Ухвала від 06.03.2025 по справі 754/2826/22

Номер провадження 2-о/754/10/25

Справа № 754/2826/22

УХВАЛА

Іменем України

06 березня 2025 року м.Київ

Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Скрипки О.І.,

присяжних Диптан О.В., Счастливої К.А.,

при секретарі Моторенко К.О.,

за участю

представника заявниці ОСОБА_1 ,

представника

заінтересованої особи Малої В.А.,

представника особи, відносно

якої розглядається клопотання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_3 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, про продовження строку дії рішення суду про визнання особи недієздатною та призначення опікуна, -

ВСТАНОВИВ:

Заявниця ОСОБА_3 звернулася до суду із клопотанням про продовження строку дії рішення суду про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, мотивуючи це тим, що рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 30.09.2022 року ОСОБА_4 визнано недієздатною, заявницю призначено опікуном недієздатної. Строк дії судового рішення був встановлений 2 роки. У зв'язку з тим, що стан здоров'я ОСОБА_4 на даний час не змінився, заявниця звертається до суду з даним клопотанням, в якому просить продовжити строк дії судового рішення в частині визнання особи недієздатною та призначення її опікуном.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 04.11.2024 року призначена судово-психіатрична експертиза, у зв'язку з чим провадження у справі зупинено.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 06.02.2025 року провадження у справі поновлено у зв'язку із проведенням судової експертизи.

У судовому засіданні представник заявниці повністю підтримала вимоги, просила суд задовольнити клопотання.

Представник заінтересованої особи у судовому засіданні підтримала клопотання, просила його задовольнити.

Представник особи, відносно якої розглядається клопотання, підтримала клопотання, просила його задовольнити.

Вислухавши пояснення представника заявниці, представника заінтересованої особи, представника особи, відносно якої розглядається клопотання, вивчивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання ОСОБА_3 підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Заявниця ОСОБА_3 є рідною матір'ю ОСОБА_4 .

ОСОБА_4 протягом тривалого часу хворіє на психічні розлади, стан її постійно погіршується, вона перебуває під постійним наглядом лікарів.

У зв"язку із своїм психічним станом ОСОБА_4 не здатна усвідомлювати значення своїх дій, керувати ними, потребує опіки над нею.

Рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 30.09.2022 року задоволено заяву заявниці, ОСОБА_4 визнано недієздатною, призначено заявницю ОСОБА_3 опікуном недієздатної.

Також судом встановлено строк дії судового рішення 2 роки.

У зв'язку з тим, що стан здоров'я ОСОБА_4 не змінився, заявниця ОСОБА_3 звернулася до суду із клопотанням про продовження строку дії рішення.

Судом для підтвердження стану ОСОБА_4 була призначена судово-психіатрична експертиза.

Відповідно до висновку судово-психіатричного експерта № 112 від 27.01.2025 року, згідно якого у теперішній час ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , страждає хронічним, стійким психічним розладом у вигляді «Глибокої розумової відсталості. Парціальна симптоматична епілепсія внаслідок вродженої вади розвитку головного мозку» (згідно з МКХ-10: F73.0); за своїм психічним станом на теперешній час ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 300 ЦПК України строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.

Частиною 7 статті 300 ЦПК України визначено, що клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п'ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті.

Згідно із ч. 8 ст. 300 ЦПК України клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.

Відповідно до ч. 9 ст. 300 ЦПК України суд зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу.

Як вбачається з письмових матеріалів справи, строк дії судового рішення від 30.09.2022 року, прийнятого у даній справі, був встановлений 2 роки з дня набрання рішенням законної сили.

Обставини, що свідчать про продовження хронічного стійкого психічного розладу, внаслідок чого ОСОБА_4 продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені висновком судово-психіатричного експерта № 112 від 27.01.2025 року.

Зважаючи на викладене вище, вимоги діючого законодавства, суд приходить до висновку, що клопотання заявниці підлягає задоволенню, при цьому суд вважає за необхідне продовжити строк дії рішення Деснянського районного суду м. Києва від 30.09.2022 року про визнання недієздатною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначення опікуном недієздатної її рідну матір ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

На підставі викладеного, керуючись ст. 12, 19, 81, 258-260, 263-265, 295-300 ЦПК України, ст. 39, 63, 67 ЦК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_3 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, про продовження строку дії рішення суду про визнання особи недієздатною та призначення опікуна - задовольнити.

Продовжити строк дії рішення Деснянського районного суду м. Києва від 30 вересня 2022 року про визнання недієздатною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та в частині призначення опікуном недієздатної ОСОБА_4 рідну матір ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення.

Суддя:

Присяжні:

Попередній документ
125632821
Наступний документ
125632823
Інформація про рішення:
№ рішення: 125632822
№ справи: 754/2826/22
Дата рішення: 06.03.2025
Дата публікації: 10.03.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Деснянський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:; про визнання фізичної особи недієздатною
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (06.03.2025)
Дата надходження: 09.03.2022
Предмет позову: про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна
Розклад засідань:
14.09.2022 15:30 Деснянський районний суд міста Києва
30.09.2022 12:00 Деснянський районний суд міста Києва
04.11.2024 11:30 Деснянський районний суд міста Києва
06.03.2025 12:00 Деснянський районний суд міста Києва