Рішення від 27.02.2025 по справі 924/985/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"27" лютого 2025 р. Справа №924/985/24

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В., за участю секретаря судового засідання Нечаюк А.О., розглянувши матеріали справи

за позовом акціонерного товариства ''Хмельницькобленерго'', м. Хмельницький

до комунального підприємства ''Хмельницькбудзамовник'', м. Хмельницький

про стягнення 144644,59 грн. - вартості необлікованої електричної енергії

За участю представників:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

Процесуальні дії по справі:

Ухвалою суду від 08.11.2024р. відкрито провадження у справі №924/985/24 за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого провадження.

28.11.2024р. постановлено ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання про відкладення підготовчого засідання на іншу дату та продовження строку підготовчого провадження на 30 днів.

03.02.2025р. постановлено ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті в судовому засіданні.

Виклад позицій учасників судового процесу.

Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення з відповідача 144644,59 грн. - вартості необлікованої електричної енергії. Позовні вимоги обґрунтовано порушенням відповідачем п. 5.5.5, п. 8.4.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕЕ), а саме: зрив пломби ОСР №С76447283, яка була встановлена на двері трансформатора №1 і закривала доступ до дооблікових струмовідних частин, про що складено акт про порушення №В 002118 від 22.04.2024р., в якому зафіксовано виявлене порушення.

Відзначає, що 05.06.2024р. проведено засідання комісії Хмельницького РЕМ по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ у присутності споживача - директора Бондара О.О., за результатами якого, враховуючи порушення споживачем п.п. 5.5.5 ПРРЕЕ, комісією прийнято рішення провести споживачу нарахування обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення ПРРЕЕ. Рішення комісії оформлене протоколом.

Відповідач у відзиві проти позову заперечував стверджуючи, що акт від 22.04.2024р. підписано від імені споживача особою, яка не має ніякого відношення до споживача всупереч положенням п. 8.2.5 ПРРЕЕ. Вказує, що комунальне підприємство не надавало Гаврилюку Петру Петровичу жодних довіреностей (усних чи письмових) на представництво інтересів комунального підприємства.

Вважає, що не маючи спеціальних знань у сфері енергетики неможливо достеменно знати, що формулювання закривала доступ до дооблікових струмовідних частин не дає змоги дійсно встановити, чи відсутність пломби ОСР №С76447283 призвела до наявності доступу до струмоведучих частин схеми (вузла) обліку.

Вказує, що фактично, ні в акті про порушення від 22.04.2024р. №В002118, ні в протоколі засідання комісії по розгляду актів про порушення від 05.06.2024р. не зазначено про те, що відсутність пломби ОСР №С76447283 призвела до наявності доступу до струмоведучих частин схеми (вузла) обліку відповідно до формулювань та вимог, встановлених п. 8.4.5 ПРРЕЕ. Вважає, що для встановлення того, чи дійсно відсутність пломби ОСР №С76447283 призвела до наявності доступу до струмоведучих частин схеми (вузла) обліку необхідно провести експертне дослідження для підтвердження чи спростування цього факту. Тому, на переконання відповідача, відсутній склад правопорушення, визначеного актом про порушення від 22.04.2024р. №В002118, а отже відсутні правові підстави нарахування та стягнення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії.

У відповіді на відзив позивач вважає викладені обгрунтування представника відповідача безпідставними та необгрунтованими. Зауважує, що згідно із схемами розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, електрообладнання, у тому числі засоби обліку електроенергії, перебувають на балансі споживача, і саме він несе відповідальність за їх належний технічний стан. Крім того, те, що при проведенні перевірки не було виявлено факту самовільного підключення не виключає відповідальності споживача при виявленні відсутності пломби на засобі захисту приладів обліку. Тому, робить висновок, відсутність встановленої енергопостачальною компанією пломби є порушенням відповідачем підпункту 8 пункту 5.5.5. ПРРЕЕ і свідчить про наявність підстав для прийняття комісією з розгляду актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії рішення про донарахування вартості необлікованої електроенергії відповідно до підпункту 2 пункту 8.4.2. ПРРЕЕ, які оформлені протоколом від 05.06.2024р.

