Справа № 144/1920/24
Провадження № 3/144/35/25
05.03.2025 смт. Теплик
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Герман Олександр Сергійович, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов від начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 , про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовослужбовця військової служби по мобілізації військової частини НОМЕР_1 , зареєстрованого АДРЕСА_1 , за ч.3 ст. 172-20 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОДВ/Г №269 від 18.12.2024 вбачається, що 17.12.2024 о 15 год. 00 хв. на території базового табору військової частини НОМЕР_1 командир взводу охорони майстер-сержант ОСОБА_2 виявив солдата ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, не чітка вимова), після чого солдата ОСОБА_1 було доставлено до комунального некомерційного підприємства «Гайсинська ЦРЛ» для проведення медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння. Після огляду черговим лікарем встановлено стан алкогольного сп'яніння ІІ ступеня на підставі висновку медичного огляду від 17.12.2024 та результатів лабораторного дослідження «Алкофор» 1,75 %.
Своїми діями солдат ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 172-20 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Судом вживалися заходи для повідомлення правопорушника.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по факту інкримінованого йому правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП підлягає поверненню на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП - у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Зокрема, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ОДВ/Г №269 від 18.12.2024 вбачається, що факт вчинення правопорушення підтверджують два свідки, однак долучені письмові пояснення підписані одним і тим же свідком.
Інші матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 також містять недоліки: службова характеристика та медична характеристика видана 19.12.2025, тобто після складання адміністративного протоколу ОДВ/Г №269 від 18.12.2024 та направлення його до суду.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимог ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що проводить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 251, 252, 256, 268, 277, 278, 283-285 КУпАП, суддя
Матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП повернути до ІНФОРМАЦІЯ_1 - для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя