нагляду), а також така притягалася до адміністративної відповідальності: 12.06.2024 за ч. 1 ст. 127 КУпАП (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин). Із ОСОБА_3 неодноразово проводились профілактичні бесіди, спрямовані на недопущення вчинення правопорушень, але належних висновків для себе остання не зробила, заходи профілактичного впливу з боку Національної поліції України позитивного результату не дали.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, які подання підтримали, оглянувши матеріали подання, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється особам, засудженим до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Метою встановлення адміністративного нагляду є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 цього ж Закону).
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості (ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»).
Судом встановлено, що раніше судима за особливо тяжкий злочин ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі, перебуваючи на профілактичному обліку у відділі поліції № 2 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області, систематично вчиняла адміністративні правопорушення, за які була притягнута до адміністративної відповідальності, на неодноразові профілактичні бесіди щодо недопущення вчинення правопорушень належним чином не реагує, необхідних висновків не зробила, заходи профілактичного впливу з боку Національної поліції позитивних результатів не дали, відтак суд приходить до висновку про необхідність продовження ОСОБА_3 адміністративного нагляду з відповідними його обмеженнями.
На підставі п. «в» ст. 3, статей 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
ухвалив:
Подання задовольнити.
Продовжити застосування ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного нагляду на 6 (шість) місяців.
Застосувати до ОСОБА_3 такі обмеження:
1. заборона виїзду за межі міста без відома Національної поліції України;
2. заборона перебувати в місцях, де продають спиртні напої на розлив;
3. заборона відлучатися з місця проживання в період часу з 22:00 год. по 06:00 год.;
4. реєструватися в територіальному підрозділі Національної поліції України за місцем проживання 4 (чотири) рази на місяць.
Копію ухвали направити для виконання відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП України у Львівській області.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Головуючий ОСОБА_4