Представники сторін у судове засідання не з'явилися.

Розглядом матеріалів справи встановлено:

Між акціонерним товариством ''Хмельницькобленерго'' та комунальним підприємством ''Хмельницькбудзамовник'' (cпоживач) 27.12.2018р. укладено договір №2210479 про надання послуг з розподілу електричної енергії за адресою: м. Хмельницький, вул. Озерна, 6/2Б. Договір №2210479 укладено шляхом підписання споживачем заяви-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, розміщеного на сайті Оператора системи розподілу АТ ''Хмельницькобленерго''.

Згідно з п. 1.1 договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії він є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови розподілу (передачі) електричної енергії споживачам як послуги оператора системи розподілу. Цей договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання споживача до умов цього договору згідно з заявою-приєднанням.

Згіно акту №4149 від 15.12.2023р. допуску на підключення електроустановок непобутових споживачів та згідно Акту №4161 від 15.02.2023р. пломбування, технічної перевірки вузла обліку електричної енергії, встановленого в електроустановках напругою до 1000В, на електроустановках об'єкта споживача за адресою: м. Хмельницький, вул. Озерна, 6/2Б, встановлено пломби, які зафіксовано у вказаних актах та зафіксовано факт відповідальності споживачем за цілісність пломб, зазначених у акті №4161 від 15.02.2023р.

Акт №4161від 15.02.2023р. підписано представниками сторін, зокрема, представником споживача - директором Бондарем О.О.

Згідно акту №5427 від 12.05.2023р. пломбуваня, технічної перервірки вузла обліку електричної енергії, який підписаний представниками оператора системи розподілу та споживача.

22.04.2024р. представниками акціонерного товариства ''Хмельницькобленерго'' проведено перевірку на об'єкті споживача комунального підприємства ''Хмельницькбудзамовник'' - загальний облік КТП 1007 ввід 1 - за адресою: м. Хмельницький, вул. Озерна, 6/2Б.

При проведенні перевірки був присутній представник споживача - Гаврилюк Петро Петрович (енергетик), який допустив представників оператора системи на об'єкт територію споживача.

Під час проведення перевірки виявлено порушення п. 5.5.5, п.8.4.2 ПРРЕЕ, а саме: зрив пломби ОСР №С76447283, яка була встановлена на двері трансформатора №1 і закривала доступ до дооблікових струмовідних частин.

22.04.2024р. складено акт про порушення №В 002118, в якому зафіксовано виявлене порушення п.5.5.5, п.8.4.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії.

Акт №В 002118 від 22.04.2024р. складено у присутності уповноваженого представника споживача - Гаврилюка П.П. та підписано двома представниками акціонерного товариства ''Хмельницькобленерго'', які проводили перевірку, та уповноваженим представником cпоживача - Гаврилюком П.П.

В пункті 11 акта №002118 від 22.04.2024р. зазначено, що комісія оператора системи з розгляду складеного акта про порушення буде проводити засідання 22.05.2024 о 10-00 год. за адресою: м. Хмельницький, вул. Свободи,57/2, каб. №203. На засідання запрошується споживач або уповноважена ним особа. У разі неявки на засідання комісії цей акт розглядається без участі споживача або уповноваженої ним особи.

05.06.2024р. проведено засідання комісії Хмельницького РЕМ по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ. Засідання комісії проведено у присутності споживача - директора Бондара О.О.

За результатами проведенного засідання, комісією прийнято рішення, що акт про порушення від 22.04.2024р. складений правомірно, споживач причетний до виявленого порушення пункту 8.4.2. пп. 2 ПРРЕЕ, яке здійснив шляхом зриву пломби ОСР, що була встановлена на дверях трансформатора №1 і закривала доступ до дооблікових струмовідних частин.

Комісія вирішила провести споживачу нарахування обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення ПРРЕЕ. Рішення комісії оформлене протоколом.

05.06.2024р. споживачем в особі директора Бондаря О.О. отримано копію протоколу засідання Комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ від 05.06.2024р., визначення обсягу та вартості електричної енергії не облікованої внаслідок порушення ПРРЕЕ, рахунок на оплату по акту про порушення, що підтверджується підписом споживача - директора Бондара О.О. у протоколі засідання Комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ від 05.06.2024р.

Згідно протоколу нарахування проведено відповідно до п. 8.4.8.1 ПРРЕЕ за період з 22.10.2023р. по 22.04.2024р. (6 місяців). Розрахунковий добовий обсяг споживання електричної енергії (Wдоб) здійснено згідно п. 8.4.10 ПРРЕЕ за формулою №4: Wдоб = P * tдоб * Кв.

Згідно п. 8.4.9. ПРРЕЕ розрахунок по акту зменшено на обсяг електричної енергії, спожитий споживачем у цьому періоді (за необхідністю) з 35048 кВт*год по 19893 кВт*год.

Згідно проведенного розрахунку сума вартості необлікованої електричної енергії внаслідок порушення відповідачем Правил роздрібного ьринку електричної енергії склала 144644,59 грн.

Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, суд приймає до уваги наступне.

Правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище регулюється Законом України "Про ринок електричної енергії".

За вимогами частини третьої статті 58 Закону України "Про ринок електричної енергії" споживач зобов'язаний, зокрема, дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії та умов укладених договорів.

Згідно зі статтею 77 Закону України "Про ринок електричної енергії" учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку електричної енергії, зокрема, є: недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії; порушення вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання і мереж електроенергетичних підприємств та споживачів, виготовлення, монтажу, налагодження та випробування енергоустановок і мереж, виконання проектних робіт на енергоустановках і мережах; крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг постановою від 14.03.2018 №312 затвердила Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі ПРРЕЕ), якими, зокрема, врегульовано взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними ПРРЕЕ.

Відповідно до пунктів 2.3.3-2.3.4 Правил роздрібного ринку електричної енергії електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами вимірювальної техніки для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) суміщеними з лічильником електричної енергії або окремими засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії. Відповідальність за збереження і цілісність засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені. Відповідальним за експлуатацію та технічний стан засобів (вузлів) вимірювальної техніки є їх власник.

Пунктом 5.5.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії закріплені обов'язки споживача електричної енергії, зокрема підпунктами 8 та 9 визначено, що споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об'єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування; невідкладно повідомляти оператора системи та постачальника послуг комерційного обліку про недоліки в роботі засобу вимірювання.

Відповідно до пункту 8.2.4 Правил роздрібного ринку електричної у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до порядку, визначеного главою 8.4 цього розділу.

Пунктом 8.2.5 ПРРЕЕ передбачено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.

Споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення, про що зазначається в акті про порушення.

Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).

Відповідно до пункту 8.2.6 ПРРЕЕ на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень: 2) пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах (вузлах) вимірювальної техніки в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії) (підпункт 2 пункту 8.4.2 ПРРЕЕ).

Основні положення щодо організації комерційного обліку електричної енергії на ринку електричної енергії, права та обов'язки учасників ринку, постачальників послуг комерційного обліку та адміністратора комерційного обліку щодо забезпечення комерційного обліку електричної енергії, отримання точних і достовірних даних комерційного обліку та їх агрегації (об'єднання), порядок проведення реєстрації постачальників послуг комерційного обліку, точок комерційного обліку та реєстрації автоматизованих систем, що використовуються для комерційного обліку електричної енергії врегульовані Кодексом комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 №311.

Відповідно до пунктів 5.16.1-5.16.3 розділу 5.16 "Пломбування/розпломбування вузлів обліку "Кодексу комерційного обліку електричної енергії з метою запобігання несанкціонованому втручанню та доступу до елементів або функції настроювання ЗВТ у складі вузла обліку за результатами технічної перевірки такі ЗВТ та вузол обліку пломбують. Лічильники мають бути опломбовані на затискній клемній кришці пломбою оператора системи.

Пломби з тавром оператора системи мають бути встановлені також (за можливості) на кришках, боксах та інших пристроях вузла обліку та дооблікових колах, які закривають первинні та вторинні (після вимірювальних трансформаторів) дооблікові кола живлення ЗВТ; кришки важелів та кнопок управління комутаційних апаратів і захисних автоматичних вимикачів, встановлених у колах вимірювальних трансформаторів; двері комірок вимірювальних трансформаторів напруги; клемні кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, апаратних інтерфейсах зв'язку ЗВТ; клемні кришки, встановлені у дооблікових силових колах комутаційних апаратів та захисних автоматичних вимикачів; відкриті дооблікові силові кола живлення; усі інші місця доступу до сигнальних і відкритих дооблікових струмоведучих частин.

Послуга з введення в облік вузла обліку передбачає проведення технічної перевірки ЗВТ та інших складових вузла обліку, схеми їх підключення, а також пломбування ЗВТ, пристроїв та місць, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин кіл комерційного обліку (пункт 5.2.23 розділу 5.2 "Порядок улаштування вузла обліку" Кодексу комерційного обліку електричної енергії).

Отже, аналіз вказаних норм дає підстави для висновку про те, що відсутність або пошкодження установленої відповідно до акта про пломбування на території та/або об'єкті (у його приміщенні) споживача енергопостачальною компанією пломби (відбитку їх тавр) є порушенням з боку власника електроустановки Правил роздрібного ринку електричної енергії.

Як свідчать матеріали справи, позивачем 22.04.2024р. при перевірці електроустановок на об'єкті відповідача за адресою: м. Хмельницький, вул. Озерна, 6/2Б, виявлено відсутність пломби на цьому об'єкті: зрив пломби ОСР №С76447283, яка була встановлена на двері трансформатора №1 і закривала доступ до дооблікових струмовідних частин.

Акт підписано працівниками АТ "Хмельницькобленерго", а також представником споживача Гаврилюк П.П.

Зауваження або заперечення щодо проведеної перевірки та складеного акта про порушення, зі сторони комунального підприємства ''Хмельницькбудзамовник'' відсутні.

Тому доводи відповідача з приводу не підписання акта зі сторони відповідача судом до уваги не приймаються.

Факт виявленого порушення відповідачем Правил роздрібного ринку електричної енергії підтверджується Актом №4149 від 15.12.2023 допуску на підключення електроустановок непобутових споживачів та Актом №4161 від 15.02.2023 пломбування, технічної перевірки вузла обліку електричної енергії, встановленого в електроустановках напругою до 1000В, відповідно до яких на електроустановках об'єкта Споживача за адресою: м. Хмельницький, вул. Озерна, 6/2Б, встановлено пломби, які зафіксовано у вказаних актах, та зафіксовано факт відповідальності відповідачем за цілісність пломб, зазначених у Акті №4161 від 15.02.2023р. Акт №4161 від 15.02.2023р. підписано відповідачем - директором Бондарем О.О.

Виявлення позивачем відсутності встановленої на території відповідача пломби є порушенням підпункту 8 пункту 5.5.5 та підпункту 2 пункту 8.4.2 ПРРЕЕ, за яким споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати збереження і цілісність встановлених на його території (у його приміщенні) пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування.

Цілісність та збереження встановлених пломб не забезпечено саме відповідачем, а відсутність пломби є окремим порушенням ПРРЕЕ і перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, є наслідком незабезпечення цілісності та збереження встановленої пломби.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 26.05.2022р. у справі №908/1618/21 та від 02.11.2022р. у справі №908/2797/21.

Доводи відповідача, викладені в відзиві на позов є безпідставними, виходячи з наступного.

Згідно із схемами розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, електрообладнання, у тому числі засоби обліку електроенергії, перебувають на балансі відповідача і саме він несе відповідальність за їх належний технічний стан.

Крім того, те, що при проведенні перевірки не було виявлено факту самовільного підключення не виключає відповідальності споживача при виявленні відсутності пломби на засобі захисту приладів обліку.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що відсутність встановленої енергопостачальною компанією пломби є порушенням відповідачем підпункту 8 пункту 5.5.5. ПРРЕЕ, свідчить про наявність підстав для прийняття комісією з розгляду актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії рішення про донарахування вартості необлікованої електроенергії відповідно до підпункту 2 пункту 8.4.2. ПРРЕЕ, які оформлені протоколом від 05.06.2024.

Розрахунок недоврахованої електричної енергії за актом про порушення №002118 від 22.04.2024 здійснено відповідно до підпунктів 8.4.2, 8.4.8 (1), 8.4.9 та 8.4.10 ПРРЕЕ.

Пунктом 8.4.10 ПРРЕЕ передбачено, що у разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 1- 5 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу (Wдоб, кВт·год) розраховується за формулою:

Wдоб = P*tдоб Kв, де: Р - потужність (кВт), визначена як: 1) сумарна максимальна потужність наявних у споживача на час складення акта про порушення струмоприймачів відповідно до їх паспортних даних (за умови, якщо визначена таким чином потужність не перевищує дозволену потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначену в договорі з оператором системи); 2) потужність, обчислена виходячи зі струму навантаження електроустановки споживача при підключенні всіх наявних на час складення акта про порушення струмоприймачів на максимальну потужність, визначеного на підставі показів відповідних засобів вимірювальної техніки, повірених у терміни, передбачені законодавством у сфері метрології (за умови відсутності паспортних даних усіх струмоприймачів, наявних у споживача на час складення акта про порушення, та якщо визначена таким чином потужність не перевищує дозволену потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначену в договорі з оператором системи); 3) дозволена потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначена в договорі з оператором системи (за умови, якщо потужність, визначена відповідно до положень підпунктів 1 або 2 цього пункту, перевищує дозволену потужність для цієї точки комерційного обліку, ненадання споживачем інформації щодо паспортних даних струмоприймачів, недопуску представників оператора системи на свою територію для перевірки інформації щодо сумарної максимальної потужності струмоприймачів, відмови споживача від вимірювання струму навантаження електроустановки при підключенні всіх наявних струмоприймачів на повну потужність); tдоб - тривалість роботи обладнання протягом доби, що визначається на підставі договору з оператором системи (год). У разі відсутності в договорі даних про тривалість роботи обладнання протягом доби, що визначається на підставі договору з оператором системи (год). У разі відсутності в договорі даних про тривалість роботи обладнання споживача tдоб приймається рівним 8 год. Кв коефіцієнт використання струмоприймачів (приймається рівним 0,6).

Позивачем проведено розрахунок вартості необлікованої електроенергії за формулою Wдоб = P * tдоб Kв. Період розрахунку з 22.10.2023 до 22.04.2024 (- 6 місяців).

Згідно з розрахунком до акту №002118 кількість необлікованої енергії складає 19893 кВт/год на суму 144 644 грн 59 коп.

Отже, враховуючи обставини справи та вищенаведені законодавчі положення у їх сукупності, суд доходить висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 144644,59 грн. вартості необлікованої електричної енергії є обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 74, 86, 129, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства ''Хмельницькбудзамовник'' (м. Хмельницький, вул. Марка Кропивницького, 6-А; код ЄДРПОУ 03085929) на користь акціонерного товариства ''Хмельницькобленерго'' (м. Хмельницький, вул. Храновського, 11А; код 22767506) 144644,59 грн. (сто сорок чотири тисячі шістсот сорок чотири гривні п'ятдесят дев'ять копійок) - вартості необлікованої електричної енергії, 2422,40 грн. (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні сорок копійок) - витрат зі сплати судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів до Північно-західного апеляційного господарського суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 05 березня 2025 року.

Суддя В.В. Димбовський